Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Moje ukochane filmy to:

[videoyoutube=3nqkDC_bTC4][/videoyoutube]

Film o walce operatora filmowego, Michała, ze swoją chorą psychicznie żoną oraz teściową o prawo do opieki nad siedmioletnią Kasią.

Michał jest operatorem filmowym. Jego długie rozłąki z rodziną powodują, że w domu staje się tylko gościem. W tym czasie jego żona Ewa zaczyna mieć problemy z psychiką, jest na skraju załamania nerwowego. Jest to spowodowane tym, że doskwiera jej samotność w domu. Pewnego dnia Ewa wnosi pozew rozwodowy do sądu. Michał może jedynie rzadko kontaktować się z dzieckiem. Mimo wszystko Michał nie chce stracić córki i porywa ją. Tymczasem okazuje się, iż opieka nad dzieckiem nie jest taka prosta.

 

 

[videoyoutube=PrfqG1QczV0][/videoyoutube]

Film Doroty Kędzierzawskiej traktuje przede wszystkim o potrzebie miłości. Bohaterkami są dwie fascynujące, małe dziewczynki. Kędzierzawska często pracująca z dziećmi tak o tym mówi: "Myślę, że trudniej porozumiewać się z dorosłymi, którzy udają, zakładają maski. Dziecko jest szczere: jeśli jest złe to krzyczy, płacze i tupie nogami, jeśli jest głodne - mówi, że chce jeść. Dorośli nie są tak otwarci." "Wrony" to opowieść o samotnej dziewczynce, która pozbawiona czułości matki, porywając inną,

...

młodszą od siebie dziewczynkę wchodzi w rolę matki, tak jak sobie tę rolę wyobraża. Wielkością filmu nie jest postawienie diagnozy społecznej. Problem społeczno-psychologiczny opowiedziany został w innej, z pozoru obcej diagnozom socjologicznym poetyce. Bohaterka filmu porusza się w niezwykłej, poetycznej przestrzeni miasta i w obszarze nieograniczonego obszaru morza. Wolność małej pozwala jej w "magiczny" sposób anektować każdą przestrzeń. Porywając inną małą "wronę", z resztą za jej przyzwoleniem, przeżywają jednodniową przygodę. Kiedyś M. Tournier, wielki wielbiciel dzieci, utrzymywał, że dziecko w sposób naturalny odwraca się od rodziców, kierując się ku podbojom świata zewnętrznego. Reżyserka sytuuje obie bohaterki zarówno w krajobrazie Kultury (miasto), jak i Natury (plaża i morze); z tym, że niezwykłe dzieci, wolne i niebezpieczne dla dorosłych zdecydowanie lepiej egzystują w świecie Natury. Ten typ myślenia jest jedną z uniwersalnych figur wyobraźni naszego widzenia dzieci.

 

 

[videoyoutube=NWw1WrBdjkk][/videoyoutube]

Matka Any umiera powoli na tajemniczą, prawdopodobnie kobiecą chorobę. Jednocześnie jej mąż nieustannie ją zdradza. Matka w końcu umiera. Ojciec umiera prawie w tym samym czasie podczas stosunku z "przyjaciółką rodziny". Dziewczynki, Ana i jej siostry, zostają same, pod opieką ciotki, której Ana nie znosi. W domu przebywa też babcia, żyjąca wspomnieniami i nie kontaktująca się praktycznie ze światem zewnętrznym. Ana próbuje otruć babcię i ciotkę, ale okazuje się, że trutka nie działa. Wszystkie te dramaty oglądamy oczyma Any, czyli z perspektywy wrażliwego i spostrzegawczego dziecka, które rozumie więcej niż to się wszystkim wokół zdaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam fajny film do obejrzenia z Leonardem DiCaprio w roli głównej http://www.ekino.tv/film,Wyspa-Tajemnic-Shutter-Island-2010-Lektor-PL,16326.html

 

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na jednej z wysp Zatoki Bostońskiej. Ze znajdującego się tam szpitala dla obłąkanych kryminalistów znika pacjentka. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą szeryfowie federalni Teddy Daniels i Chuck Aule. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio oglądane:

Źródło - ostro przereklamowany.

Kobieta W Czerni - beznadziejny i nudny do zrzygania.

Phenomena (Dario Argento) - cudny!(trzeba tylko zacisnąć zęby, bo aktorzy gorsi niż tragiczni;)

i Przetrwanie (The Grey) - mieszane uczucia, ale do obejrzenia.

Nowy ''Coś (The Thing)'' - tragedia. Nie dorasta do pięt starszej wersji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja tam oglądała.

A ''Into the wild''. Fajny bardzo mi się podobał i jeszcze piosenki E.V. w tle. Super.

Jakiś czeski ''Ociosanek''. Śmieszny, ale taki psychologiczny.

''Czarny łabędź''. Jak dla mnie to przereklamowany.

''127 godzin''. Jak sobie rękę ucinał to nie mogłam patrzeć.

''Czerwone kwiatki'' - chiński. Fajny.

''Weronika chce umrzeć'' - taki sobie.

''Ono'' - o.k.

''Dzikie pszczoły'' - śmieszny.

''Przebudzenie'' - z R. Deniro. Super.

''Turysta'' też przereklamowany.

''Całe życie z wariatami'' - dość ciekawy.

''Wyspa'' - ruski. O.k.

''Amelia'' - nie dotrwałam do końca zasnęłam.

''Cudowne ręce'' - o.k.

''Jan z drzewa'' - może być.

''Co gryzie Gilberta Grape'a'' - super.

''Marzyciel'' z J. Deppem - suuuper!!!

 

-- 23 cze 2012, 15:55 --

 

a jeszcze Dekalog - Kieślowskiego. Wszystkie części na YT. Też dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można uznać je za psychologiczne, ale zawierają takie motywy budzące zastanowienie.

 

Efekt Motyla:

[videoyoutube=PCgRlcdVkdU][/videoyoutube]

 

Efekt Motyla 3:

[videoyoutube=-FuhtzGhuRc][/videoyoutube]

 

Część 2 jest bardziej nijaka.

 

Dejavu:

[videoyoutube=khFEdsBEVU0][/videoyoutube]

 

A.I.

[videoyoutube=sqS83f-NUww][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×