Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie!


Leverkuhn

Rekomendowane odpowiedzi

Salve,

 

Mój pseudonim bynajmniej nie wiąże mnie z "germańskim oprawcą", próżno szukać takich tropów - po prostu Leverkuhn to nazwisko głównego bohatera powieści Manna "Doktor Faustus", a to, co napisał Mann - to dla mnie świętość; "Doktor Faustus" jest wyróżniony ze względu na słabość do dodekafonii. :) Psychoanalityczna interpretacja "Śmierci w Wenecji" nie do końca mnie przekonuje, chociaż Mahlera lubię bardzo. :P

 

Mam na imię Damian i mam 22 lata, mieszkam w Poznaniu.

 

Chwilowo moja aktywność na forum będzie ograniczona - jestem przytłoczony przygotowaniami do sesji. :) Lurkerem nie jestem! ;P

 

Próbuję znaleźć jakieś pocieszenie, spróbować porozmawiać na ile się da głęboko. Blisko 3 miesiące temu załamał się mój dość rygorystyczny racjonalizm - odkąd zacząłem go praktykować, zaprzestałem monitorowania swoich stanów psychicznych w odpowiedni sposób i skończyło się to ciężkim kryzysem, z którego właśnie próbuję się wydostać. Internet mówi, że objawy wskazują na neurozę - je zresztą spostrzegałem już wcześniej. Pewno będę musiał udać się do lekarza.

 

Czym się interesuję? Muzyką klasyczną, poezją śpiewaną, filozofią i rzeczami kulturoznawczymi. Bardzo oględnie, ale trochę się wstydzę tych zainteresowań. Chyba pomogły wystąpieniu nadwrażliwości.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję na miłe rozmowy. :)

 

-- 21 maja 2012, 02:36 --

 

Yyyh, jednak jestem zmęczony. Myślałem, że to zbiorczy temat dla przywitań. Pardon, a już edytować nie mogę. :<

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leverkuhn, 22 i zrozumiałeś "Doktora Faustusa", brawo :brawo: , ja mam 34 i chyba nie zrozumiałem.

 

ha ja mam 18 i zrozumiałam.Wszystko można zrozumieć wystarczy wgłębić się w całość,zrozumiałeś dusze książki,wcielić się minimalnie w przeżycia,wrażliwość autora;)

 

ps.Witaj,Leverkuhn :!:

Każdy człowiek jest inny i to jest najpiękniejsze!Nie wszyscy muszą interesować się zjawiskami fizycznymi,czy chemicznymi.Ja osobiście nie przepadam za naukami ścisłymi wręcz ich nie cierpię;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie i jeszcze raz przeprosiny dla zbombardowanego za wdarcie mu się w wątek. :P

 

@Shinobi - myślę, że coś tam pojąłem, chociaż zapamiętałem tylko kilka ulubionych momentów. :P

@emiliEM - ja bardzo lubię nauki ścisłe, zwłaszcza fizykę, ale tak raczej "metapoziomowo", maszyną rachującą nie jestem, wystarczy mi, że w obliczeniach rozumiem co oznaczają poszczególne literki, a poza tym, mnóstwo rzeczy zupełnie fascynujących da się stamtąd wyciągnąć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×