Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica i pory roku (objawy meteopatyczne)


Gość Ania1976

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się nawet wiosny boję :( Mnie męczą fale gorąca, jest mi bardzo często gorąco ( a zawsze byłam zmarzlakiem) szczególnie jak mam wyjść z domu to już w windzie "mdleję", potem dochodzi kręcenie się w głowie i nogi z waty. Jak było zimno na dworku to jakoś nawet dawałam radę wyjść z pieskami, przeszył mnie ten chłód i jakoś to było. Często też łapią mnie ataki gorąca w domu, i nie pomaga wtedy otwarte okno i ziąb na dworze. Z każdym tygodniem jest coraz gorzej, teraz to nawet z domu wogóle nie wychodzę już ponad tydzień, boję się. Czekam aż lek zacznie działać, tylko czy starczy mi cierpliwości ? Ostatnio już zaczynam płakać z tej bezsilności :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej, tez czuję się okropnie kiedy jest upał. Kocham słóńce, dodaje mi energii, zimą wpadam w dołki. Ale kiedy robi sie gorąco nie mam na nic sił. Czuje sie jak staruszka bo wykańcza mnie spacer po mieście. pierwsze ataki miałam własnie latem i wtedy trafiłam do szpitala. Własnie dlatego myślałam, że to krążenie, serce, bo gorąc, słabo, duszno, źle, a tak czekałam na lato z nadzieją że wtedy poczuję się lepiej....

U mnie wysoka temperatura zdecydowanie nasila ataki i ogólnie czuję się gorzej. (chyba żze oglądam słoneczko z cienia albo zza okna;) )

Słyszałam jednak, że to może być wynikiem szukania powodów do nie wychodzenia z domu. Mam agorafobię i prawdopodobnie mój wewnętrzny potwór ubzdurał sobie, że jak mi powie że źle mi w lato to będę siedziała w domu i będzie miał spokój ;) ani mi się sni ;) już zaczynam restaurować mój rower ;)

Pozdrawiam i zapraszam na spacerki!!!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:46 pm ]

no właśnie Piotrek ma rację, to może być dla nas kolejny powód do nakręcania się i ucieczki przed światem zewnętrznym. Nie można się temu poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medycyna nie definiuje terminu 'przesilenie wiosenne'. Wielu z nas doświadcza jednak na przełomie zimy i wiosny szeregu nieprzyjemnych objawów. Odczuwamy zmęczenie, znużenie, apatię, brak koncentracji, wzmożoną senność lub przeciwnie, trudności z zasypianiem. Tłumaczymy to wieloma czynnikami. W zimie organizm otrzymuje małą dawkę promieni słonecznych, dieta uboga jest w witaminy i mikroelementy, mróz i szybko zapadający zmierzch nie sprzyjają długim spacerom. Wraz z nadejściem wiosny zmienia się ciśnienie atmosferyczne i skład powietrza, a głównie jego wilgotność. To właśnie te zmiany mogą być odpowiedzialne za część naszych dolegliwości.

 

Qrcze..Wszyscy skarżą się ostatnio na kiepskie samopoczucie. Pogodę mamy iście wiosenną (słonko, kwiatki, ptaszki ;) ) a mimo tego jakoś trudno dostrzec optymistycznie nastawionych do świata ludzi. Sama chodzę znużona i zmęczona. Zmęczenie bardziej psychiczne..Dziś wróciłam z pracy i mimo nawału obowiązków MUSIAŁAM położyć się. Spałam jak kamień 2h :?

A teraz ciśnie mi się na usta sztandarowe pytanko "TEZ TAK MACIE..?" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda dzisiaj nie spałem po południu, ale teraz już padam całkiem. Jeszcze obejrzę sobie serial i idę spać bo nie wytrzymam ;) jeżeli chodzi o nastawienie, to wiosna nastraja mnie pozytywnie, ale to zmęczenie nie daje za wygraną. Chociaż ja w sumie też :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne pytanie, proszę o odpowiedzi!

 

Jak czujecie się kiedy jest ciepło, gorąco, duszno??

Jak czujecie sie latem?

Czy ataki nasilają się u Was w upalne dni?

Czy kiedy jest gorąco macie inne samopoczucie? Jakie?

