Skocz do zawartości
Nerwica.com

OSIOŁEK


Gość rafka

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie pamiętam w jakiej to książce czytałam opowieść o osiołku.

Zaczynam:

Szedł sobie ojciec z synem. Mieli ze sobą osiołka. Przechodzą przez pierwsze miasto. Ludzie mówią: - Mają osła a z niego nie korzystają.

Więc mówi ojciec do syna: - Synu siądź na osiołka. Przechodzą przez drugie miasto. Ludzie mówią: - Syn siedzi a stary ojciec męczy sobie nogi.

Ojciec mówi do syna: - synu zejdź z osiołka teraz ja siądę. I tak zrobili.

Przechodzę przez trzecie miasto. Ludzie mówią: - Ojciec siedzi na ośle a dziecko musi iść na pieszo. Ojciec mówi do syna. - Siądźmy razem na osiołka. Przechodzą przez czwarte miasto. Ludzie mówią. - Dwie osoby na jednym osiołku jakiż to musi być ciężar.

Finał był taki, że zrobili jak uważali za stosowne dlatego że gdziekolwiek się znaleźli to i tak ludzie coś powiedzą.

 

Czy i waszym życiu zdarzyły się takie sytuacje jak w tym krótkim opowiadaniu?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, Fakt jest faktem. Ciężko pogodzić się z faktem, że zawsze jest tak, że wszystkich nie zadowolimy swoim zachowaniem czy postępowaniem. Zawsze znajdzie się opinia, która może zaboleć. Dzieje się tak, ponieważ odnosimy to do siebie bez zdrowego dystansu. No, chyba, że rzeczywiście błąd jest rażący. No, ale to inna kwestia. Wtedy jest dobrze wyciągnąć wnioski i przyznać się do błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest mieć własne zdanie? I trzymać się tego zdania bez względu na to co powiedzą ludzie? Przecież to był ich osiołek, więc co ludziom do tego jak z jego korzystali może traktowali go jako kompana, czyli na równi sobie albo chcieli go później wykorzystać do transportu. Przecież to jest tak naprawdę wycinek z życia chłopca i ojca (jeśli faktycznie taka sytuacja wystąpiłaby).

Ludzie są skupowiskiem masowym, który oddziałuje na siebie jak atomy. Po prostu odbijają od siebie swoje emocje jeden po drugim bez głębszego zastanowienia się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej farmaceuta,

ja nie pisałam o wszystkich jeśli to do mnie i pisze wyraźnie,że tylko tym na których nam zalezy a o wszystkich nigdzie, ie byłam starosta roku bo wiedziałam,ze to zadna fucha , tylko orka na ugorze i napisałam by sie dogadywac a nie dogadzać a to tęz spora róznica , mature z polskiego zdałes a nie rozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Napisałem to dowcipnie i bez konkretnego adresata,po prostu jest takie powiedzonko.Tak jak pisał Sztaudinger:jeszcze się taki nie narodził,który by wszystkim dogodził.Wiem,że starostowanie to przej..na fucha,zyskuje się tylko wrogów.Nie chciałem Cię urazić,nie chodziło mi o nikogo konkretnego ani nie było żadnych podtekstów.Wiadomo,że jest grupa ludzi,na których nam zależy,a innych olać ciepłym moczem.Pozdrawiam,nie bocz się na mnie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręgi nam najbliższe różnią się od społeczeństwa, a w bajce było przedstawione społeczeństwo, które mogło się składać z socjopatów, psychopatów, seksoholików, pedofili, gwałcicieli, ludzi dobrej myśli, altruistów itd. A najbliższe grono jest ważne przyjaciele, rodzina, psycholog i ich się posłucham zastanowie się nad ich poglądami, ale też przedstawię swoje aspekty! W życiu wychodzę po za społeczeństwo nie obchodzi mnie zbytnio czyjeś zdanie, robię to co uważam za słuszne np. gdy zobaczę dwóch walczących z sobą to ich rozdzielę, a nie będe stać jak społeczeństwo udawać, że nic nie widzę albo skandlować i cieszyć się z czyjejść krzywdy, bo wiem, że przemoc buduje mury i będę mieć w dupie co inni powiedzą na temat mojego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×