Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog katolicki/chrześcijański


Gość rafka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was korzystał z pomocy ''psychologa chrześcijańskiego''?

U mnie w mieście nie ma takiego.

Jeśli ktoś z was korzystał czy może coś na ten temat napisać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja leczę się w ośrodku Bednarska w Warszawie. Jest to prywatna placówka. Nie wiem co dokładnie chcesz wiedzieć. Terapia wygląda chyba podobnie do takiej w innych ośrodkach (nie mam porównania), z tym że można się spodziewać. że terapia obejmie też sferę duchowości, a terapuci będą ludźmi wierzącymi. Pewnie znaczna część zgłasza się tam właśnie dlatego. Są tam księża terapeuci, ale większość to osoby świeckie.

Jak coś chcesz wiedzieć to możesz sprawdzić na ich stronie, albo oczywiście się zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłam u ''psychologa chrześcijańskiego''. Przez przypadek dowiedziałam się o p. Gajdowie

 

http://www.gajdy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=136

 

I tak jakoś pomyślałam czemu by nie. Warto by było pewne rzeczy wyjaśnić, poustawiać sobie.

Tyle, ze nie mam takiej możliwość Warszawa daleko.

U nas są zwykli psychologowie.

Powiedz mi pomaga Ci taka forma pomocy?

Mógłbyś podać jakieś strony abym sobie coś na ten temat poczytała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam, ale bardziej w zachodniej Polsce. Gajdów również znam.

Z mojego doświadczenia też niektórzy ksieża są dobrymi psychologami (w rozmowie), ale takich trochę ciężko znaleźć. Trzeba się sporo obracać w środowisku chrześcijańskim, wtedy na pewno na kogoś takiego się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja też czasem trafia się na dobrego księdza. Dobrze też mieć ''stałego spowiednika''.

Mam koleżankę która jest wierząca więc od czasu do czasu wpadam do niej aby pogadać i to tez dużo mi daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam poszukać wśród zakonników. Ja spowiadam się u Jezuitów. Niekoniecznie trzeba się "sporo obracać"

Jednak wydaje mi się, że kierownictwo duchowe nie zastąpi terapii. U psychologa chrześcijańskiego jest o tyle lepiej, że duchowość też jest objęta pomocą psychologiczną. Poza tym terapia wygląda chyba podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeczytałem temat wątku, to pomyślałem zaraz, że ci ludzie wszystko tłumaczą tekstem: "Jezus tak chciał, Jezus Cię kocha". To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeczytałem temat wątku, to pomyślałem zaraz, że ci ludzie wszystko tłumaczą tekstem: "Jezus tak chciał, Jezus Cię kocha". To prawda?

 

możesz to sobie tłumaczyć jak chcesz, ale każdy z nas ma różne problemy. Nie wykluczamy pomocy Boga ani też psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, nie wydaje mi się....

Natomiast myślę, że wiara katolicka i jej założenia w wielu przypadkach kłócą się się z założeniami psychologii ( jakiejkolwiek) szczególnie jeśli chodzi o seksualność, orientację, przemoc w małżeństwie, posłuszeństwo, podporządkowanie się.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak moja psycholog ,jest wierząca to to się liczy ?

To zależy od tego, czy wiara u Ciebie ma jakieś znaczenie. Skoro tak, dobrze jeśli Twoja psycholog jest wierząca.

Jeśli nie jesteś wierzący, to to czy Twój psycholog wierzy czy nie, nie będzie miało dla Ciebie większego znaczenia.

 

-- 23 maja 2012, 18:15 --

 

No i w ogóle,hm co to za psycholog który będzie mi wmawiał założenia niezgodne ze zwykłą psychologią

Yyyy... chyba coś Ci się pomyliło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kogoś osobisty wybór do jakiego psychologa pójdzie.

Np. chciałabym pójść do psychologa chrześcijańskiego. I nikomu do tego!!!!!!!!!!!!!

Jednak nie mam takiej możliwości więc pójdę do zwykłego.

Kompletnie nie rozumiem takiego pisania:

(katolicki psycholog nigdy nie pochwali ani nie każe zaakceptować homoseksualizmu, seksu przedmałżeńskiego lub rozwodu z jakiekolwiek przyczyny).

 

Jak komuś ta forma pomocy nie pasuje to szuka gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafka, jeju ja nie pisałam do ciebie osobiście ....... twoja wiara/twoja sprawa natomiast uważam, że jeśłi ktoś niechcący trafi do psychologa chrześcijańskiego to może on wyrządzić mu ogromną krzywdę....... w przeciwności do porządnego świeckiego terapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można oceniać kogoś po przydomku! Co ma nazwa do umiejętności? NIC! Nie można oceniać nikogo po przydomku, bo nigdy nie wyjdziecie po za społeczeństwo! Każdy człowiek jest tak naprawdę jednostką indywidualną.

Żaden psycholog nie może narzucać na "pacjenta" swoich poglądów! Jego zadaniem jest uświadomienie danego człowieka o jego problemach oraz ma prawo przestrzec nas przed następstwami danego zachowania. Jeśli nie spełnia tych wymogów to idziemy do innego! Aż do skutku, a nie patrzymy na kogoś z góry.

Sam odbyłem parę rozmów z osobami duchownymi i byłem bardzo mile zaskoczony. Mówiłem szczerze o swoich problemach w związku i życiu, a On dał mi rady, ale nie usłyszałem żadnych sprzeciwów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden psycholog nie może narzucać na "pacjenta" swoich poglądów!

No właśnie.

Yyyy... to po co nazywaja się "chrześcijańscy", jeśli to nie ma znaczenia, bo nie narzucaja swoich poglądów :shock: ? I po co ktos chce chodzić do psychologów chrześcijańskich, skoro są tak samo bezstronni jak każdy inny psycholog :shock: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×