 

A pytanie dlatego, że zbliża sie lato i bywa już gorąco ;) Z jednej strony "nareszcie"!!! ;) a z drugiej "niestety znowu". Niestety dla mnie bo w moim przypadku latem czuję się słabsza, częściej mam ataki, zawroty głowy, drętwienie ciała no i jestem drażliwa.

W ogóle pierwsze ataki miałam właśnie latem.

Zastanawiam się dlaczego, gdzieś już widziałam, że ktoś też tak ma. Jednak chciałabym sprawdzić ile osób? I dlaczego?

Wyczytalam też gdzieś, że złe samopoczucie podczas upalnych dni moze byc "wymówką" dla nie wychodzzenia z domu (agorafobia)

Co o tym sądzicie? Jak jest u Was?

Dzięki za odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z nadejściem lata też nasilają się lęki. Boję się że jak będzie gorąco, zemdleję na ulicy. No i spirala się nakręca. Zawsze mam ze sobą wodę mineralną, książkę, a przed wyjściem sprawdzam czy telefon mam naładowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany :!: no tak proponuje sie zaczac juz martwic latem co bedzie :cry: i jak nie miec depresji :cry: sercowcy sie moga martwic ale nie wy :cry: moja babcia wytrzymuje upaly co ma ile lat i 40 lat na serce chora a wy mlodzi ludzie przestancie wiadomo ze takie cos moze przejsc przez mysl boli mnie serce ciagle a do tego upaly itd ale ..... bez przesady mi juz przeszlo takie myslenie :cry: blokuje sie gdzie indziej ale wy juz sie boicie lata a jest maj dopiero :cry: troche to chore :!: a ja jak wyjde do lata z domu to calymi dniami z bolami serca bede lezal na sloncu a co sie podniose top bedzie mi sie krecilo w glowie jak zwykle ale wniosek prosty do tej pory nie zemdlalem nie upadlem nie zatracilem swiadomosi wiec to tylko lek :!: Milego dnia :!: Pracujecie na powazna depresje jak tak dalej wam pojdzie to spedzicie w domku reszte czasu bo zaczniecie sie bac wyniesc glupich smieci bo na schodach tez mozna upasc :cry: Ludzie zastanowcie sie chcecie przerabiac to co ja wlasnie przerabiam tez tak myslalem jak wy :!: czas to zmienic :!::!::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie - temat założyłam nie dla nakręcania sie, ale dla ROZPOZNANIA!!! Jak dotąd żaden lekarz nie pomógł mi i mam ataki latem. I wiem, że sporo osób ma podobnie. Nie wiem dlaczego, cisnienie, nakręcanie, wymówki, czy ciemne okulary i sandały ;)

Jeśli przeprowadzimy rozmowy na ten temat, moze wspolnie dojdziemy do jakichs wniosków.

 

Więc NnNn, będę wdzięczna jak spuścisz z tonu i zaczniesz czytać ze zrozumieniem. A co do twojego kręcenia się w głowie po dniu spędzonym na słońcu - nie pomyślałeś, że to może być udar słoneczny a nie lęki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale u mnie 30 w cieniu. Nitka udar wynika z długiego przebywania w naprawdę porządnym upale i nie ochładzania się. Rok temu jak byłem na basenie - patelnia, 35-40 stopni (w trakcie tych największych upałów) opalałem się i do wody i znów opalałem, kilka godzin... i wiesz co? nic mi się nie działo. Udar wynika z bardzo silnego przegrzania w okropnym upale. Także to zwykle są same lęki. Sama przecież dobrze o tym wiesz ;) Ogólnie mi dokuczają nagłe silne upały. Jeszcze przedwczoraj było 20 stopni, wczoraj 25, a ile dzisiaj to już napisałem. I niestety ciężko znoszę takie ostre wzrosty temperatury (potem się przyzwyczajam). Dzisiaj wracając z zakupów dostałem duszności, zrobiło mi się słabo i już myślałem, że nie dojdę do domu... a tu patrzę - przede mną idą w moim kierunku 2 (fajne 8) ) koleżanki. Nie chciałem zwracać na siebie uwagi że coś mi jest... No i co? Nagły koniec duszności, poczułem się dobrze i było po wszystkim :lol: . Także te lęki czasem można sobie łatwo wyperswadować :P Mniej się nad tym zastanawiaj - to pomaga :D

PS. Nitka, NnNn - więcej luzu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takie dni czuję,że żyję.Ciepło,słoneczko,mam mnóstwo energii.

