Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak dobrać leki do mojej nerwicy/zab. osobowosci


devnull

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na tym forum już parę lat, nie udzielałem się jakiś czas bo miałem zawieszone tu konto. Może niektórzy mnie pamiętają.

Nie mam pieniędzy na terapie jakąkolwiek a choroba odbiera mi wolę i siłę by podjąć terapię, potrzebuje wpierw indywidualnej.

Nie potrafię aktualnie dobrać leków dla siebie, polegam na Was na nie na psychiatrach, do których straciłem zaufanie.

 

od 4 dni biore znowu Sertraline (na razie jedynie 50mg) - która wydaje mi się najskuteczniejsza w mojej depresji, pobudza mnie ona w taki

sposób że nie jestem przymulony i mogę klarownie myśleć, lecz jestem od lat przyzwyczajony do zamulającego działania Citalopramu/Escitalopramu,

przy którym nie musiałem wspomagać się benzodiazepinami (alprazolam).

no i co teraz robić, Sertralina mi pasuje ale niestety słabo działa ona na nerwice, nawet ją wznieca u mnie, bo wywołuje natręctwa.

 

no i teraz pytanie, dorzucać do Sertraliny benzodiazepiny ? czy bezpieczniej zrobić mix i np dorzucić 5mg Escitalopramu do Serty ?

nie grozi mi zespół serotoninowy, bo bralem nawet 300mg Sertry i nic się nie działo.

 

moja diagnoza to: zaburzenia lękowo-depresyjne, zaburzenia osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lubudubu - chcesz wyłączyć kompletnie tego człowieka? Leki normotymiczne - moim skromnym zdaniem - to największe gówno jakie lekarzyki mają w podorędziu. To już lepiej spróbować włączyć inny lek z rodzaju SSRI, lub ewentualnie małe dawki jakiegoś neuroleptyku atypowego, jak np Sulpiryd czy coś takiego.

 

@zaqzax-3 - mieszanie ze sobą 2 leków SSRI to kiepski pomysł, a to że 1 z nich w dużej dawce nic złego Ci nie zrobił - nie musi o niczym świadczyć. Spróbuj neuroleptyka w małej ilości - Sulpiryd mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to byla tylko sugestia. Taka lamotrygina moze zadzialala by przeciwlekowa i lekko antydepresyjnie a nie spowodowalaby tego znieczluenia jak po ssri.

 

-- 07 cze 2012, 19:16 --

 

chyba zagzax nie ma co sie sie pchac w ssri skoro wiekszosc juz bral i marnym rezultatem. Pozostaje tez wenlafaksyna(zagzaz brales? jak tak to jakie odczucia?). Anafranilu nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lubudubu - brałem lamo. NIGDY WIĘCEJ. Wiem co mi zrobiła, wiem jak na mnie zadziałała. BA. Wiem, że dopiero teraz, po odstawieniu psychotropów, nawet w chwilach kiedy jestem "wyłaczony" z powodu dystymii, napadu deprechy, wahania nastroju - to i tak kontaktuje o wiele lepiej niż na tym gównie i jestem w stanie nadal wykonywać swoją pracę, a problemy z ludźmi nie wpływają na powodzenie działań, jakie muszę wykonać dla nich - i dla utrzymania swojej pracy.

 

Dlatego proponuję coś, co ustabilizuje pacjenta, ale nie poprzez stabilizację kanałów jonowych, tylko poprzez przycięcie skoków dopaminy/serotoniny - najlepiej by było jakiś neuroleptyk... IMHO lęki to nie tylko problemy serotoninowe... Również wahania dopy mogą mieć spore znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizatorów nie chcę próbować, są one przereklamowane, psychiatra kiedyś trochę mi o nich gadał

i powiedział, że to nie dla mnie, stabilizatory sprawdzaja sie bardziej w dwubiegunówce, psychiatra

zapewniał mi że stabilizatory zrobią ze mnie jeszcze większe zombie.

 

Podam leki, które próbowałem najczęściej i które uważam za najbardziej skuteczne.

