Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuję za odpowiedzi :*

wpadłam w paranoję i od wczoraj nie biorę tego lamitrinu. :/ Zobaczę co z wagą, czy spadnie, jezu nie wiem! a może powinam jednak to brać? póki co powinnam być drugi dzien na dawce 50 mg, więc sama nie wiem. ECH. :roll: może to jednak np. za dużo węglowodanów w tamtym tygodniu a nie działanie leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadłam w paranoję i od wczoraj nie biorę tego lamitrinu. :/ Zobaczę co z wagą, czy spadnie, jezu nie wiem! a może powinam jednak to brać? póki co powinnam być drugi dzien na dawce 50 mg, więc sama nie wiem. ECH. :roll: może to jednak np. za dużo węglowodanów w tamtym tygodniu a nie działanie leku?

Może nie powinnaś odstawiać lamotryginy-bierzesz silną mieszankę,pewnie jest Ci potrzebna..a stabilizator nastroju się przyda..Spróbuj chromu-zmniejsza apetyt na słodkie-na sporo osób działa,lub mieszanki termogenne typu Therm Line z Olimpu-zmniejszają apetyt,przyspieszają przemianę materii.Do tego trening aerobowy,lub choćby wysiadanie 3 przystanki wcześniej i potuptać do domciu-zwłaszcza,że jest wiosna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem ni ejest zwiekszony apetyt. trzymam się diety, dużo ruszam... A spadek wagi po ostatnim tygodniu wyniosl zaledwie 0,2 kg!

 

Miałem identycznie po Depakine Chrono. W pół roku przytyłem na Depakine aż 30 kg (morderstwo dla stawów) i za cholerę nie szło zrzucić więcej niż 1-2 kg pomimo długotrwałej, restrykcyjnej diety i ćwiczeń fizycznych. Problemem jest w takim wypadku zatrzymywanie przez lek wody w organizmie - nie można praktycznie zrzucić tego typu nadwagi. Jedynym wyjściem jest odstawienie leku. Chociaż dziwię się trochę, że takie skutki wywołuje u Ciebie właśnie lamotrygina. Ja po przejściu z Depakine na Lamitrin zrzuciłem w szybkim tempie (niecałe 3 miesiące) nadprogramowe prawie 30 kg uzyskane "dzięki" Depakine. No a teraz, pomimo niestosowania żadnej diety, moja waga plus minus stoi w miejscu. Nawet w ulotce od Lamitrinu nie ma nic o wzroście masy ciała. Nie spotkałem się też na narzekania na tycie po lamotryginie, gdy robiłem research w sieci na temat tego leku. No, ale z drugiej strony niczego nie można wykluczyć - co organizm, to reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety przytyłam jakieś 20kg jak zaczęłam brać Lerivon. I zrzucić tego nie mogę, z rozmiaru 40 poszłam na 44 i nie potrafię się z tym pogodzić.

 

-- 25 maja 2012, 14:42 --

 

paradoksy ma rację, po lekach samych w sobie się nie tyje. Szybki przyrost masy ciała jest spowodowany podwyższonym łaknieniem (apetytem) i zatrzymywanie wody w organizmie, ewentualnie nieznacznym spowolnieniem metabolizmu. Wystarczy po prostu przejść na dietę, jeść mniej i częściej w ciągu dnia, suplementować się itd.

No sorry ale takie banalne metody jak dieta nie zawsze działają. Ja się bujam z 20 kg dodatkowo od ponad roku. Dieta rozsądna plus ćwiczenia fitness dały mi tylko tyle, że nie tyję już tak szybko ale zrzucić nic nie mogę. O powrocie do moich 60 kg to mogę se tylko pomarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy ma rację, po lekach samych w sobie się nie tyje. Szybki przyrost masy ciała jest spowodowany podwyższonym łaknieniem (apetytem) i zatrzymywanie wody w organizmie, ewentualnie nieznacznym spowolnieniem metabolizmu. Wystarczy po prostu przejść na dietę, jeść mniej i częściej w ciągu dnia, suplementować się itd.

 

A GUZIK prawda!!! Ja nie miałam większego apetytu, ograniczyłam jedzenie do minimum (dwa skromne posiłki dziennie, zero słodyczy, słodkich napojów, zero jedzenia po 18.00, nawet jakieś błonniki, herbatki piłam co by coś z tym zrobić), jak to nie przyniosło rezultatu to zaczęłam się dużo ruszać i nic! Mój metabolizm został UŚMIERCONY! Tyłam 0.5kg na tydzień i żadna dieta, żaden ruch tu nic nie pomogły. Może trudno to sobie wyobrazić, ale tak po lekach można utyć, ja to wiem. Zamieniłam fluanxol na ketrel i wtedy przy niezmienionych nawykach zaczęła waga systematycznie spadać. Jak ktoś nie utył przez leki tylko przez swój apetyt to niech się nie wypowiada. Jak ktoś dużo je to zazwyczaj tyje, niektóre leki zwiększają apetyt i z tym można walczyć, niektóre zabijają metabolizm i wtedy jest kaszana.

 

znudzona-ona Też utyłam na lekach i nie mogłam się z tym pogodzić, wciąż nie mogę, i odstawiam lek, który jest źródłem problemu, czuję się gorzej, ale ta walka z wagą jak z wiatrakami była dobijająca, tyle wyrzeczeń, czasu poświęconego na ruch i zero efektów - to frustrujące. Teraz chudnę, mam zamiar wrócić do mojej wagi sprzed rozpoczęcia kuracji. jeszcze tak 8,9 kg. Ale jak nawet 7 się uda to będzie dobrze. Nie myślałaś o zmianie leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bretta Ja mam nadzieję że się mi uda! mam piękną czerwoną sukienkę którą mam zamiar jeszcze kiedyś ubrać, a w którą aktualnie się nie mieszczę! Chyba jak zmieniłam lek to przez miesiąc/ dwa schudłam jakieś 3/4kg, ale czułam się tak okropnie że znowu wróciłam do tego leku od którego tyłam no i przybrało się znowu i jeszcze więcej. Teraz podjęłam radykalny krok rezygnacji z alkoholu, i naprawdę myślę że jedząc dwa skromne posiłki dziennie i chodząc kilka razy w tygodniu 14-16kg uda się mi wrócić do mojej dawnej wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety przytyłam jakieś 20kg jak zaczęłam brać Lerivon. I zrzucić tego nie mogę, z rozmiaru 40 poszłam na 44 i nie potrafię się z tym pogodzić.

 

Na Lerivonie kiedyś przytyłem niewiele, potem kiedy wróciłem do brania - 7kg w 3 tygodnie. Po odstawieniu po mniej więcej miesiącu waga zaczęła powracać do dawnej. Dietę i porcje miałem zawsze takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dużo utyłam na Depakine.Teraz waga nie chce spaść.Podobno jem mało,tak słyszałam,ale mi to ciężko ocenić.Czy któryś z moich leków,które są w podpisie,powodują tycie?Nie chcę zmieniać leków i nie zmienie,ale chciałabym wiedzieć,tak,dla samej siebie.Ma ktoś takie doświadczenia którymś z moich leków?Podobno po Licie się tyje,ale nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×