Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

 

Mad_Scientist, Amisulpiryd wplywa na receptory D2,D3. W malych dawkach prodopaminergicznie. A jak jest z sulpirydem? Wyczytałęm żę "Wykazuje wybiórcze blokowanie ośrodkowych receptorów D2, zwłaszcza w układzie mezolimbicznym." Czyli tylko na tej jeden receptor wplywa? Też male dawki (ile mg) dzialaja prodopaminergicznie? I jakie skutki uboczne (czy w malych dawkach też są), np. podwyzszenie prolaktyny, apetyt?

 

-- 25 maja 2012, 12:44 --

 

"klasyczne leki przeciwdepresyjne" w moim przypadku kompletnie się nie sprawdzają-tak jakbym łykał cukierki.

A próbowałeś możę coaxil (tianeptyne)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous,

 

amisulpiryd nie powoduje nadwrażliwości rec D2 i zwiększenia ich liczby-mniejsze prawdop.późnych dyskinez,amisulpiryd działa też na D3(sulpiryd nie)-amisulpiryd jest bezpieczniejszy;skuteczniejszy w schizofrenii(sulpiryd w depresji)Neuroleptyki mają tak "sympatyczne"sk.uboczne,że dawka ma naprawdę znaczenie

 

Amisulpiryd działa silnie na receptory D2 w ukł mezolimbicznym-zniesienie objawów wytwórczych(halucynacje,itp..)-jest lepszy w schizofrenii.Sulpiryd działa bardziej na obszary korowe-zniesienie obj negatywnych,odhamowanie.Sensytyzacja rec D2 dotyczy prążkowia-objawy parkinsonowskie,podwyższ.prolaktyny

 

W wielkim uproszczeniu sulpiryd wpływa jedynie na receptory D2, a amisulpryd na D2 i D3. W małych dawkach 50-200mg oba działają prodopaminergicznie. U mnie 100mg ami to dawka optymalna.

 

Skutków ubocznych w małych dawkach nie zaobserwowałem praktycznie żadnych, ani na sulpi ani na ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorac solian (amisulpryd) 4 lata powiem, ze nie widze sensu brac tego leku ze wzgledu na to, ze sulpiryd ma mniej skutkow ubocznych, mniej zamula i jest tanszy (darmowy w dawkach 100mg i 200mg). zaczalem od wczoraj brac sulpiryd i juz widze, ze moge normalnie sie wyproznic, co nie bylo mozliwe na solianie 50mg-100mg. solian jest mocniejszy, bardziej zamula i jak sobie porownacie sklad to zobaczycie, ze do solianu dodatkowo jakichs gow.nianych skladnikow dodali. tabletka 200 sulpirydu jest 2 razy mniejsza od tabletki 200 solianu wiec to cos mowi - dodali jakichs swinstw tylko po to, zeby bylo wiecej skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od kilku tygodni biorę candelę (amisulpryd) dwa razy, rano i po południu po 50g. Do tego seronil (fluoksetyna) i tegretol (carbamazepina).

Rozpoznanie: BPD, ChAd, Bulimia.

 

Wcześniej zamiast candeli brałam pernazynę, ale przestałam na nią reagować i dostałam manii.

 

Dziwi mnie jedno. Skoro mówicie, że amisulpryd w dawkach do 150 mg działa aktywizująco, to jak ma się do moich hipomaniakalnych objawów fakt, że biorę go 100 g na dobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy. Cierpię na depresje, dystymie nie do końca ustalone przez lekarzy bo jedni mówią to inni tamto. Otóż początki pojawiły sie już w szkole gimnazjanlej. Potem zaczeły się testy z narkotykami od THC po Najjcięższy nałóg czyli Heroina, aktualnie jestem na Metadonie. Po odstawieniu narkotyków nie mogę sobie poradzić z tym moim nastrojem, były próby samobójcze itd.

Z leków na depresje wypróbowałem wszystkie prawie (możliwe). Tracę nadzieję że kiedyś trafie na lek który w końcu pomoże. Aktualnie namówiłem tzn zasugerowałem mojemu doktorowi aby spróbować lek Solian,bo dużo czytałem o tym leku. Z neuroleptyków brałem kiedyś ale jedno opakowanie niecałe zdążyłem zjeść Fluanxol po którym nic nie czułem ot drażetka czerwona.

Wczoraj wziąłem ok 15 pół (50mg) tbl a o 20:00 kolejne pół. Dzisiaj rano potwornie boli mnie głowa i nie mogłem spać od wczesnych godzin porannych a wybrałem ten lek wcześniej był Edronax ze względu na kłopoty ze snem.

1.Otóż mam pytanie czy ktoś np. po klomipraminie, Venlectinie miał takie kłopoty że nie potrafił się zwlec z łóżka??? Ja raz spałem do godziny 17 i spałbym dalej gdybym nie zobaczył która jest godzina wtedy aż wyskoczyłem z łóżka w szoku do której można spać.

2. O której bierzecie lek bo nie chce dzielić na pół tych "setek" rano czy wieczorem?

3. Brałem kiedyś lek Tramal.Poltram, Ultram itd. Otóż lek ten uwalnia serotoninę i blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny no i jest słabym opioidem. Po tym leku depresja zniknęła dosłownie jak ręką odjął, spowodował wspaniałe samopoczucie wrecz lekką euforię, chęć gadania, kontaktu z ludźmi, robienia czegoś,itd. Moge go mieć ale to jest już wchodzenie w narkotyki. Czy ktoś próbował?

4. Jest coś takiego że jeśli bierze się Tramal i weźmiesz np.ssri Tramal przestaje działać i to na "zawsze" chyba doszedłem do wniosku że jeżeli tramadol wypuszcza serotoninę i następuje natychmiastowa poprawa samopoczucia to ssri czy snri automatycznie blokuje tą serotonine i całe czary znikają.

5. Mam pytanie dotyczące metylofenidatu jest przewidziany do leczenia dla dorosłych ? No i na różową recke rozumiem. Bo zastanawiam się czy np. na kłopoty ze snem mógłbybyć strzałem w dziesiątkę pozostaje problem załatwienia Czy ktoś z Was ma dojście na terenie małopolskiego? Do tego dołożyłbym jakiś antydepresant typu Anafranil lub Venlectine.

6> Troche krępujący problem jak jest u Was z libido i orgazmem pytanie kieruje do Mężczyzn. Bo u mnie jest tak że libido jest stale podniesione niezależnie czy biorę leki czy nie, natomiast mam problem z dojściem do końca, tego problemu nie było absolutnie po tramadolu (wręcz przeszkadzał a niekiedy uniemożliwiał poprostu).

7. Doszedłem do wniosku że mój problem to kłopoty głownie z serotoniną, dopaminą i noradrenaliną ztym że dopaminą i noradrenaliną o wiele mniejszy . Jestem w ciężkiej sytuacji bo leczę sie już 6-7 lat i nic nie pomogło do tej pory, zastanawiałem sie nad elektrowstrząsami jeśli się je wykonuje i może wypróbowania leków MAOi czy coś takiego bo tego nigdy nie brałem i nie wiem jak działają? Jeśli to się nie sprawdzi zastanawiam się czy nie brać Tramalu i finito tylko że on wątrobę niszczy ale nie wiem czy nie wyjdzie najedno i to samo skoro mam się faszerować lekami po kilka miesięcy i potem zmieniac czy brać tramal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×