Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak to jest być kochanym?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozowo nie jest, to nie bajka :) Bycie kochanym nie oznacza zycia w scenariuszowym wyidealizowanym harlekinie. Niemniej jednym zdaniem mozna okreslic: kochanie to jakby otualaly Cie puchate skrzydla, jest cieplo, bezpiecznie, unosisz sie w chmurach :angel::105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość ma raczej zbyt wiele postaci,by jednoznacznie to określić,chodzi o miłość partnerską,rodzicielską,przyjacielską ? O jaki rodzaj relacji chodzi D: ?

Często też dla dobra człowieka,rani się go teoretycznie i dopiero później z czasem wychodzą intencje.

Takie to zbyt poyebane jest imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem kochany (matka i babcia okazywali mi to, co jest uznawane jako okazywanie miłości), natomiast sam ich nie kochałem. Mój układ limbiczny nigdy nie potrafił identyfikować czegoś takiego jak miłość. Jakieś dwa lata temu mniej więcej poznałem od strony teoretycznej, czym jest miłość, ale od strony emocjonalnej to dla mnie nieznane uczucie.

 

Jak widzę na ulicy czy w tv zakochane pary tulące się do siebie to szlag mnie trafia.

Ja gdy widzę w realu osoby przytulające się do siebie, to czuję zażenowanie i gniew, że to co robią jest idiotyczne i mam ochotę im tego zakazać. Natomiast w świecie fantazji akceptuję przytulanie, czasem lubię fantazjować w myślach, że przytulam kogoś, albo rzadziej, że ktoś mnie przytula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetne uczucie. W moim życiu miłość to zawsze była jedna rzecz, której byłam absolutnie pewna. Coś jak poczucie oddania swojej pracy czy pasja u innych ludzi. To poczucie pewności najbardziej lubię. Ale ogólnie jak już większość zwróciła uwagę miłość wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami. Jest nietrwała, dla większości ludzi to wieczna zazdrość, poczucie niepewności, czy druga osoba kocha nas tak mocno jak my ją. Często właśnie ranienie się nawzajem. Poza tym sprawia, że jesteś trochę bardziej podatny na opinię drugiej osoby, uzależniasz się od niej. Jeśli trafi Ci się ktoś absolutnie szczery, otwarty, wyrozumiały i kochający, jest ok. Ale w innym przypadku jest wiele uczuć w życiu, które są cudowne, dają o wiele większą stabilizację i są bardziej trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×