Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Trójmiasto] (Gdańsk, Sopot, Gdynia) + okolice


KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

Anihilacja – proces oddziaływania cząstki z odpowiadającą jej antycząstką, podczas którego cząstka i antycząstka zostają zamienione na fotony (zasada zachowania pędu nie dopuszcza możliwości powstania jednego fotonu – zawsze powstają co najmniej dwa) o sumarycznej energii równoważnej masom cząstki i antycząstki, zgodnie ze wzorem Einsteina: E=mc2

 

kurde nic z tego nie rozumiem ale kolega ram jest łebski i to kuma nie to co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anihilacja – proces oddziaływania cząstki z odpowiadającą jej antycząstką, podczas którego cząstka i antycząstka zostają zamienione na fotony (zasada zachowania pędu nie dopuszcza możliwości powstania jednego fotonu – zawsze powstają co najmniej dwa) o sumarycznej energii równoważnej masom cząstki i antycząstki, zgodnie ze wzorem Einsteina: E=mc2

 

kurde nic z tego nie rozumiem ale kolega ram jest łebski i to kuma nie to co ja.

Chodzi o to, że wszystko co materialne, teoretycznie ma odpowiednik w tym co nie widoczne. Spotkanie się 2 takich rzeczy powoduje, że zostanie zamieniona na foton - cząstkę ''neutralną'' (tworzącą w zasadzie fale elektormagnetyczne - jak np. światło - stąd nazwa foton). Więc wynikiem takie ''spotkania'' jest promieniowanie.

e=mc2 chyba nie muszę tłumaczyć?

to tak na mój chłopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wszystko co materialne, teoretycznie ma odpowiednik w tym co nie widoczne. Spotkanie się 2 takich rzeczy powoduje, że zostanie zamieniona na foton - cząstkę ''neutralną'' (tworzącą w zasadzie fale elektormagnetyczne - jak np. światło - stąd nazwa foton). Więc wynikiem takie ''spotkania'' jest promieniowanie.

e=mc2 chyba nie muszę tłumaczyć?

to tak na mój chłopski rozum.

w takim razie mój rozum zdecydowanie nie umywa się do rozumu chłopskiego bo nie rozumiem o czym Ty do nas rozmawiasz i po jakiemu :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was:)

Poszukuję na terenie naszego pięknego Trójmiasta terapii grupowej, trochę przeraża mnie ograniczona oferta, a właściwie jej brak, a nie wiem, czy z terapii, na którą obecnie uczęszczam nie będę musiała zrezygnować....jestem trochę pod ścianą, bo boję się zostać na lodzie, wtedy kiedy rozgrzebałam już kawałek swojego problemu. Mam nadzieję, że mi coś zasugerujecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×