Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo prosze Was o opinie. Zdaje sobie sprawe ze nie jestescie psychiatrami, ale wychodze z zalozenia, ze troche juz z tymi lekami przezyliscie i napewno sporo wiecie o ich dzialaniu. Zaczalem brac lek DEPRALIN ok 5 dni temu 10mg raz dziennie. Lek dzialal na mnie bardzo silnie, caly dzien zawroty glowy, straszne otepienie i bardzo intensywane stany euforyczne. Niestety wieczorem i zawsze wieczorem (to dla mnie dziwne :/) dzialo sie nie dobrze, cisnienia zaczelo mi bardzo skakac, a przy tym czulem pieczenie (palenie) glowy. Po ok. 30min. ten objaw mijal i dalej bylo wszystko w najlepszym porządku. Zadzwonilem do mojego psychiatry i zalecił mi zebym zrobil sobie dwa dni przerwy od leku, a potem brał połowe dawki. Prosze powiedzcie mi ze takie objawy sa calkiem normalne! Zaczynam panikować i dodam jeszcze tylko, ze te objawy nie sa przyjemne... Bardzo prosze o Wasze opinie....

Cole

 

ludzie roznie reagują na te same leki.jest szeroki wachlarz skutkow ubocznych.słuchaj lekarza. przerwa.zacznij od małej dawki.ja zaczynałam od 1/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u lekarza i niestety mój stan po wizycie zdecydowanie się pogorszył.

Powiedziałem że samopoczucie bez zmian na to ona powiedziała że muszę się motywować a ja się motywuję i to bardzo ale nie czuję popraw. Zapytałem o te zawroty głowy to odparła że to nie jej działka i od tego są inni lekarze gdy miesiąc wcześniej twierdziła że to z powodu nerwicy... Przepisała mi taką ilość tabletek i kolejną wizytę że 2 dni miałem przerwy bo się skończyły to miała pretensje że nie połówkowałem sobie - od kiedy to ja sobie sam mam dawki wyznaczać... Przepisała receptę na tabletki które mi nie pomagają i wyznaczyła aptekę w jakiej mam kupić... Co śmieszne już drugi raz sytuacja że spotykam w aptece pacjentkę z kolejki a apteka jest na drugim końcu miasta... Zapytałem lekarki kiedy będą działać tabletki a ona odparła - ONE JUŻ DZIAŁAJĄ :/

Nie wiem co mam robić... Komu ufać... Zaczynam wątpić...

Mam głupie myśli ale nie chcę się poddawać jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 dzień na escitil i narazie nic mi sie nie poprawia, te ciągłe natretne mysli i depresja juz mnie dobija i tak juz ok. 7 mc bo zadne leki na mnie nie działaja wczesniej brałem parogen. Jak myslicie długo trzeba czekac na poprawe na escitil? czy jest wogule szansa ze sie poprawi. Ta nerwica juz tak mnie meczy ze nie wiem co mam robic. Zapisałem sie ostatnio na psychoterapie. Biore tez lerivon na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpuszczam depralin.skoki nastroju mnie wykonczyły.ekstaza a nastepnie zabojczy niepokoj.ataki paniki z zaskoczenia.i te nerwy ze nie jestem w stanie opiekowac się coreczką.....ze podczas zabawy z nią zaczne sie dusic...ze nie dam rady zrobic jej kolacji bo ...cos tam. zejscie z tej małej ilosci depry było dla mnie nerwowe!!wchodze od jutra na seronil.przenosze sie z postami.trzymam kciuki za all:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszukalam dzialy i nie znalazlam nic odnosnie tego leku...jak juz jest to prosze o przeniesienie :)

A wiec czy ktos z was leczy sie tym lekiem?

Jakies spostrzezenia,rady,opinie chetnie widziane.

Ja dopiero zaczynam i chcialabym wiedziec cos wiecej o tym specyfiku :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 5 dzień na esci. Nie odczuwam praktycznie jakichkolwiek skutków ubocznych. Czy to oznacza, ze lek nie działa i nie ma co liczyć na poprawę nastroju? Spotkałem się z opinią, że jeśli SSRI nie dają w kość w pierwszych 2-ch tygodniach leczenia to nie ma co liczyć na to, że w końcu poprawią samopoczucie bo po prostu nie działają. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja esci biorę od stycznia, dzień w dzień po 20 mg + dopalacz esci Spamilan 3 x 10 mg dziennie.

