Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skala Depresji Becka


KrzysztofT

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie przewidywalne te testy. Bardzo ogólne i obszerne odpowiedzi, w których każdy znajdzie jakąś linijkę pasującą do swojej osoby. A to trochę nie tak powinno być. Nie mniej u mnie akurat trafne odpowiedzi - " Podsumowując, świat jest dla Ciebie nieprzewidywalny i niezrozumiały; wymagania stawiane przez życie wydają się nie do spełnienia; zaś próby spełnienia tych wymagań wydają Ci się niewarte wysiłku i zaangażowania."

W sumie fajnie jak komputer dokladnie wie, co mi dolega. Dzięki za zrozumienie, hehe :D . A diagnoza typu "Cierpisz z powodu bardzo ciężkiej depresji." chyba każdemu obecnemu tu wychodzi, więc akurat dla nas to żadna nowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Wynik to : 38 punktów.

Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Konieczne jest rozpoczęcie farmakoterapii. Twój stan jest dla Ciebie istotnym zagrożeniem.

 

Witajcie. Nie jestem szczególnie zaskoczony tym wynikiem. Jest zły. Wiem, że są tu osoby, które maja jeszcze wyższy wynik <50. I bardzo im współczuję. Ledwo sobie daję radę sam ze sobą przy moich 38 punktach... Tyle że ja mam jeszcze inne problemy. Nerwicę, lęki, zaburzenie osobowości (niby) i uzależnienie od benzodiazepin, którymi mnie psychiatrzy faszerowali na masę. To jest wybuchowy mix schorzeń psychicznych. Mam dość.

Pozdrawiam.

 

-- 18 lip 2012, 19:05 --

 

dziś mi wyszło 41 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do testu na depresję u mnie wyświetlił error,

ale znalazłem go gdzieś kiedyś w książce i nabiłem 80.

Nie to, żebym się licytował, ale skoro przy 80 punktach można żyć,

znaczy zawsze jest nadzieja(?)

Tak ja to interpretuje. i nomorewords43

 

-- 08 sie 2012, 20:25 --

 

Link do testu na depresję u mnie wyświetlił error,

ale znalazłem go gdzieś kiedyś w książce i nabiłem 80.

Nie to, żebym się licytował, ale skoro przy 80 punktach można żyć,

znaczy zawsze jest nadzieja(?)

Tak ja to interpretuje. i nomorewords43

 

Przepraszam, po pobycie na forum zrobiłem test na depresję z linku forumowego

i wyszło zaledwie 40... ( W porównaniu do mojego archiwalnego 80)

o k***, ależ to forum pomaga? :D

50% poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 w skali Becka, w teście 9 pytań 14. W sumie nawet nie mam pojęcia czy mam depresje czy nie bo nigdy nikt mnie nie diagnozował.

niby tylko psychiatra może takową zdiagnozować, bo same wyniku testu o tym nie koniecznie muszą świadczyć cho jeżeli masz 32 pkt to najprawdopodobniej ją masz lub inne zaburzenie psychiczne powoduje takie wyniki.

Ja to w przeciągu ostatnich 25 lat chyba non stop mam depresję( przynajmniej wg tej skali Becka) oczywiście w różnym nasileniu mam taki sposób myślenia od wczesnego dzieciństwa ze nic mi się nie uda,widzę wszystko w czarnych barwach , jestem gorszy od innych i chyba aż tak bardzo tego się u mnie zmienić nie da bo to cześć mojej osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę żeby to była po prostu moja osobowość, wolę żeby to się okazało depresją bo przynajmniej da się to wyleczyć. Choć pewnie nigdy się nie dowiem bo nie zbiorę tyłka i nie pójdę do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×