Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

czesc! dzisiaj pierwszy raz wzielam Efector. po polknieciu minelo jakies 15 minut i zaczela sie ostra jazda. totalna trzesawka, serducho oszalalo i niestety wymioty. zrenice rozszerzone. czuje sie tragicznie.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:49 pm ]

sorki za literówke Efexor oczywiscie. 75mg.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:50 pm ]

sorki za literówke Efexor oczywiscie. 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

moja kolezanka dda leczy się tą metoda od miesiaca i ma fajne efekty, ale czy ktoś korzystał z tego na depresje? jestem na efektinie w terapii indywidualnej od paru miesiecy, ale nie czuje sie najlepiej a nawet mam poczcie,ze po tej terapii czuje sie jeszcze gorzej jak widze jakie jest moje dzieciństwo i relacje z innymi. Ostatnio widzialam troche wypowiedzi na temat EFT ale wszyscy piszą o lękach a czy ktoś próbował leczyć depresję? dajcie znać czy warto korzystac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Welafax biore od 6 tygodni. 75 mg 1x dziennie/rano/. skutków ubocznych nie zaobserwowałem.Zacząłem brać welafax w szpitalu gdzie byłem 4 tygodnie.W tym czasie było super.Nawet uregulowało mi sie ciśnienie.Po powrocie do domu,nie powiem żeby było źle, ale często miewam dołki...Walczę z tym i wierze że kiedyś będzie normalnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj dolaczylam do tego forum więc przede wszystkim chcę się ze wszystkimi przywitac :mrgreen:

 

Mam depresję od conajmniej trzech lat (na chwile uśpioną Mocloxilem, przepisanym przez lekarza rodzinnego, który stwierdził, że mam stany depresyjne po smierci mamy) obecnie przy powtornym, a zarazem potężnym ataku depresji leczę się Efectinem 75 er. Leczenie tym lekiem trwa od trzech miesięcy. Jestem bardzo zadowolona z jego dzialania. Na poczatku ( po tygodniu zazywania) mialam 100 % poprawę stanu zdrowia, po miesiącu moje samopoczucie spadło do 90 %, a w tym miesiącu do 80 % ale utrzymuje się na tym poziomie. Czy to jest normalne?

 

Pozdrawiam i trzymajcie się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trudno powiedzieć. Za pierwszym razem gdy brałam Efectin ER 75mg wcześnie pomogło. Potem utrzymywało się na podobnym poziomie. Teraz jednak biorę Efectin 150mg + Seronil 20mg, a efekty są marne. Choć rzeczywiście, przez chwilę było lepiej, a teraz tak jak dawniej. Podejrzewam, że to wszystko zależy od organizmu. Różnie to bywa. Zapytaj się lekarza psychiatry. On na pewno będzie wiedział jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W srodę mam kolejną wizytę u psychiatry. Będziemy decydować czy zwiększyć dawkę do 150 mg czy pozostanę przy 75 mg. Myślę, że będę chciała ją zwiększyć, ale obawiam się troszkę działań niepożądanych. W końcu to dawka o połowę większa. Z drugiej strony gdy zaczynałam kurację nie było tak źle. Miałam tylko krótkotrwale zawroty głowy, delikatne duszności, ziewanie, suchość w ustach i pobudzenie... Ale wszystko szybko minęło... No cóż ... Trzymajcie za mnie kciuki. :) Pozdrawiam :) Dzięki laven za odpowiedź.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich efectinowcow:)

Od dzisiaj i ja zaczynam kuracje tym lekiem. Mam nadzieje ze okaze sie lepiej trafiony niz poprzedni - pernazyna, dzieki ktorej przez ostatnie kilka dni czulem sie potwornie. Swoja droga jak to sie dzieje, ze jeden lekarz podejrzewa nerwice a drugi stwierdza stadium depresyjne? W rezultacie mozna sie truc lekiem, ktory dziala na niewlasciwe uklady w organizmie. Trzymam kciuki za wszystkich i pozdrawiam cieplo :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:18 pm ]

Jeszcze jedno pytanie: czy na samym poczatku leczenia wystepowalo u kogos ogolne pogorszenie samopoczucia (gorsze niz przed rozpoczeciem zazywania leku)? Nie mam na mysli skutkow ubocznych typu bezsennosc ale taki stan, gdy trudno usiedziec na miejscu i wszystko meczy w srodku. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czy na samym poczatku leczenia wystepowalo u kogos ogolne pogorszenie samopoczucia (gorsze niz przed rozpoczeciem zazywania leku)?

