Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Hipnoza

Wiadomości w tym temacie: 194

Strona 11 z 14  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Reklama

Autor

Hipnoza

Hipnoza
Post 12 maja 2012, 15:51 
hm...nie jestem przekonana do tej formy leczenia.
Otwieranie czyjejś podświadomości i grzebanie w człowieku. Mi to przypomina sterowanie. Wprowadzanie sugestii do podświadomości.

Hipnoza
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Hipnoza
Post 13 maja 2012, 07:08 
Moderator

Od: 16 paź 2009, 18:20
Do mnie ta metoda również nie przemawia. Może dlatego, że nie miałam styczności.

______
Obrazek

Hipnoza
Post 13 maja 2012, 11:03 

Od: 23 kwi 2011, 15:32
rafka napisał(a):
hm...nie jestem przekonana do tej formy leczenia.
Otwieranie czyjejś podświadomości i grzebanie w człowieku. Mi to przypomina sterowanie. Wprowadzanie sugestii do podświadomości.

Podobnie myślę.
Odnoszę wrażenie (aczkolwiek, podkreślam, nigdy z hipnozą do czynienia nie miałam, więc moje spostrzeżenia mogą być na wyrost), że hipno działa na zasadzie zablokowania niektórych aberracji, a nie leczenia ich, docierania do sedna, do istoty etc.
Hipno - temat rzeka, jak dla mnie metoda kontrowersyjna, bo silnie inwazyjna, ale i niesamowicie pociągająca - takie "wow", co można zrobić poprzez nią z człowiekiem..

______

A co się robi? Traci.

Hipnoza
Post 13 maja 2012, 14:09 

Od: 20 lis 2011, 20:02
Też się bezpośrednio nie spotkałem, ale nie widzę w niej niczego strasznie kontrowersyjnego, anie nie słyszałem o inwazyjności. Raczej mi to nie wygląda na nic groźnego. Oczywiście zależy jeszcze przez kogo jest przeprowadzana.

Hipnoza
Post 13 maja 2012, 14:52 
a to o tym myślicie:
http://www.youtube.com/watch?v=gRhlwrp9uFc

Hipnoza
Post 28 maja 2012, 22:07 

Od: 28 kwi 2012, 11:53
Hipnoza może być świetna do psychoanalizy, ponieważ "pacjent" nie zawsze jest w stanie odtworzyć swoich emocji lub zdarzeń sprzed paru lat, nasz mózg to wszystko zamazuje, ale w podświadomości dalej tkwi.

______
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

Hipnoza
Post 03 cze 2012, 12:20 

Od: 24 maja 2012, 14:15
Atalia napisał(a):
Odnoszę wrażenie (aczkolwiek, podkreślam, nigdy z hipnozą do czynienia nie miałam, więc moje spostrzeżenia mogą być na wyrost), że hipno działa na zasadzie zablokowania niektórych aberracji, a nie leczenia ich, docierania do sedna, do istoty etc.

To już zależy od podejścia - hipnoterapeuty i szkoły. Są podejścia związane z hipnozą dyrektywną, w której faktycznie można blokować, wypierać impulsy i przez to usunąć objawy, są jednak podejścia o wiele dojrzalsze, w których hipnoza pobudza do otworzenia tego, co siedzi w środku, katharsis i odkrycie stłumionych wspomnień, emocji które nieświadomie wpływają na całe życie.

______
http://szybkazmiana.pl

Hipnoza
Post 11 cze 2012, 12:21 

Od: 04 cze 2012, 21:17
Heja. Bardzo chcialabym sie poddac hipnozie, gdyz mam juz docyc nerwicy. cale zycie mi zapieprza. niestety nie znam dobrego hipnotyzera, ktoremu bym zaufala. raz gdy bylam dzieckiem bylam u profesora hipnotyzerk, ktory okazal sie cos nie tak do dzieci, dobrze, ze mama byla ze mna wtedy. A teraz zeby mi tylko ktos pomogl z ta pieprzona nerwica to dalabym sie pokroic. jesli macie jakiekolwiek info o dobrej metodzie na nerwice z gory dzieki.

Hipnoza
Post 11 cze 2012, 18:04 

Od: 20 lis 2011, 20:02
Spotkałem się ze statystykami (właściwie to statystyką z poradnika dr. Żerdzińskiego dla chorych na zespół natręctw) z której wynikało że skuteczność hipnozy przy leczeniu nerwicy wynosi ok. 1%. Jeśli to jest prawda to jednak dalej główną metodą leczenia pozostaje psychoterapia + leki.
Z tego co czytałem to podczas hipnozy nie można zmusić pacjenta do zrobienia rzeczy których nie chce. Albo te artykuły są błędne albo te show-y przesadzone. Może ktoś wie coś więcej?

