Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Może się mylę i to tylko moja pokrętna logika, ale skoro SSRI wpływają na serotoninę, a 90% całej serotoniny jest zlokalizowane w jelitach to korelacja pomiędzy ich zażywaniem, a sraczką wydaje się prawdopodobna. Zauważyłem, że na citalopramie i sertralinie dużo ludzi ma sraczkę i luźne stolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to mija z czasem czy trwa przez całą kuracje? Ile czasu wy już bierzecie sertraline? Dla mnie to skutek uboczny, który jest nie do przyjęcia. Jak brałem citalopram to przez 5 tyg. nie zrobilem normalnego klocka, teraz biore ponad tydzień sertraline i też o normalnym klocku mogę zapomnieć :smile: Za to Anafranil jak kiedys bralem to klocek był normalny zarówno pod względem koloru jak i konsystencji :smile: ja akurat bralem male dawki, ale przy wiekszych znowusz mogą być problematyczne zaparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że Setaloft daje radę :D. Po 6 tygodniach brania czuję się wyśmienicie; jestem bardziej opanowany, mniej impulsywny i bardziej asertywny. Warto było się trochę pomęczyć...

 

Ten lek działa, więc dajcie mu szansę. Warto jego działanie wesprzeć supementami, dietą i sportem, a efekt będzie wart wysiłku!

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HanCock, a w jakiej dawce ?? bo ja biore 150 mg i do tego fluanxol 0,5 mg ale jakos nie specialne działa serte biore ju chyba z rok a fluanxol nie cały miesiac i zero efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak juz wczesniej napisałam biore serte juz dosc długo i antydepresyjnie działa całkiem ok :] lecz jesli chodzi o lęk to nie za bardzo sie sprawdza i proszę o jakieś sugestie z waszych doswiadczen lubdoswiadczen innych co najlepiej dorzucić do sertraliny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę Zoloft od ponad dwóch miesięcy rezultat - zanik lęków i negatywnych myśli...ok... ale z kolei czuję się jakby ktoś mi młotem przyłożył w głowę... tracę równowagę, orientację i poczucie czasu, do tego straszne pogorszenie koncentracji i pamięci, potworna ociężałość na co dzień i nadmierna senność, agresja i frustracja wywołana bezczynnością i niemocą, robię co w mojej mocy ale chyba powoli zmieniam się w warzywo i to nie jest śmieszne... ktoś ma podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak przez pierwsze 3 tygodnie, teraz jest znacznie lepiej, czasem tylko mam jeszcze małą zamułkę. Wspomagam się suplementami, dietą, ruchem i ziołami. Szczerze polecam jogę - stanie na głowie świetnie poprawia krążenie mózgowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak przez pierwsze 3 tygodnie, teraz jest znacznie lepiej, czasem tylko mam jeszcze małą zamułkę. Wspomagam się suplementami, dietą, ruchem i ziołami. Szczerze polecam jogę - stanie na głowie świetnie poprawia krążenie mózgowe :)

 

Ja myślę coraz poważniej o pobycie w szpitalu psychiatrycznym, ale z drugiej strony środowisko jakie tam jest... to mnie trochę zniechęca, no nie ma co ukrywać, nie pomaga w powrocie do normy... chociaż tam już chyba można pozwolić sobie totalnie na wszystko, puścić wszelkie wodze...

 

Też przez jakieś trzy tygodnie miałem bardzo dużo motywacji, wspomagałem się zdrową dietą, dbaniem o formę - codzienne bieganie, unikanie używek... Teraz tylko ciągle bym spał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na sen pomaga polski odpowiednik jakiegoś zagranicznego leku nazywa sie Polsen i jest na receptę.Nurtuje mnie jedna sprawa biorę Asertin ok 3tyg mialam potrzebę zwiększyc dawkę ,z dnia na dzien odstawiłam sedam3 , czuję się jak zombi , nic mi się nie chce , z jednej strony wiem że tabletki nie dokonają cudu ale chociaż jakiś mały zryw... dodam żę na antyderpresantach schudłam ok 10kg to akurat jest ok. Powiedzcie mi proszę jak czuję się człowiek kiedy lekarsrwa zaczynają działac?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi na sen pomaga polski odpowiednik jakiegoś zagranicznego leku nazywa sie Polsen i jest na receptę.Nurtuje mnie jedna sprawa biorę Asertin ok 3tyg mialam potrzebę zwiększyc dawkę ,z dnia na dzien odstawiłam sedam3 , czuję się jak zombi , nic mi się nie chce , z jednej strony wiem że tabletki nie dokonają cudu ale chociaż jakiś mały zryw... dodam żę na antyderpresantach schudłam ok 10kg to akurat jest ok. Powiedzcie mi proszę jak czuję się człowiek kiedy lekarsrwa zaczynają działac?Pozdrawiam

 

To jak najbardziej naturalne, że czujesz się jak zombie, organizm się przestawia. Zapewniam Cię, że przechodziłem to samo. Tabletki mają służyć Ci jako pewnego rodzaju proteza, nie dokonają cudów. Reszta należy do Ciebie. Najważniejsze to, żebyś była cierpliwa. Wmawiaj sobie stale 'Zdrowieje, zdrowieje', każdego ranka i wieczoru. Takie pozytywne myślenie bardzo dużo wnosi, uwierz. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 3 dzień 50mg, ciągle nie mogę spać, nie ma bata, budzę się co 2h na papierosa :/ Alprazolam 0,5mg niewiele daje.