 

Pogorszenie nastroju na poczatku brania jest typowe dla Efectinu.Wiele osob odstawia od razu myslac ze to tylko na nich ten lek tak dziala.. Nie planuj nic waznego na pierwsze 2 tygodnie .. A tak wogole to proponowalbym zaczac od dawki 37,5 .. przez pierwszy tydzien ..to znacznie zlagodzi "jazde".Mi za pierwszym razem ten lek bardzo pomogl w krotkim okresie czasu,mam nadzieje ze pomoze i Tobie czego Ci zycze,pozdrawiam goraco , p.s. Jak bedziesz chcial pogadac to masz moje gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przetrwać odstawianie!!

jest w wątku sporo o tym jak czuliście się przy odstawianiu, ale nic o tym jak sobie radzić w tym okresie. biorę Efektin ER 75 raz dziennie od ponad 3 lat. z moim lekarzem doszliśmy do wniosku, że czas najwyższy powoli odstawiać lek. miesiąc temu już próbowałam brać co drugi dzień, jednak nie wytrzymałam. drętwienie, zawroty głowy, mdłości, wymioty, ból całego ciała. od jutra robię drugie podejście. wiem, że mnie to nie ominie. lekarz powiedział, że jak będę czuła się naprawdę źle to mam brać Afobam, ale to nie pomoże w odstawianiu. muszę robić wszystko aby przetrwać te dwa najgorsze tygodnie. czym wy sobie pomagaliście? czy mogę brać leki przeciwbólowe? może jakieś zioła? krople żołądkowe (okropnie boli mnie żołądek i wątroba)? czym się ratować? nie chcę znowu przerywać detoksu, ale boję się, że nie wytrzymam :cry:

na szczęście mam teraz urlop w pracy i jestem u rodziców na wsi, więc w czasie tych najgorszych dni nie będę sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie ma żadnego sposobu na przetrwanie. Na pewno za nic się nie zabierać. Przespać ten czas. Mało robić. Dużo leżeć. Nie przemęczać się dodatkowo. Trzeba to po prostu przeczekać. Niestety. Możesz próbować jakiś wspomagaczy. Ja jednak nic nie brałam. I żyję. Mam nadzieję, że poradzisz sobie. Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radością donoszę ,że pojawił się Venlectine czyli venlafaxyna . Nie znam jeszcze ceny, ale mam w reku bezpłatne opakowanie . Tabletki 75 mg o przedłużonym uwalnianiu! Produkuje to ICN Polfa Rzeszów. Fajnie że się pojawiają nowe preparaty , to ceny zaczną też spadać.

No i jeszcze chciałem się wam pochwalić ,że mam takiego wspaniałego lekarza ,który zawsze jak ma taka próbkę to rozdaje pacjentom za darmo i zawsze dba o to żeby pacjenci wiedzieli w której aptece jest najtaniej! :D Prawda ,że jest czym się pochwalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przetrwać odstawianie!!

jest w wątku sporo o tym jak czuliście się przy odstawianiu, ale nic o tym jak sobie radzić w tym okresie. biorę Efektin ER 75 raz dziennie od ponad 3 lat

 

Ja biore Efectin od 2 lat... przechodzilem przez odstawianie ... rozkrecalem kapsulke, odsypywalem po troche az doszedlem do mniej wiecej 50 % ,moze nawet 40 % ..zawartosci ..wtedy dopiero zaczalem brac te 40 % co dwa dni,pozniej co trzy i tak do odstawienia..

 

Udalo sie ...