 

Jak na razie...mała poprawa...

 

Humor neutralny, często łapią dołeczki... :roll:

 

Ps. gdy esci nie było w aptece...ledwo co wstawałem z łóżka... Zawroty głowy niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką funkcje ma pełnic buspiron brany wespół z escitalopramem?Jako częściowy agonista postsynaptyczny 5HT1a to raczej przeszkadza niz pomaga w pełnym rozwinięciu skrzydeł esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni na calej (10 mg) a od tygodnia biore..no coz chyba widze poprawe :) czuje sie w miare...raz mialam okropny dzien tak jakby zjazdd po czyms..nerwy mnie roznosily! Ale juz jest lepiej. Jedyne do czego sie doczepie to to ze nie moge sie dobudzic! Wstaje nieprzytomna! Mam nadzieje ze to minie z czasem tyle juz lekow wyprobowalam ze chcialabym trafic w cos co mnie wspomoze a nie dobije. Chce w koncu normalnie funkcjonowac w domu i przestac sie wydzierac na dzieci o byle co...oby esci pomoglo.

Ps. Troszke mnie telepie w srodku po esci

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek, ale nie zauważyłem żadnych opinii na temat Escitalopram Actavis. Czy ten lek jest tak rzadko przepisywany przez lekarzy, że każdy tutaj stosował tylko esci od innych producentów? Ja mam właśnie taki. Może jest jednak ktoś, kto mógłby podzielić się spostrzeżeniami akurat o esci od Actavisu? Na innych forach też niewiele znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 10 mg depralinie zauwazyłem nie mam takich lęków przed snem. ale ataki i tak mam w zatłoczonych i nowych miejsach.. oraz derealizacje co mi najbardziej doskwiera...

muszę się spytać psychiatry czy może nie przejść na 20 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek, ale nie zauważyłem żadnych opinii na temat Escitalopram Actavis. Czy ten lek jest tak rzadko przepisywany przez lekarzy, że każdy tutaj stosował tylko esci od innych producentów? Ja mam właśnie taki. Może jest jednak ktoś, kto mógłby podzielić się spostrzeżeniami akurat o esci od Actavisu? Na innych forach też niewiele znalazłem.

 

Lek generyczny musi mieć udowodniony w badaniach:

- ten sam skład, taka sama ilość substancji czynnej, może zawierać inne substancje pomocnicze, ale pod warunkiem, że nie wpływają one na właściwości leku i jego skuteczność

- tę samą postać

- tę samą dostępność biologiczną, biodostępność

- takie samo działanie farmakologiczne

 

Zatem w praktyce nie ma większego znaczenia esci jakiego producenta zażywamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek generyczny musi mieć udowodniony w badaniach:

- ten sam skład, taka sama ilość substancji czynnej, może zawierać inne substancje pomocnicze, ale pod warunkiem, że nie wpływają one na właściwości leku i jego skuteczność

- tę samą postać

- tę samą dostępność biologiczną, biodostępność

- takie samo działanie farmakologiczne

 

Zatem w praktyce nie ma większego znaczenia esci jakiego producenta zażywamy.

Offtop lekowy - niby tak, ale na swoim przykładzie powiem, że biorąc mianserynę - wcześniej deprexolet, przesiadka na lerivon (oryginalny), odczułem mocniejsze działanie w tej samej dawce , które objawiało się zespołem niespokojnych nóg, który miałem na większej dawce deprexoletu. Ta sama dawka lerivonu powodowała ZNN, gdzie przy deprexolecie go nie było (tylko w większych dawkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, przede mna wyzwanie,

postaram sie przeczytac wszystkie posty

lekarz przepisal mi nexapram,

cena miala oscylowac wokol 40zl,

natomiast juz w 1 aptece cena wyniosla 30zl [lek sprowadzony na 2gi dzien]

z ciekawosci podzwonilam po innych aptekach i ku mojemu zaskoczeniu, nie bylo tam nawet tego leku i nie byli zainteresowani sprowadzeniem go z hurtowni.

To tak rzadko przepisywany odpowiednik?

 

wczesniej bralam andepin 20mg, łącznie 5-6 opakowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×