Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam zwyżkę Zoloftu. Od dwóch dni biorę po 100 mg rano. Wczoraj miałam zwyżkę nastroju, dziś znowu niepewność siebie i niewyspanie. W fazie depresji przez większość czasu ja... Dziwnie się czuję ogólnie, jak przy każdej zmianie leków. Odstawiono mi też dziwny lek Abilify. Bierze ktoś jeszcze Zoloft z Lamitrinem? Mam nadzieję, że będzie lepiej po pierwszym daniu w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomek118118, Sertralina(setaloft) tak "oduczuciawia"? Bo lamitrin na pewno nie, biorę i mam się dobrze.

Znam kilka osób na sertralinie i nie przypominam sobie, by się skarżyły na zombiarstwo.

Hm, może tak na początku u Ciebie jest. Trzymam kciuki by było lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem od 5 dni na oddziale dziennym

dzis powiedzialam jak mna miotalo ostatnie dni

lekarz stwierdzil ze moze rzeczywiscie to chad cyklotomia

dostalam lek na weekend - na buycie zombi

jeszcze nie wzielam

 

nie wie komu to powiedziec

mam nadzieje ze wam moge

 

boje sie chorob psychicznych

bardzo

i boje sie siebie bo jestem chora

obrzydzenie

nienawisc

a teraz czuje sie w miare ok

gdy jest źle czuje to jakby ktos wbijał we mnie mnie pal

i tylko chce umrzec

 

chcialabym oczyscic swiat z siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens, Nie mów tak. Weź leki i nie poddawaj się.Trafiłaś na oddział, to najważniejsze.

 

Może ktoś mi polecić terapie indywidualną lub grupową dla osób z CHAD lub szpitala. Nie ważna miejscowość.

Poszukuję dla znajomego, z którym jest bardzo źle. Leczy się, ale ciągle przerywa, rezygnuje, popada w manie i znika nie wiadomo co się z nim dzieje. Jest też lekomanem. Jest niebezpieczny dla siebie i otoczenia. Rodzina próbowała odebrać mu prawa, jednak polskie prawo jest beznadziejne i po sprawdzeniu go orzekli, że nic mu nie jest. Nikt nie ma już żadnego wpływu na niego, na to co wyprawia. Albo go w końcu zamkną w więzieniu, albo zabije sie. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki dot. lekarzy, miejsc w którym mogłaby być dla niego profesjonalna pomoc. Chcę spróbować jeszcze mu pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można... ja bym polecała Akademię Medyczną w Gdańsku, tutaj wiele przypadków chadowych jest, zarówno na zamkniętym kobiecym, męskim jak i otwartym (na którym ja jestem) czy dziennym. Chociaż z dziennym to różnie bywa, chadowcy raczej się nadają do tych pierwszych ;)

 

mnie ustabilizowała olanzapina i lamotrygina. Ta pierwsza jest cudowna na manie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zadzwonić do sekretariatu i zapytać czy są miejsca i umówić się do lekarza.

Jak ja tam trafiłam, byłam w silnych stanach mieszanych i po rozmowie z ordynatorem (przyszłam właśnie po tel., gdzie lekarz dyżurny powiedział, że mam przyjść każdego dnia do godz 13.) kazał mi się w ciągu kilku dni spakować i przyjechać. Ale wiem, że niektórzy czekają nawet do 3 miesięcy na przyjęcie. To chyba zależy od stanu, w jakim się znajduje pacjent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu czuję się w miarę równo ale trochę poniżej zera. Poza chwilowymi odpałami. I mam coraz większe wątpliwości co do diagnozy i tego, czy te cholerne leki są mi w ogóle potrzebne, może wrzucono mnie do tego worka, bo tak było najprościej. Może to tylko kwestia nadwrażliwości układu nerwowego, płaczę 15 razy dziennie - przeczytam dwa zdania - ryk, obejrzę serial - ryk, coś mi się przypomni - ryk. Nie przypomina to ChADu ani trochę :?

 

-- 21 maja 2012, 19:38 --

 

Psychiatra, do której chodzę, tylko pyta mnie o nastrój i podtrzymuje leki. Lekko złagodziła diagnozę, ale tak naprawdę mnie nie zna, więc na jakiej podstawie ją ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×