Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy lek może dać rzeczywistą siłę fizyczną?


Diosmektyt

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem raczej słaby fizycznie, duża nadwaga, zadyszka przy wchodzeniu po schodach.

Od jakiegoś czasu leczę się wenlafaksyną-150mg dziennie.

Przeprowadzam obecnie mały remont mieszkania i jestem zszokowany.

Oczywiscie wszyscy którzy mieli mi pomóc zawiedli i wkurzyłem się i sam zacząłem to robić.

Jakież było moje zdziwienie-ja, typowy leniwiec, który wcześniej gdy miał skopać działkę już czuł zmeczenie przed samym aktem skopania jej-biorę lodówke ważącą bardzo dużo(dokładnie nie wiem ile) i znosze ją po schodach. Biorę potężną szafę, podnoszę ją i wynosze na dwór. Przenoszę wanne żeliwną.

Tego samego dnia wnoszę to wszystko po schodach...

Co jest grane, myślę...

Do tego nie czuje zmęczenia, a racjonalnie rzecz biorąc człowiek po takim wysiłku winien paść na kanape i dogorywać-tak byłoby do niedawna-ba! nawet nie byłbym w stanie tych czynności wykonać, gdyż zwyczajnie nie podniósłbym szafy.

 

Do tego dodam-nie cwiczyłem, nie brałem zadnychy suplementów-ta sama dieta a odkąd biorę wenlafaksynę jestem dużo, dużo silniejszy.

Czy to możliwe? Bardzo mnie to zastanawia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek może dodać motywacji, energii, poprawić wydolność psychofizyczną i podkręcić napęd psychoruchowy. Szczególnie to widać u osób, które po lekach antydepresyjnych doświadczyły epizodu tzw. hipomanii - zwiększona energia, euforia, entuzjazm, zmniejszone zapotrzebowanie na sen i odpoczynek, mniejsza męczliwość, więcej siły fizycznej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dla mnie to jest niepojęte-mam takie same mięśnie, totalny brak kondycji, duża nadwagę a biorę potężną szafę i schodzę z nią po schodach nie czując w ogóle zmeczenia-gdy wczesniej nawet mój znajomy, umieśniony, budowlaniec co to niejedn remont przeprowadzał i który obiektywnie na pewno jest silniejszy ode mnie, nie był w stanie jest podnieść...Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: masz takie same mięśnie, ale zażyj sobie amfetaminę, metamfetaminę albo efedrynę w większej ilości to przeniesiesz nie jedną, a dziesięć takich szaf. Tak działa chemia. Adrenalina wydzielana w chwili zagrożenia też zwiększa krzepę i dodaje siły fizycznej. A ww. substancje wpływają na adrenalinę, noradrenalinę i dopaminę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×