Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwny przypadek


Evele

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przypadek jest dosyć dziwny, chociaż może tylko mi się tak wydaje... Otóż w ogóle nie rozmawiam z ludźmi, tzn. prawie w ogóle i nie tyczy sie to tylko znajomych ale także najblizszej rodziny. Nie wiem jak to opisać, żeby być zrozumiana, ale moje wypowiedzi nie pochodzą z mojego wnętrza tylko wcześniej je sobie obmyślam. Poza tym nie potrafię się szczerze roześmiać ani zażartować, jakbym w ogóle pozbyła się umiejętności radości. Czy ktoś z Was tez tak ma?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt jestem trochę nieśmiała, ale nigdy nie było tak jak teraz, wcześniej potrafiłam się roześmiać oraz miałam cheć do rozmowy, jeszcze dwa miesiące temu tak się czułam. Myśle, że ma to zwiazek z lekami które biorę i zastanawiam się czy nie lepiej by było gdybym w ogóle ich nie brała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie biorę wenlafaksynę, podobna ma działać antydepresyjnie i przeciwlękowo, ale ja nie odczuwam takiego działania, najpierw miałam standardową dawkę ale lekarz powiedział mi żebym zwiększyła a po 3 tygodniach powinno być lepiej, na razie minęły dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre leki mają na część osób działanie otępiające - czasem paradoksalnie przynosi to pozytywny skutek (część uprzykrzających życie myśli jest otępiona i nie dociera do świadomości), ale na dłuższą metę lepiej dopuścić do siebie najczarniejsze myśli, by wiedzieć w czym problem - i dopiero szukać rozwiązań, bo wtedy wiadomo na jaki problem ich szukać. Skoro tracisz kontakt ze swoim środkiem, to skupiaj się na nim, zwracaj uwagę na to co czujesz i co płynie ze środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×