Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół serotoninowy...


Bad Girl

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc antydepresanty zaczynam bać sie, że dostane zespołu serotoninowego...

to mnie strasznie paraliżuje.

właściwie nie wiem, na ile jest to niebezpieczne i może mnie właśnie dotknąc... czy ktoś kiedyś przeżył takie coś?

to przecież grozi śmiercią... :(

powiedzcie, jak może do tego dojść.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo za odpowiedz :)

napewno jestem spokojniejsza.... po prostu przeczytałam post jednej dziewczyny która napisała że biorąc (chyba) seroxat o mało nie przeniosła się na tamten świat...

i troche mnie to przeraziło...

ale dziekuje jeszcze raz za informacje :)

pozdrawiam również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę leki od miesiąca Od kilku dni mam rano drgawki lub skurcze mięśni sama nie wiem jak to określić mdli mnie nie mam apetytu i mam stan podgorączkowy 37 a puls skacze mi do 130 i czuję sie jak pijana Co sie dzieje czy to niebezpieczne?Zamiast lepiej jest coraz gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałam, zespół serotoninowy objawia się mdłościami i wysoką temperaturą... nie chce cię straszyć.. ale to dziwne, że masz takie objawy po miesiącu brania. bo chyba nie zwiększałaś w tym czasie dawki?

Bądź dobrej myśli i najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zespol serotoninowy jest bardzo niebezpieczny bo moze doprowadzic do śpiaczki a nawet smierci!!

objawia sie wysoka goraczka , pieczeniem skory , wymiotami , drgawkami itp!! jesli objawy sie utrzymuja kilka dni automatycznie trzeba dzwonic do lekarza .

wystepuje on tylko po lekach typu SSRI i wystepuje gdy jest za duzo serotoniny w mozgu!!!! wiec trzeba byc pod kontrola lekarza gdy zwieksza nam dawke do maksimum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko ten zespul uzyskac

 

ja kiedys odrazu po odstawiwenu ssri wzialem nastepnego dnia dziurawiec a to inhibitor mao mialem takiegooooo kooooopa...normalnie eufortie jakbym sie nacpal ale zespolu nie dostalem

 

no chyba ze euforia to juz ten zespol

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się wystraszyłem teraz.... Być może że miałem zespół serotoninowy albo dalej mam :why:

 

Otóż przez 1,5 roku brałem setaloft 100, afobam 0,5 doraźnie i sulpiryd 100 i elenium 5, troche przez ten czas także za dużo piłem... około 3 miesiące temu zaczołem powoli odstawiać leki i miesiąc temu wogóle już ich praktycznie nie brałem, ale piłem dalej :( Miesiąc temu zaczoł mnie boleć brzuch i wystraszyłem się strasznie poszedłem do lekarza dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej odstawiłem całkowicie alko i zaczeło się jakby nawrót nerwicy ze zdwojoną siłą ataki paniki ciśnienie mi podskoczyło i wogóle czółem się strasznie dziwnie.. Wszystkie badania łącznie z TK wyszły dobrze... I troche mnie to uspokoiło, ale poszedłem do psychiatry który zalecił powrót do leków tzn. do setaloftu sulpirydu i afobamu tylko już nie doraźnie ale rano jedną tabletkę i wieczorem w zależności od samopoczucia. Nie piję już 25 dzień dziś mierzyłem sobie ciśnienie i mam 129/77 i puls 83 z tym że wydaje mi się że mam troche poszerzone zierenice i 37,2 temperature.

 

Czy to może być zespół serotoninowy ?? I czy zespół serotoninowy może przejść sam np. po odstawieniu antydepresanta ?? I czy benzo też może spowodować zespół serotoninowy ??

 

Strasznie się boję nie chce już brać żadnych leków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy małych/normalnych dawkach mogą wystąpić skutki uboczne, które jakoś mogą nasunąć myśl że to zespół serotoninowy, zwłaszcza przy zwiększaniu dawki.

 

Wyczytalem, ze zespol serotoninowy wystepuje czesciej przy mixach. Ja biore mikrodawki SNRI + TLPD + Requip (agonista dopaminy) - czy to dalej za malo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×