Skocz do zawartości
Nerwica.com

samotność


Rekomendowane odpowiedzi

żyłam 2 i pól roku w toksycznym zwiazku teraz zamknęlam sie w sobie. Od dwoch lat jestem sama, nie kocham juz tamtego chlopaka ale z żadnym nie potrafie byc, nikt mi nie pasuje. Czuje sie samotna i chciałabym zaczac sie juz z kims spotykac ale nie potrafie ...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kassiolek, po trudnych doświadczeniach z partnerem bardzo trudno jest dojść do siebie. Nie wiń siebie za to, że nikt Ci teraz nie pasuje. Wydaje mi się że to dość naturalne, ze potrzebujesz czasu na ochłonięcie, ułożenie sobie życia, zrozumienie tego wszystkiego co się stało. Być może Twoje zaufanie zostało nadszarpnięte, zniechęciłaś się do bliskich relacji. Żeby to wszystko odbudować potrzebny jest czas i wsparcie. Czy masz wsparcie?

Może chciałabyś nakreślić swoją sytuację trochę wyraźniej? Coś może można poradzić? Może ktoś miał podobne przeżycia?

Skąd taki wewnętrzny przymus bycia z kimś? Czy to lęk przed samotnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaliśmy się ponieważ on używał przemocy wobec mnie. Rok życia miałam wycięty z życiorysu, musiałam jakoś dojść do siebie i jakoś zamknelam się w sobie. U mnie w domu nigdy za specjalnie nie było nigdy miłosci, może poprostu oni nie nauczyli mnie kochać. Moja rodzina jest totalnie rozwalona, kazdy mieszka gdzie indziej i rozmawiamy ze soba tylko gdy musimy. Wszystko wydaje mi sie udawane i sa to praktycznie obcy ludzie dla mnie. Mam wrażenie, że ze wszystkim radzic musze sobie sama i tak odbiera mnie otoczenie. I jak juz przychodzi taki moment ze moglabym z kims byc to nastepuje punkt zwrotny, ze nie chce, ze nie potrafie, ze samej mi jest dobrze, radze sobie itd... Chcialabym założyć w przyszłości rodzine ale taka prawdziwa pelna miłosci i szacunku, tylko nie wiem czy będę potrafiła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×