Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od kiedy zaczęłam kombinować z dawkami klomipraminy i karbamazepiny mam bardzo nasilone drgania w nocy, tzn. mam takie dość intensywne mikroskurcze mięśni całego ciała. Wiadomo, że takie nagłe zrywy mięśniowe towarzyszą fazie REM (mioklonie) i praktycznie każdy człowiek je ma, ale u mnie to się bardzo nasiliło!! Mój chłopak mówi, że praktycznie zawsze jak się budzi w nocy to mam te drgania, a i mnie to ostatnio wyrywa ze snu. Ostatnio ludzie w pociągu mnie budzili, bo nie wiedzieli czy mam jakieś koszmary czy coś mi się dzieje.

 

Od kilku dni piję w dużych ilościach sok pomidorowy (potas) i kakao gorzkie (magnez). Liczę na to, że jest to kwestia niedoborów, a nie leków.

 

-- 27 mar 2012, 16:44 --

 

Od dwoch dni, jak leze w lozku to czuje dziwne drgawki w ciele, najbardziej w okolicy konczyn dolnych. Sa to takie samoistne, krotkie skurcze. Czy to moze byc zwiazane z przyjeciem takiej dawki Klomipraminy ?

Spróbuj suplementacji magnezem i potasem. Jak się okaże, że ani mnie ani Tobie to nie pomogło, to będziemy się zastanawiać czy to kwestia leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja lecze sie anafranilem na depresje i nerwice. Bralem ten lek kiedys i mialem calkiem inne skutki uboczne niz teraz , bo 2 raz sie lecze tym lekiem. Pamientam ze rok temu , kiedy zaczynalem sie leczyc to przez jakis tydzien mialem opozniony wytrysk. Po tem wszystko wrocilo do normy. Teraz biore ten lek od grudnia , tylko ze mialem tak paskudna depresje ze nie wytrzymalem nawet tygodnia bez alkoholu do dnia dzisiejszego. Lek ten sprawil ze niemam lękow na dzien dzisiejszy , natretne mysli jednak dalej mam. Moim najwiekszym problemem na dzien dzisiejszy jest to , ze mam przez ten lek straszne problemy seksualne. Rozmawialem o tym z lekarzem , ale powiedzial ze moze sie tak dziac po lekach. Nie raz mam ochote na seks , lecz nie potrafie dojsc do wytrysku. Robie to z dziewczyna nawet godzine i nic. Nie czuje przyjemnosci niczego , podniecenia tez nie. Tylko na poczatku. Co to moze byc ? Czy to jest skutek uboczny , mieliscie cos takiego po SSRI? Bo boje sie ze tak mi moze zostac. Bo ciagle bralem lek , i pilem spore ilosci alkoholu. Moze on nie zaczol jeszcze dzialac? Bo tak jak mowie niecaly tydzien wytrzymywalem bez alkoholu , a alkohol wyplukuje ten lek z organizmu . Prosze o odpowiedz. Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie juz o wiele lepiej , przestalem pic , pije sobie 1 piwko tygodniowo. Zaczolem cwiczyc znowu na silowni , biegac , chodzic na basen. Mam pytanie. Czy mozna brac rownoczesnie anafranil i przyjowac odzywki tzn. bialko , weglowodany , jakas kreatyna ? Chodzi o przyrost masy miesniowej. Pytalem lekarza ale wole sie tutaj upewnic. Chce prowadzic diete wysoko bialkowa ? Orientuje sie ktos moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pisze tubo byc moze ktos z was ma podobne problemy...

Biorę Anafranil 75mg od pół roku dodatkowo Neurotop 300 wspomagawczo. Przerabiałam już kilka leków ale staneło na tym. Od dłuższego czasu czuje się znowu źle. Nie chce mi się nic! jestem przygaszona,nerwowa,przybita czesto sie "zawieszam", mam wiele waznych spraw w tyłku! czasem nie chce mi sie zyc!! Podejrzewam ze popraz kolejny mam zle dobrane leki! ale juz sama nie wiem..targaja mna sprzeczne emocje ze to moze nie leki tylko cos ze mna jest nie tak :?::?: ja juz nie wiem,kompletna pustka w glowie...

pomoze ktos? please :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola około miesiaca...

 

Jak odstawiam Neurotop to jest o wiele gorzej... mam wyladowania w mózgu (tak to nazywa moja psychiatra) i w kończynach poza tym strasznie się pocę po tym Anafranilu a podobno miało to zniknąć po miesiącu a tu już pół roku się męczę

 

ps.dziękuję za odpowiedzi :great:

 

-- 08 maja 2012, 11:42 --

 

A wiec dzis po wizycie mam zmienione leki...na Nexpram 10 zaraz poszukam odpowiedniego dzialu i poczytam co i jak. Mam nadzieje ze ten sie przyjmie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsowa - zgadzam się, skutki uboczne po Anafranilu to masakra. Ja jestem osobnikiem, który stosunkowo sporo ich wyłapał, i to w naprawdę dużym nasileniu. Suchość w ustach (w sytuacjach stresowych narastająca tak, że w ustach nie miałem ani grama śliny - nie mogłem się prawie wysłowić!), trzęsące się łapy i koszmarne zaparcia (zupełnie jakby rodzić kamienie).

 

Co do skutków kuracji: Anafranil w moim przypadku "zatrybił" już po pierwszych dawkach i przez pewien czas było cudownie. Zniknęły lęki i zły nastrój, miałem dużo energii i optymizmu, zacząłem się znów świetnie wysypiać. Po jakimś czasie urok Anafranilu prysł i znów było źle, a nawet gorzej zważywszy, że do depresji doszły jeszcze uporczywe skutki uboczne po Anafranilu. Może ja miałem w tym wszystkim jakiś niechlubny udział, bo jak tylko poczułem się lepiej, to sobie piweczności w dość dużych ilościach nie odmawiałem. Chociaż z drugiej strony chyba jest tak, że jak lek ma działać, to będzie działał mimo tego, że ktoś sobie coś tam częściej lub rzadziej chlapnie. Zresztą nawet, gdyby Anafranil przez cały czas działał świetnie i tak chyba nie udałoby mi się długo utrzymać leczenia tym lekiem - oczywiście z uwagi na skutki uboczne (jakoś nie pali mi się w wieku dwudziestuparu lat do operacji hemoroidów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One half jak ja dobrze cie rozumiem! Tez tak sie zmagalam ;) zamiast zaparc ta potliwosc to mnieprawie zabijala..wstydzilam sie wyjsc do ludzi..jezu! Od razu mialam schizy ze kazdy sie na mnie gapi i smieje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marsowa

Rozumiem Cię doskonale :( Naturalnie mam nadmierną potliwość,ale po trójpierścieniach po prostu topiłem się.Ludzie patrzeli się na mnie jak na jakiegoś słabeusza bez kondycji(a kondycję mam-trenuję taniec towarzyski,krav-maga,siłownia,skałki). To naprawdę jest strasznie upierdliwe i krępujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Anafranilu miałem takie zaparcia, że po tygodniu srałem klockami z betonu- trzy razy kibel się zatkał. A pociłem się jak świnia-przeszedłem trzy kroki albo zszedłem po schodach i już byłem cały mokry, woda spływała ze mnie strumieniami. Nie zmienia to faktu, że lek jest ok, ale za skutki uboczne trójpierścieniowców to ja podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×