Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Na prawdę warto tak łączyć leki, stosować polipragmazję? Nie lepiej zastosować lek, który sprawdza się mono terapii?

Żeby taki lek był,co działa na każdego...Nie ma leku,który by jednocześnie działał na serotoninę,noradrenalinę i dopaminę.Dopiero po kilku nieudanych próbach z antydepresantami dołącza się neuroleptyk(skutki uboczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechowywałem w pudełeczku, w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych, przez dość długi okres czasu ćwiartki (100mg) i połówki (200mg) czterystamiligramowych tabletek Solianu. Ostatnio zauważyłem, że to pachnie jak zgniłe, nie prane od 10 lat kalesony albo skarpetki. Czy to nadal nadaje się do spożycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z trochę innej beczki: jaka jest różnica pomiędzy amisulprydem a sulpirydem? Gdzieś chyba wyczytałem, że generalnie amisulpryd jest lepszą wersją (bo jest atypowy, mniej skutków ubocznych, itd.) sulpirydu. Wiem też, że są pewne różnice w sposobie działania obydwu leków - oddziaływanie na poszczególne receptory i takie tam... Generalnie chodzi mi o ujęcie praktyczne, tzn. w przypadku, gdy na kogoś nie działa amisulpryd, to czy jest sens bawić się w sulpiryd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odwrotne do one-half.

 

Tzn. czy w przypadku, gdy sulpiryd nie przynosił oczekiwanego efektu, to czy przyniesie go tzw. lepszy sulpiryd, czyli amisulpryd?

 

Sulpiryd mnie zamulał i byłem po nim bardzo senny, stąd moja ostrożność do Amisulprydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist - po jakim czasie amisulpryd zaskoczył u Ciebie? Czy była to zmiana z dnia na dzień, czy też poprawa następowała stopniowo? Pisałeś wcześniej, że amisulpryd i sulpiryd działają na Ciebie b. dobrze - ale chyba nie bierzesz tych dwóch leków jednocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zdecydował, że wskutek braku jakichkolwiek rezultatów odstawiam Solian po 6 tygodniach stosowania. Gdyby jeszcze był jakikolwiek efekt, można by się zastanawiać nad kontynuacją leczenia. Po prawie roku przerwy wracam z powrotem do antydepresantów. Na początek mirtazapina (Mirzaten).

 

W ogóle obecnie mam przeświadczenie, że zmarnowałem kilka ładnych miesięcy, bezskutecznie bawiąc się w te neuroleptyki (Ketrel, Abilify, Solian). Zastanawiam się, jak wyglądałoby zestawienie skuteczności neuroleptyków (zwłaszcza w porównaniu z antydepresantami) w leczeniu zaburzeń depresyjnych/dystymicznych/lękowych?

 

W moim przypadku neuroleptyki to jednak zbyt słaby kaliber. Na antydepresantach, które przerabiałem bywało lepiej lub gorzej, ale przynajmniej skutek (w przypadku większości z nich) był w różnym stopniu odczuwalny. Zobaczymy, jak dalej się sytuacja rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak wyglądałoby zestawienie skuteczności neuroleptyków (zwłaszcza w porównaniu z antydepresantami) w leczeniu zaburzeń depresyjnych/dystymicznych/lękowych?

 

Amisulpryd-Solian w leczeniu zaburzeń depresyjnych/dystymicznych okazał się skuteczniejszy od sertraliny (SSRI), fluoksetyny (SSRI) i imipraminy (TLPD) oraz tak samo skuteczny jak amitryptylina (TLPD) i amineptyna (TLPD). Randomizowane badania kliniczne, podwójnie ślepa próba. We Włoszech amisulpryd w dawce 50 mg pod nazwą handlową Deniban jest zarejestrowany do leczenia dystymii.

 

Ja od siebie dodam, że to wszystko znajduje potwierdzenie w praktyce. Amisulpryd/Sulpiryd w dawce 50-200mg (zwykle 100mg) jako jedyny wyrywa mnie z ciężkiej depresji. Złego słowa o tym leku nie powiem. Za to tzw. "klasyczne leki przeciwdepresyjne" w moim przypadku kompletnie się nie sprawdzają-tak jakbym łykał cukierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frustrated, Zgadzam się, doszedłem do takiego samego wniosku już dawno temu.

 

A tak w ogóle to tylko chciałem Wam dać znać, że zaryzykowałem i biorę ten amisupryd z pudełka, ten śmierdzący 10-letnimi skarpetkami/kalesonami i kopie tak samo dobrze jak ten nowiuśki z blistrów- nie zatrułem się, ani nic. Kutwa i dusigrosz ze mnie, nie lubię marnować tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amisulprid,sulpiryd działają podobie,cena na korzysc sulpirydu-jest 20 razy tanszy od ami,recke za sulpiryd łatwiej dostac bo wskazany jest w nerwicach,depresji,migrenie czy problemach żołądkowych,amisulpryd tylko w schizofrenii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore od kilku dni solian w dawce 600mg na dobe. Nie mam zadnych skutkow ubocznych.Czuje sie dobrze :)

 

-- 24 maja 2012, 15:25 --

 

Wlasnie mi lekarz zwiekszyl do 800mg :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×