Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

merdigo ze wstawaniem jest istny koszmar! :shock: Budzą mnie do szkoły a ja nie potrafię otworzyć oczu, jestem jakby nieprzytomna, nawet ręka nie mogę ruszyć tylko pierwsze co robię to wtulam się do poduszki i koniec...tam jest tak ciepło i bezpiecznie. A jak jadę do szkoły to cała drogę śpię. Ten lek normalnie mnie usypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyliście mnie.. jeśli przytyję załamię się jeszcze bardziej, bardzo ważne jest dla mnie jak wyglądam. Czasami się tym zbytnio nie przejmuję, ale jeśli mam się odezwać do człowieka lub spojrzeć mu w oczy MUSZĘ wyglądać względnie (chociaż dla mnie nigdy tak nie wyglądam) Nie chcę izolować się jeszcze bardziej.. Lubię spać, kiedy idę do szkoły co chwilę wstaję za dwie minuty.. Jeśli dopadnie mnie taka senność (a senna i bez tego jestem) To nie wyobrażam sobie funkcjonowania, tym bardziej latem. Ja zaczęłam brać tydzień temu i jak na razie mam ciężką głowę i strasznie się pocę.. A to też dla mnie duży problem.. Tak źle, tak niedobrze, jak tu mieć nadzieję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec ze nie mialam zadnych dzialan ubocznych po odstawianiu. Nie ma co sie nastawiac ze bedzie zle , bo kazdy z nas jest inny i inaczej reaguje. Znam osoby ktore tez nie mialy problemow z odstawieniem leku. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety pocenie sie to tez sprawa seroxatu , ja mialam do tego dreszcze. Nie martw sie wszystko przechodzi. Jedno wazne w upal trzeba duzo pic, bo traci sie duzo wody. Ja pamietam pilam przez pierwsze tygodnie jak smok . No a jak juz bierzesz tydzien , to teraz bedzie lepiej zobaczysz. A nadzieje musisz miec bo sam lek Ci nie pomoze. Musisz zmagac sie ze slabosciami. Mi sie udalo to dlaczego ma sie tobie nie udac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc , widzisz pomimo trudnosci dajesz sobie rade.Te dreszcze i poty niedlugo mina. Tylko tak jak juz pisalam duzo pij. To naprawde pomaga . Trzymam za Ciebie kciuki. Pamietaj ze warto troche sie pomeczyc , aby pozniej bylo lepiej. Pozdrawiam serdecznie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisano mi dziś rexetin,nie było go w aptekach w których pytałam i dano mi zamiennik własnie Xetanor.Poczytałam ulotke i lekko się przestraszyłam tych wszystkich skutków ubiocznych ......... :shock: w dodatku biorę trzeci tydzien pramolan w dawce 150mg dziennie....wydawało mi sie ze trzeba zrobic min. 2tyg. przerwe miedzy lekami,a psychiatra kazała mi tylko odstawic pramolan rano,brac wieczorem a rano xetanor..nie wiem co robic... :roll::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam ten lek przez 6 dni Jak dla mnie miał opłakana skutki Wpłynął bardzo hormonalnie na mój organizm Do dziś nie mogę tego zapomnieć W ciągu kilku dni bardzo schudłam miałam mdłości ponownie pojawiła sie miesiączka prawie krwotok Myślałam ze umieram Ciemno przed oczami zawroty głowy i co najważniejsze pojawił sie mlekotok Odstawiłam lek po konsultacji z lekarzem Nie polecam go to hormonalna bomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwiczka na poczatku to normalne...po tygodniu powinno sie wszystko unormowac a po 6ściu dniach nie licz na olsnienie w chorobie ja czekałam trzy tygodnie aby zauważyć jakąkolwiek poprawę i miałam podobne objawy do Twoich ;) ( tylko nie miałam miesiączki i mlekotoku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez przez pierwsze dni czulam sie koszmarnie. Ale potem to bylo juz tylko lepiej. Seroxat pomogl mi wyjsc z nerwicy. Choc przytylam to teraz juz wracam z waga do normy. Z tych lekow ktore w swoim zyciu bralam na nerwice , to jeden skuteczny. Zaden nie dal mi prawdziwej wolnosci. A objawy uboczne ... to kazdy lek ma. Dla mnie jest wazne ze wrocilam, do normalnego zycie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już czwarty dzień zażywam seroxat i bardzo żle się czuje psychicznie,czy to może być skytek uboczny tego leku, pozdr

 

Nie wiem czy to można określić jako efekt uboczny. Taki stan utrzymywał się również u mnie i trwał 2 tygodnie. Po tym czasie zaczęło być lepiej, ale to też zależy na co jesteś chora. Ja mam chad i musiałam poinformowac o tym lekarza, przepisał mi dodatkowo stabilizatory. A co dokładnie się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruje na nerwicę z somatyzacją i natręctwami. Dzisiaj mi było tak żle psychicznie, że miałam wrażeie, że zwaryjuję myślę, że to efekt działania tego leku taką mam nadzieję,pozdr

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:30 pm ]

to był taki stan niepokoju myślowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 3 tydzień.. dopiero wczoraj zaczęło być mi lepiej. Na początku ledwo stałam na nogach i miałam myśli samobójcze, byłam jakoś dogłębnie nieszczęśliwa. Teraz chociaż lęki jeszcze nie ustąpiły chociaż mam troche problemy z samopoczuciem znowu chce mi się żyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwosci. Jak juz pewnie się dowiedziałaś te leki zaczynają działać po jakimś czasie. To na prawdę dobry lek. Któregoś dnia się obudzisz i będzie lepiej.Broań Boże nie przerywaj leczenia. Może sie tak zdarzyć ,że lek Ci nie podpasuje ,ale przynajmniej bedziesz wiedzieć ,że on nie działa najlepiej na Ciebie, a jak przerwiesz to się nie dowiesz. Ja co prawda nie brałem Seroxatu ,ale jak brałem bioxetin ( Prozac) to przez pierwszy miesiąc czułem się znacznie gorzej niż przed braniem , zwłaszcza leki mi się nasiliły, a po 30-40 dniach jakbym się na nowo narodził.

trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam seroxat przez 1 rok.Samopoczucie poprawilo mi sie dopiero po ok 2- 3 tyg.Warto bylo jednak poczekac ,poniewaz pozniej czulam sie jak nowo narodzona .Zapomnialam kompletnie ze mam nerwice .Nie mialam zadnych lekow , nastrojow depresyjnych.Wiele rzeczy ,ktore do tej pory bardzo mnie denerwowaly czy dolowaly , po prostu przestalo miec tak wielkie znaczenie.

Uwazam ze jest to jeden z najlepszych lekow.Naprawde , sproboj przetrzymac te trudne poczatki , aby pozniej wrocic do normalnego ,wierz mi , szczesliwego zycia.

Ja obecnie odstawilam seroxat i bardzo , bardzo za nim tesknie .Staram sie o dziecko , wiec nie moge przyjmowac takich lekow.

Staram sie moje walczyc z moimi fobiami wlasnym racjonalnym mysleniem ale to jest bardzo trudne.

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.Naprawde warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×