W jakich godzinach brać Sertralinę by nie trafić na pobudzający szczyt działania ? Sam już nie wiem, pomysły mi się kończą :/

a za dnia boli mnie żołądek, jak połykam tabletkę to po 2h czuję dyskomfort w żołądku i mam co jakiś czas odruchy wymiotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na sen pomaga polski odpowiednik jakiegoś zagranicznego leku nazywa sie Polsen i jest na receptę.Nurtuje mnie jedna sprawa biorę Asertin ok 3tyg mialam potrzebę zwiększyc dawkę ,z dnia na dzien odstawiłam sedam3 , czuję się jak zombi , nic mi się nie chce , z jednej strony wiem że tabletki nie dokonają cudu ale chociaż jakiś mały zryw... dodam żę na antyderpresantach schudłam ok 10kg to akurat jest ok. Powiedzcie mi proszę jak czuję się człowiek kiedy lekarsrwa zaczynają działac?Pozdrawiam

 

To jak najbardziej naturalne, że czujesz się jak zombie, organizm się przestawia. Zapewniam Cię, że przechodziłem to samo. Tabletki mają służyć Ci jako pewnego rodzaju proteza, nie dokonają cudów. Reszta należy do Ciebie. Najważniejsze to, żebyś była cierpliwa. Wmawiaj sobie stale 'Zdrowieje, zdrowieje', każdego ranka i wieczoru. Takie pozytywne myślenie bardzo dużo wnosi, uwierz. :)

Wiesz że dziś jadąc do pracy tak właśnie pomyslałam, że w dużej mierze mój sposób myślenia ma duży wpływ na to jak się czuję, wczoraj po powrocie z pracy czułam się fatalnie , położyłam się i leżałam , natomiast dziś było zupełnie inaczej całkiem miło, tak jakby normalnie,ale powiem szczerze myślę że to dlatego bo może zwiększyłam dawkę leku. Cieszę się też że bez problemów znoszę odstawienie sedamu. Chcę więcej takich dni jak dziś, Pozdrawiam

 

-- 06 cze 2012, 20:58 --

 

Znowu zacząłem brać Sertraline, tym razem w dawce 100mg, znowu nie mogę spać, pomóżcie. Przed snem próbuję brać 0,5mg Alprazolamu ale i tak niewiele daje a do tego sie wybudzam. Do tego te bóle głowy :/

Bierz lek z samego rana , ja biorę ok 5 lub 6 rano , jak bolała mi głowa to łykałam coś od bólu głowy , teraz mi nie boli a na sen zapytaj lekarza o ten nieszczęsny Polsen naprawdę fajna sprawa.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Setaloft 10 dzień po 25mg. Pierwsze 3 dni to było akceptacja leku przez organizm , a potem już z górki :yeah: .Mam wziąźć 50 mg w 14 dniu. Szkoda że teraz czuje się jak zombie , choć z drugiej strony mogę "głębiej" odetchnąć. Nie gonie już myśli i się mniej wkręcam, choć wiem że na mnie czekają :blabla: . Chcę ten lek zmieszać razem z Piracetamum, czy można ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógbłby powiedzieć mi jak zmienia się profil działania Sertraliny gdy stosuje się dawki powyżej 150mg czyli niby ma być lekkie działanie dopaminowe ale jak to się przejawia w zachowaniu ?

 

Drugie pytanie, po Sertralinie jestem strasznie wybuchowy, aktualnie biore tylko 100mg, emocje mi się zbierają i nie potrafię ich upuszczać bo bym musiał siekierą zatłuc kogoś by zeszło ze mnie.

Rozumiem, że jedynie Benzo może to stłumić ? Sertralina strasznie wzmaga we mnie agresje a wiecie jak jest, agresja za agresje, do niczego to nie prowadzi tylko do wycieńczenia nerwowego.

 

Dlatego pytałem o dorzuceniu czystego serotonergika, Amisulpryd jest niezastąpiony ale niestety nie zawsze jest on skuteczny, musze go brać doraźnie - brać co drugi dzień bo inaczej jego skuteczność spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ma może doświadczenia z pogorszeniem nastroju (chyba ogólnie działania) po zwiększeniu dawki Asentry z 50 mg na 100 mg?

Nie rozumiem sama co się ze mną dzieje... Lekarz zalecił zwiększenie dawki, ze względu na utrzymujące się problemy ze snem (mimo poprawy nastroju i pozytywnych skutków działania leku). Od tygodnia przyjmuję większa dawkę i jakby... jest gorzej. Powrócił lęk, płacz, poczucie bezsensu.

Czy coś takiego jest normalne? I co najważniejsze - czy minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×