 

Po roku wrocilem do efectinu tylko dlatego ze zaczelem odczowac niepokoj teraz wiem pelnilem blad.. Bo nie mialem innych objawow depresyjnych a niepokoj mogl byc wywolany przemeczeniem ..Strasznie duzo wzialem na siebie wtedy ( czulem sie silny i nadrabialem wsz. zaleglosci).. Obecnie jestem na etapie odstawiania ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mijaja 2 miesiace jak biore efektin 150mg,i tez dzisiaj ide do lekarza rzeby zmienil mi ten lek .On wogole na mnie nie dziala wprost przeciwnie z kazdym dniem lapie coraz wiekszeg dola ,mam leki .boje sie wyjsc z domu nie chodze do pracy.Teraz boje sie ze do tego dojdzie mi efekt odstawienia i to juz bedzie za duzo na mnie jeszcze wyladuje w kaftanie na oddziale w psychiatryku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodzilem przez odstawianie ... rozkrecalem kapsulke, odsypywalem po troche az doszedlem do mniej wiecej 50 % ,moze nawet 40 % ..zawartosci ..wtedy dopiero zaczalem brac te 40 % co dwa dni,pozniej co trzy i tak do odstawienia..

 

Robiłam identycznie.. Z tym,że odsypywałam cały czas,aż zostało tylko kilka kulek. Potem wróciłam z róznych przyczyn do Efectinu. Teraz jestem na etapie połowy kapsułki 75mg i ciagle zmniejszam. Zastanawiam się czy nie brać co drugi dzień..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.Ja od dzis biore velafax 75mg rano i powiem wam ze nie jest zle myslalem ze bedze gorzej..lekkie nudnosci no wprawdzie obiadu malo co zjadlem...ziewanie i pocenie ale nieznaczne no i oczywiscie te zrenice powiekszone...mam nadzieje ze za pare dni bedzie juz duzo lepiej i bede mogl normalnie funkcjonowac...aha mam pytanie czy moge na tym leku uprawiac sport np.jazda na rowerze?chodzi mi o to czy sie gdzies na ulicy nie przewroce z powodu podniesionego cisnienia...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłam identycznie.. Z tym,że odsypywałam cały czas,aż zostało tylko kilka kulek. Potem wróciłam z róznych przyczyn do Efectinu. Teraz jestem na etapie połowy kapsułki 75mg i ciagle zmniejszam. Zastanawiam się czy nie brać co drugi dzień..

Rowniez z roznych przyczyn wrocilem do Efectinu po 1,5 roku..Pamietam ze radzilem sie Ciebie wtedy Atrucha .. ale nie mialem Ci jescze okazji zapytac .powiedz , czy za tym 2 razem zadzial na Ciebie tak samo dobrze jak za pierwszym .. Bo ja odczowam jednak lekka roznice .. teraz rowniez jestem na etapie polowy 75 i przeszlo mi przez mysl dzis rano zeby od jutra zaczac brac polowe co 2 dzien ... Zauwazylem rowniez ze spanie ma duze znaczenie ... oczywiscie w pierwszej fazie brania efectinu spac jest ciezko.. To po paru miesiecach trzeba sie zaczac kontrolowac zeby nie przesadzac .. Jak wezme lek i pospie 10 H .. to jestem nie do zycia .. Bol glowy,brak koncentracji przywoluje epizody z poczatku choroby i jest kiepsko .. Teraz wstaje po 7,5 h nawet jak nie mam zupelnie na to ochoty,

Robie cwiczenia .. lykam swiezego powietrza ( tak sie mowi choc w Londynie to raczej nie mozliwe haha ) i zaczynam dzien ..jest okay ! ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie...nie mam nadcisnienia takze chyba luzik...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:05 pm ]

jeszcze jedno pytania odnosnie velafaxu,chodzi o to ze ten lek powoduje rowniez bezsennosc czy normuje sie sen po kilku dniach brania tego leku...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz Efectin zadziałał identycznie. Nie czułam różnicy. Czułam się tak samo db po nim jak za pierwszym razem.

 

Zaczęłam jeść co drugi dzień połówkę 75mg..(czyli 37,5mg co drugi dzień). Chyba wszystko jest ok bo nic wielkiego nie dzieje się. Może tylko po godzinie od połknięcia tabletki bardziej mnie mdli niż wtedy,kiedy regularnie każdego dnia zjadałam pół kapsułki. Poza tym,jeśli zajmę sie czymś i zapomnę o lekarstwach to nie czuje niczego szczególnego. Gorzej jak zaczynam analizować :lol:

Ze spaniem mam podobnie. Kiedy śpię długo czuję się kiepskawo.. Jestem rozwalona cały dzień (nie wspomnę o tym,że zaczynam sie tym zaraz martwić).

Pozdrówki, Mateusz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×