Dziś przeszłam pół miasta bez najmniejszego bólu brzucha,kluchy w gardle ect.Powinnam się gdzieś na południu urodzić.Zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upały mnie męczą i sie ich obawiam, ale z drugiej strony lubię być na słońcu. To po prostu kwestia tego jak się w dany dzień czuję. Przeżyłem miesiąc w szczerym polu, pod namiotem w regionie gdzie rosną kaktusy, przeżyję i upalne, polskie lato. Wy też dacie radę, będzie raz lepiej, raz gorzej ale damy radę! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wybieram piekna sloneczna pogode i nature zbudzona do zycia mam wtedy o wiele wiecej energii do dzialania!zdaje sobie z tego sprawe ze lato w miescie moze byc badzio mono meczace dlatego ciesze sie ze spedze wakacje nad morzem:)jak jest cieplusio zaraz mam ochote na wyjscie chociazby posiedziec na laweczce:P zima dzialam tylko z punktu do punktu zeby tylko jak najszybciej znalezc sie w pomieszczeniu a latem czerpie o wiele wiecej z tego co mnie otacza.Skwarow calkowitych tez nie lubie :P najbardziej odpowiada mi taka izraelska temp do 25stopni:)cieply deszczyk tez lubie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ze mną już zupełnie ok. Uwielbiam słoneczko, ciepełko i lato, ale jak wcześniej pisałem nagłe zmiany temperatury ścinają mnie z nóg. Jeśli taka pogoda się utrzyma, to będzie (dla mnie) wspaniale. Oby tylko nie było żadnych gwałtownych zmian temperatury i ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.. Teraz jest lepiej, ale kiedy zaczęło się robić ciepło ledwo żyłam.. W samochodzie jest koszmarnie.. W autobusie lepiej, ale i tak tragedia.. Jeśli będę jechać na wakacje samochodem chyba się przekręcę.. Lato jest męczące samo w sobie, a co dopiero dla nas.. A teraz każde będzie cieplejsze od drugiego.. Mogłam się urodzić wcześniej :D Sądzę, że to lato może być dla mnie bardzo ciężkie.. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie jest koszmarnie.. W autobusie lepiej, ale i tak tragedia..

Tak? U mnie odwrotnie :P Samochodem jest ok... jak jeszcze z klimą, to raj :D a w autobusie się mało nie uduszę i to wcale mi się nie wydaje... lady*k przejedź się autkiem z klimą / szyberdachem, albo kabrioletem. Jechałem przy prawie 40 stopniowym upale, szyberdach i wszystkie okna otwarte, 100 km/h, można nawet zmarznąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardziej przyzwyczajona do autobusów.. już trochę się z nimi oswoiłam.. ja samochodem trochę nawet boję się jeździć.. no i mniejsze pomieszczenie, widzę cały mijający obraz.. Nie wiem.. Po prostu samochodów nie lubię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez te upały nie wychodzę z domu, każda wędrówka przed zachodem słońca kończy się tym, że jestem cały mokry, zdenerwowany i wycieńczony....zazwyczaj mam wrażenie jakby było nie 25C a 55, nie wiem co mam o tym myśleć, zeszłego lata nie reagowałem na ciepło w taki sposób,

i w sumie nie wiem czy to reakcja na wysoka temp. bo i zima dostawałem takich "ataków"..zwłaszcza w zatłoczonych autobusach czy tramwajach, a jak staliśmy w korku to nie pomagała nawet klimatyzacja w aucie:(

oczywiście towarzyszy temu duszność i przyspieszenie akcji serca( niestety leki na zbicie ciśnienia i stabilizację pracy serca przepisane przez lekarza nie za bardzo się sprawdzają)

Ogólnie moje życie uległo wielu zmianom, niestety niezbyt pozytywnym, boję się wsiadać do pojazdów komunikacji miejskiej, unikam przebywania w tłumie, na wykładach a auli dostaje ataku paniki, nie chodzę także do miejsc gdzie jest zbyt dużo ludzi; takich jak kawiarnie, restauracje...etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×