 

- Amisulpryd (Solian) - po 3h od wzięcia 50mg pojawia się z jednej strony spokój umysłowy

ale ciało robi się strasznie spięte (napięte i sztywne mięśnie), następuje oczywiście odhamowanie z depresji, zanikają

objawy negatywne takie jak wrogie nastawienie do ludzi, urojenia depresyjne, silna anhedonia.

ale ten lek nawet w dawce 50mg działa na mnie jak bomba, dosłownie narkotyk, chciałbym

by działał on delikatniej, co jeszcze ... po Solianie nie czuję się naturalnie, moje uczucia

są sztuczne i nieprawdziwe, w sumie to nawet nie uczucia, taki jak to określiłem kisiel w głowie.

no i do Solianu muszę stosować 0,5mg Alprazolamu bo usnąć po tym to rzecz niemożliwa,

czasem nawet odrazu biore Alpre w 2h po wzięciu Solianu, bo ten lek działa na mnie bardzo mocno

i to wywołuje trochę lęk.

 

- Sertralina (Sertagen) - jeden z niewielu SSRI, który mnie nie otępia, lecz niestety nasila lęk i natręctwa z początku,

a czasem wpadam po nim w furię, np. po Escitalopramie jak coś mnie wkurwi to to zbieram w sobie i nasiąkam anhedonią,

a po Sertralinie jak się wkurwię to KONIEC, nie lubię przemocy i to mnie przeraża, bo czuję po tym leku

że mam ochotę dosłownie zabijać ludzi. Wygląda to tak, że będąc przymulonym po ESCI nie odczuwałem nerwicy

bo byłem tak bardzo znieczulony, zaś SERTRA na serotonine działa znacznie słabiej i do tego nie do końca wiadomo

jak jest z tą dopaminą w małych dawkach :/

 

Także aktualnie widzę jedynie takie konfiguracje

 

- Sertra + Ami + Benzo

- Sertra + Esci + Benzo

 

jeszcze pozostaje niewypróbowane ABILIFY oraz CYMBALTA (duloksetyna)

klasyczne neuroleptyki odpadają, tak samo stabilizatory i TLPD.

 

dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaqzax-3 - ja tam z benzo bym zrezygnował... To jestd obre baaaardzo doraźnie... Uzależnia i w ogóle... NIE polecam...

 

A skoro tak ostro reagujesz na leki psychotropowe, to może spróbuj czegoś delikatniejszego? Może tianeptyna? Początkowo nie jest miła, utrudnia zasypianie, powoduej małe problemy astmatyczne, ale generalnie mnie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominika92 - może przejrzysz sobie wątki - jeden o błednej diagnozie, a drugi o żałowaniu, że rozpoczeło się przyjmowanie leków?

 

Pomijam już fakt, że to MY, pacjenci wiemy jak te leki NA NAS działają. Te leki bierzmy MY, a nie jakiś OMC doktorek zaraz po specce. I to MY mamy prawo do opisywania tych leków. A doktorkowie są dla nas - a nie my dla nich. I mają nam pomagać w leczeniu się. Nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, polegam na Was na nie na psychiatrach, do których straciłem zaufanie.

 

Skad w takim razie wezmiesz leki, ktore Ci poleca forumowicze?

 

Jednego psychiatre zostawiłem sobie tylko do wypisywania recept,

wchodzę i mówię co chcę, a on mi wypisuje. Wie on, że wszystko mi

jedno a moje zaburzenia leczy się latami w specjalnych klinikach a

on może gówno zrobić, więc daje mi to co chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3, ja mam troche podobna nerwice /depreche do twojej,z tego co piszesz widze pewne podobienstwa, i nie moge dobrac leku. SSRI juz na mnie nie dzialaja. Ostatnie 5 mcy na cymbacie i odradzam , - niepotrzebne pobudzenie. Na sertralinie tez mialam wieksze nerwy niz na citalopramie. Wogole noradrenaina na nerwice lekowa byla u mnie do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominika92 - nie chrzań. Pitolisz tak, że normalnie niedobrze mi się robi jak ciebie czytam. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć fakt, że są i mogą tu być na tym forum ludzie, którzy nie będąc lekarzami mają trochę tej wiedzy?

 

@Candy14 - jak będzie sprytny to sobie poradzi. Jeśli będzie wystarczająco elokwentny - wzbudzi większe zainteresowanie lekarza. Jeśli dodatkowo będzie wiedział jak działają te leki, to może wspólnie z lekarzem wybiorą akurat tę odpowiednią kombinację leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie sprytny to sobie poradzi. Jeśli będzie wystarczająco elokwentny - wzbudzi większe zainteresowanie lekarza. Jeśli dodatkowo będzie wiedział jak działają te leki, to może wspólnie z lekarzem wybiorą akurat tę odpowiednią kombinację leków.

 

dokładnie. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×