Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Sam się ogarnij, nie wiem do kogo ty chodzisz, ale pewnie do jakiegoś gównianego na NFZ, bo cię nie stać, jak mi przykro. Mój nie mydli oczu, nie obiecuje cudów, na mnie leki działają szybko, więc może na tej podstawie tak mi powiedział.

 

MASZ W KONCU CO CHCIALAS. ZA UPORCZYWE OBRAZANIE UZYTKOWNIKA DOSTAJESZ OSTRZEZENIE, I MAM DZIWNE WRAZENIE, ZE BARDZO SZYBKO DOROBISZ SIE DRUGIEGO Z TYM SWOIM NOWOBOGACKIM PODEJSCIEM DO INNYCH UZYTKOWNIKOW. AMON

 

-- So cze 02, 2012 3:05 pm --

 

Na mnie 30 mg zadzialalo w ten sposob, ze od pierwszego wziecia (biore na noc) swietnie mnie usypia, spie jak kamien do 9. rano, a przedtem mialem (bez Mirtapu) trzytygodniowa bezsennosc. Jak dla mnie rewelacja, a na dalsze efekty sobie poczekam. Acha, i apetyt mi nie wzrosl, a nawet gdyby, to i tak waze 63 kg xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się ogarnij, nie wiem do kogo ty chodzisz, ale pewnie do jakiegoś gównianego na NFZ, bo cię nie stać, jak mi przykro. Mój nie mydli oczu, nie obiecuje cudów, na mnie leki działają szybko, więc może na tej podstawie tak mi powiedział.

 

MASZ W KONCU CO CHCIALAS. ZA UPORCZYWE OBRAZANIE UZYTKOWNIKA DOSTAJESZ OSTRZEZENIE, I MAM DZIWNE WRAZENIE, ZE BARDZO SZYBKO DOROBISZ SIE DRUGIEGO Z TYM SWOIM NOWOBOGACKIM PODEJSCIEM DO INNYCH UZYTKOWNIKOW. AMON

 

-- So cze 02, 2012 3:05 pm --

 

Na mnie 30 mg zadzialalo w ten sposob, ze od pierwszego wziecia (biore na noc) swietnie mnie usypia, spie jak kamien do 9. rano, a przedtem mialem (bez Mirtapu) trzytygodniowa bezsennosc. Jak dla mnie rewelacja, a na dalsze efekty sobie poczekam. Acha, i apetyt mi nie wzrosl, a nawet gdyby, to i tak waze 63 kg xD

 

Mhm, a Michuj mnie nie obrażał? Jak już interweniujesz, to chociaż bądź sprawiedliwy, bo on zaczął głupim tekstem "nie. ona słyszała tylko o ''silnych'' lekach", a potem pierwszy mnie obraził, ale widzę, że tu niezłe kółko wzajemnej adoracji i tylko dostaje się tym, których się nie lubi. Więc nie ma się czym przejmować. Możesz mnie zbanować, proszę bardzo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach na kwetiapinę (zresztą usłyszałem od swojego lekarza tą sugestię, ale się wycofał i dalej brnę w mianserynie). W lipcu zmieniam. Koniec obżarstwa po tych lekach :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejscie...Ketrel na nic innego tylko na sen. Na mnie nasenie swietnie dziala Mirtap+Trittico, po polgodzinie wziecia lekow transporcik do rana. A, i nie jem prawie wcale.

Na dzień mam citalopram i sulpiryd, więc wydaje mi się dobry pomysł z kwetiapiną zamiast mianseryny, po której tyję jak cholera... (i do tego załatwiona wątroba)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kilka dni i ketrel traci właściwości nasenne, a w dawkach powyżej 25, zmienia profil działania na neuroleptyczny, więc w praktyce - kiepski senn i przymulenie cały dzień.

To dobry lek na sen jako doraźny, ewentualnie na max tydzień stosowania. Później działanie nasenne praktycznie nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejscie...Ketrel na nic innego tylko na sen. Na mnie nasenie swietnie dziala Mirtap+Trittico, po polgodzinie wziecia lekow transporcik do rana. A, i nie jem prawie wcale.

Na dzień mam citalopram i sulpiryd, więc wydaje mi się dobry pomysł z kwetiapiną zamiast mianseryny, po której tyję jak cholera... (i do tego załatwiona wątroba)...

 

Dużo kilogramów na plusie? Ja dopiero zaczęłam i już się boję, bo apetyt jest spory i ponoć wodę zatrzymuje. Zastanawiam się nad jakimś Furosemidem na to puchnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty tydzień na Mirzatenie. Istotnego efektu przeciwdepresyjnego nie widać (chociaż na plus trzeba zaliczyć to, że trochę pomaga w usypianiu). Minusy? Przede wszystkim spory wzrost apetytu. Małymi kroczkami zaczynam odzyskiwać brzuszek, którego swego czasu dorobiłem się na Depakine :roll:

 

Mirtazapina potrafi mnie zmobilizować chyba tylko do tego, żeby pójść do marketu - kupić dwie paki chipsów, pięć pączków, trzy drożdzówki i zeżreć to wszystko jak dziki, popijając 2 litrami coli (w dziesięć minut od zjedzenia znowu czuję się tak, jakbym nic nie jadł).

 

Na szczęście w przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, że wyjdę od niego z receptą na nowy antydepresant.

 

-- 10 cze 2012, 15:59 --

 

ponoć wodę zatrzymuje.

 

Mi też się wydaje, że zatrzymuje (efekt opuchnięcia), choć np. mój lekarz temu zaprzeczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na mirtorze, który też spowodował wzrost apetytu, ale staram się nad tym panować:) Niedługo miną 3 tygodnie od brania tego leku, samopoczucie znacznie uległo poprawie, lek spowodował, iż wróciłam do ,,normalności"-pracuję, zaczęłam znów spotykać się z ludźmi...zdaję sobie jednak sprawę, że na prawdziwe efekty leku, muszę jeszcze poczekać:) ale lek to nie wszystko, więc rozpoczęłam terapię u psychoterapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad tym lekiem, ale przeraża mnie że dotyka on histaminy przez co będzie zmulać i zatykać nos, więc jedynie na sen się przyda.

czy to gówno jakkolwiek wpływa na nastrój ? Bo jedynie na tym mi zależy, po Sertralinie chodzę agresywny i wrogi jak psychopata, warto się tym gasić ?

a to jest jeden z niewielu leków, których nie spróbowałem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×