Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to źle?


napinacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak sobie czytałem ten temat objaw-uzale-nienie-od-gier-komputerowych-t16082.html i zadaję sobie pytanie czy nie jestem uzależniony :smile:

 

Sprawa wygląda tak 3 gimnazjum lubię grac w gry multiplayerowe po kilka godzin lecz nie zaniedbuję swoich obowiązków kiedy mam się pouczyć siadam i się uczę, kiedy mama/tata prosi żebym coś zrobił robię to, kiedy siostra ma jakąś sprawę pomagam jej, kiedy przyjaciele pytają czy gdzieś idę mogę się zerwać o 8 rano z łóżka i iść, nie mam złych ocen z powodu komputera i nie gram zamiast się uczyć jak wczesniej pisałem ale bardzo lubie grac po kilka godzin.... 5 lat temu grałem w tibię po około 3 lat przestałem, potem grałem w Metina2 po 2 lata przestałem, między czasie Battlefieldy, Rpg, itd.. Teraz nie gram w nic po za League of legends i Battlefieldem 3, jak gram sam to max 3h (bo się nudzi) jak z kolegami to mogę całymi dniami siedzieć. Ogólnie rzecz biorąc więcej tego czasu przy kompie zuzywam na czytanie wiadomosci, ogladanie filmow, rozmowy, itd. Jak gdzies wyjezdzam na dluzej to nie odczuwam nieodpartej chęci do grania.

 

Jak mysliscie jestem uzalezniony ? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=infoholizm.

Proces uzależnienia:

Faza poznawania i racjonalnego wykorzystywania komputera – umiejętność kontrolowania czasu spędzanego przed komputerem.

Faza uzależnienia, kiedy osoba stopniowo coraz więcej czasu spędza przed komputerem, traci inne zainteresowania. Gdy długo nie gra, zaczyna o tym natrętnie myśleć. Komputer staje się „elektronicznym przyjacielem”.

Faza destrukcji - gracz ogranicza czas przeznaczony na sen, odżywianie, naukę, pracę zawodową, obowiązki rodzinne, kontakty towarzyskie itd. na rzecz codziennego wielogodzinnego korzystania z komputera. Dzieje się tak, chociaż zdaje on sobie sprawę z narastania u niego trudności życiowych, problemów psychicznych oraz fizycznych.

Myślę, że nic Ci nie grozi, ale warto być świadomym czasu jaki na to poświęcasz i może czasem lepiej wybrać inne aktywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×