Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy zły tryb życia mógł mieć wpływ na dane dolegliwości?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu przepraszam za każdą możliwą pomyłkę, nigdy nie szło mi dobrze na forach no i z samą kategorią miałam problem.

Mój problem, a właściwie problemy dostrzegłam jakiś miesiąc temu. Od dwóch lat prowadzę średnio zdrowy tryb życia zaopatrzony w używki (używkę właściwie), żadne wielkie ilości, ani o nie wiadomo jakim działaniu, w każdym razie zdrowe nie są. Nie jestem uzależniona ani trochę, ale chyba to wpłynęło na moje zachowanie. Nigdy nie byłam szczególnie śmiała czy mądra, ale ostatnio okropnie mówię, jąkam się, a czytając (w szkole głównie, lub krótkie artykuły, bo nie mogę się skupić na książce, a od niedawna nawet na filmie) bywa że składam sylaby. Czasem chcę coś powiedzieć a wychodzi mi po prostu jęk, albo zbiór obojętnie dobranych liter. Przed zgłoszeniem swojej obecności na lekcji czuję stres niesamowity. Albo przed wejściem lub wyjściem z autobusu. Z przyswajaniem wiedzy jest najgorzej, nie mogę się skupić a kiedy próbuję naprawdę się staram nic z tego nie wychodzi. Bardzo mnie to martwi, bo jestem młodą osobą więc jeszcze wiele nauki przede mną. Poza tym okropnie się boję rozmowy z kimkolwiek, że spotkam znajomą osobę i że jeśli czegoś nie zrobię (nie dotknę klamki trzy razy na przykład) to ktoś umrze. Ale do tych "obsesyjek" przywykłam i już mi tak nie przeszkadzają jak te które wymieniłam wcześniej.

Mimo tego wieku zdarzyło się już parę rzeczy, które mnie odrobinę męczą, ale i tak zaczęłam obwiniać tę używkę.

Wiem, że pewnie mało da się określić na podstawie tego tekstu i przepraszam za takie pisanie o niczym kiedy na tym forum są pewnie roztrząsane poważniejsze sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valerie Napier,

przepraszam za takie pisanie o niczym kiedy na tym forum są pewnie roztrząsane poważniejsze sprawy.

jak to o niczym i każdy ma prawo się wygadać i prosić o radę na forum

Twoje objawy świadczą o nerwicy.Zachęcam do z korzystania z pomocy psychologa czy psychiatry.

 

Napier?Napieralska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to mogą byc początki depresji może też nerwicy natręctw lub lekka fobia społeczna a może zupełnie coś innego jeszcze. . Trudności w koncentracji może być objawem setek różnych chorób a może skutkiem tej używki( chyba marihuana jak sadzę) te dotknięcie klamki to jakieś natręctwo jak sądzę akurat na tm się zbytnio nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady bardzo, pomyślę nad pójściem do lekarza choć raczej nie lubię psychologów czy psychiatrów.

I Napier jak Jack Napier czyli Joker z jednego z moich ulubionych filmów o Batmanie ( :) ).

A, i to nie marihuana, ale to chyba nieważne, ale dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×