Skocz do zawartości
Nerwica.com

Paranoja w moim życiu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłam opisać swoją sytuację rodzinną na tym forum ponieważ nie mam pojęcia co powinnam zrobic. podejrzewam że mój ojciec ma paranoje, trwa to już z 18 lat. Zaczęło się od oskarżenia i kłótniach w sądzie z każdym sąsiadem o najdrobniejsze przewinienia jak otwieranie drzwi na klatce schodowej( gdy nic nie dały mu kłótnie w nocy odkręcił stopkę by drzwi nie mogły być otwierane), przesiadywanie na ławce przed blokiem i głośne rozmowy, złe parkowanie, ogródek piwny w sklepie spożywczym(słał na sklep sanepid, policję i pozwał do sądu, aż sklep nie został zamknięty). W takich sytuacjach dzwonił na policje i oskarżał ludzi. Następnie postanowił założyć monitoring w każdym oknie, na klatce schodowej i balkonie nagrywajac 24h wszystki co dzieje sie na około. Każda próba rozmowy o tych sytuacjach sprawia że staje sie wściekły i oskarża nas o spiskowanie razem z innymi sąsiadami, oskarża nas o umyślne trucie go i czekanie na jego śmierć. Gdy policja przestała interesować się jego wezwaniami wszedł na drogę prawną z komendantem policji . Zamknął się w domu i wychodzi tylko kiedy jest to konieczne, odizolował sie od nas i innych ludzi, posadzą moją mame o zdrady choć jest to nieprawdą i nie potrafi tego udowodnić Ale jest przekonany o prawdziwości swoich tez. Gdy próbujemy z nim porozmawiać i pokazać błędność w jego rozumowaniu staje się agresywny i porywczy obraża moją mame, mnie i moją siostrę . Zaproponowałtśmy mu wizytę u psychiatry i rozmowę z nim ale to sprawia że wpadł tylko w większy szał. Nie potrafimy sobie już z ty m poradzić boje się że może zrobić nam krzywde po ostatniej kłótni wyzwał moją mame od najgorszych i zaczął niszczyc wszystkie dokumenty i wartościowe kasety. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mój ojciec zachowywał się bardzo podobnie... Z tego co pamiętam miał schizofrenie. Cóż nawet i lepiej dla was, jeśli się odizolował. Powinien sam się wybrać do odpowiedniego specjalisty, a nie radziłbym samemu namawiać go na terapię, ponieważ nie można przewidzieć jego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranojawmoimzyciu, wiele opisanych przez Ciebie zachowań ojca rzeczywiście pasuje do paranoicznych zaburzeń osobowości, o których możesz przeczytać więcej pod tym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/paranoiczne-zaburzenia-osobowosci, ale drogą wirtualną nikt nie jest w stanie postawić rzetelnej diagnozy. Tutaj potrzeba bezpośredniej konsultacji Twojego ojca z lekarzem psychiatrą. Rozumiem, że w jego stanie trudno namówić go do wizyty u lekarza. Nie warto naciskać, bo Wasze starania zostaną najprawdopodobniej zinterpretowane jako próba zdrady i zaszkodzenia mu. Starałabym się z nim rozmawiać i dyskretnie nakłaniać. Twoja matka może zaproponować, że wybierze się na wizytę do lekarza razem z nim. Może wówczas byłoby go łatwiej przekonać. O paranoi możesz przeczytać także tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/objawy-paranoi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×