Hipnoza
Post 12 cze 2012, 23:02 
Psycholog

Od: 22 sie 2011, 14:11
Hipnoza nie przemawia do wielu osób, dlatego że pozostaje nadal (mimo licznych badań empirycznych) intrygującą zagadką. Dla niektórych hipnoza (i autohipnoza) to po prostu metoda samodoskonalenia, sposób na osiągnięcie kontroli nad własnym ciałem i umysłem. Innym z kolei hipnoza kojarzy się jedynie z tajemniczymi i mistycznymi praktykami. Istnieje kilka rodzajów hipnozy, np. hipnoza regresyjna albo dynamiczna. Temat hipnozy jest chwytliwy i dla specjalistów w tej dziedzinie, i dla amatorów. Hipnoza stała się, np. przedmiotem badań psychologów klinicznych - jak zastosować hipnozę w terapii, jakie działania hipnoterapeutyczne są skuteczne itp. Słowo „hipnoza” pochodzi od greckiego słowa "hypnos", co oznacza „sen”. Obecnie hipnoterapia i problematyka hipnozy to dziedziny w pełni zaakceptowane przez psychologiczne i medyczne środowiska naukowe. W 1953 roku zaczęło ukazywać się pierwsze naukowe czasopismo poświęcone hipnozie „International Journal of Clinical and Experimental Hypnosis”. W Europie natomiast od 1983 roku publikuje się „Contemporary Hypnosis”. Istnieją dwa główne stanowiska dotyczące natury hipnozy - transowe i nietransowe. Według stanowiska transowego, hipnoza jest odmiennym stanem świadomości, różnym od stanu czuwania i snu. Trans hipnotyczny jest zwykle wynikiem stosowania przez hipnotyzera specjalnej procedury, tzw. indukcji hipnotycznej (sugestie odprężenia, rozluźnienia i senności), chociaż może też występować spontanicznie. Stan hipnozy może mieć różną głębokość – od poziomu hipnoidalnego, wykorzystywanego w wielu technikach regresywnych, do głębokiego somnambulizmu. Stanowisko nietransowe wnosi, że zachowania hipnotyczne mają charakter „działań”, a nie „zdarzeń” i nie są wynikiem zmienionego stanu świadomości. Hipnoza może być ujawniana w kategoriach ról społecznych, a zachowania hipnotyczne są efektem pozytywnych nastawień, oczekiwań i motywacji osób poddawanych hipnozie. Wokół hipnozy narosło też wiele nieporozumień, np. że osoba zahipnotyzowana traci kontrolę nad własnym zachowaniem. To nie prawda. Do tej pory nie dowiedziono, jakoby hipnotyzerowi udało się nakłonić zahipnotyzowaną osobę do wykonania czynów sprzecznych z jej systemem wartości – zwykle takie próby kończyły się „przebudzeniem” i odmową wykonania sugestii. Aktualnie hipnoza znajduje zastosowanie głównie w psychoterapii Ericksonowskiej, medycynie (np. w walce z bólem - zjawisko analgezji hipnotycznej – brak wrażliwości na bodźce bólowe w wyniku specjalnych sugestii), hipnoterapii i psychologii klinicznej. Więcej na temat hipnoterapii można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/hipnoterapia, http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-hipnoza.

______
http://portal.abcZdrowie.pl/psychologia

Hipnoza
Post 13 cze 2012, 17:52 

Od: 11 cze 2012, 22:06
Metoda nie ma przemawiać, ma być skuteczna.
Hipnoza to odpowiednie podane sugestie do podświadomości, bo to podświadomość nami kieruje.

Hipnoza
Post 04 lip 2012, 11:35 

Od: 20 mar 2012, 13:54
jesli tak, to ajkie sa waze odczucia, czy cos pomoglo, np. w nerwicach.

Ostatnio edytowano 04 lip 2012, 20:29 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
połączno z uwagi na tematykę

Hipnoza
Post 04 lip 2012, 11:39 
Saanna, ja bym sie nie zdecydowała na coś takiego, napawa mnie to lękiem.

Hipnoza
Post 04 lip 2012, 11:48 

Od: 20 mar 2012, 13:54
czy ktoś korzystał z hipnozy?
no wlasnie... ja juz lek czuje non stop- mam wrazenie, ze w sobie mam takie poczuciwe napiecia - odrywania sie od siebie, ze szok. ja do tej pory bylam temu przeciwna, a teraz coraz czesciej sie nad tym zastanawiam bo trece siebie - po prsotu. chcialabym aby ktos mi pomogl siegnac do podswiadomosc - do tych uczuc, ktore mnie wystraszyly. bo ja jestem total bez uczuc, bez snu. coraz plytszy ten sen. nie moge , nie potrafie rozwiazac w sobie pewnego konfliktu, ktory spowoodowal u mniet a nerwiy, czy cholera wie co to jest.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |