Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z mięśniami/stawami/kośćmi


blastrox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy , 1 problem.

-Problem który męczy mnie od dobrych kilku miesięcy , chodze po lekarzach robie badania , narazie wszystko wskazuje że nic mi nie jest , przeszukałem google też nic ciekawego na ten temat nie udało mi się znaleźć. Więc chodzi o to że mam problem z mięśniami , mianowicie przy byle jakiej czynnośći w której używam mięśni czuje tak jakby one się grzały (paliły się od środka) , najbardziej kończyny dolne i kończyny górne , np : wystarczy że podniose obie kończyny górne na wysokośc barków i przytrzymam w góre kilka sekund , to zaczynam czuć tak jakby te mieśnie się paliły od środka (nie wiem jak to dokładnie opisać , jest to dość dziwne odczucie ;/ ) i z każdą sekundą jest to palenie coraz mocniejsze ( mam też sklerotyzację barków ale to raczej nie od tego bo mnie palą mięśnie a nie kości ) , byłem kilka dni temu u neurologa i przepisała mi tabletki Biprofenid oraz Pramolan ( tu jestem trochę zdziwiony bo to jest lek antydepresyjny oraz ma silne działanie na nerwice natręctw , co do samej nerwicy to fakt faktem moge mieć jeśli chodzi o psychike , ale fizycznie ja odczuwam normalnie że te mieśnie się palą więc dla mnie jest to dziwne) i co gorsza od dziś zaprzestaje brać tych tabletek ponieważ po ich zażyciu strasznie boli mnie brzuch po każdym posiłku oraz w nocy.

 

Czekam na wypowiedzi każdego kto jakkolwiek mógłby pomóc , z góry dzięki :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Brałam Pramolan na moje lęki, nie działał (w sumie nic na nie nie dziala ale to szczegół). Dziwne objawy, ale wiesz jak to jest. Nerwica to taki potwór, który objawia się najróżniejszymi rzeczami. Mogą to być problemy somatyczne czyli tzw. odczuwanie nerwów na własnym ciele np. duszność, nudności, bóle itp. . U niekotrych natomiast objawia się to stresem, który odreagowują pijąc, ćpając itp. Ty możesz mieć to pierwsze , nerwice, która objawia się paleniem mięśni. Polecam jednak Tobie pójść do rodzinnego lekarza po skierowanie do neurologa. Zapewne dostaniesz skierowanie na jakieś usg, może rtg, badanie krwi itp. Jeśli coś wyjdzie nie tak to neurolog zleci szersze , bardziej szczegółowe badania. Takie problemy z mięśniami zdarzają się często przy miastenii, ale jest też wiele innych objawów. Oprócz zmęczenia, bólu mięśni są inne problemy - zaobserwuj swoje ciało i zobacz co jeszcze może wydawać się nie tak . Ale nie daj się zbyć lekarzom. Skoro są pewni nerwicy to niech dadzą skierowanie do psychiatry, który da silniejsze leki i może one pomogą albo do psychologa, który zapewnie terapię behawioralną (psychiatra też oprócz leków zapewne Cię na nią wyśle). A jeśli nie wyciągniesz skierowania to idź choć na 1 wizytę prywatną do psychiatry, może coś pomoże. Co do bólu brzucha po przyjmowanych przez Ciebie lekach - poczytaj o skutkach ubocznych tych tabletek, może masz uczulenie na jakiś składnik, albo organizm źle reaguje na te leki i trzeba bylo zaczać od mniejszej dawki lub odstawić całkowicie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem robione badanie krwi i moczu , rtg klatki piersiowej , usg jamy brzusznej , wszystko jest w porządku , mam tylko podwyższoną bilirubine całkowitą , wydłużony łuk aorty , i grudke żółciową , ale to wszystko nie porwadzi do palących mięśni , teraz jeszcze czekam na rtg kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyższona billurbina zazwyczaj świadczy o kłopotach z wątrobą. Powinieneś się nadal diagnozować w tym kierunku. Moim zdaniem lekarz pierwszego kontaktu musi sprawdzić ta wątrobe koniecznie. Poproś jeszcze o skierowanie do neurologoa, bo to neurolog może zdiagnozować chorobę mięśni. I wybierz się chociaż na jedną wizytę do psychiatry. Dowiesz się czy miał już z czyms takim styczność i czy uważa to za nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od pół roku , poruszać się moge i wszystko , ale ćwicze na siłowni i trochę mi to przeszkadza , i zapisałem się na prawko , i nie wiem czy dam radę cały czas trzymać ręce na kierownicy , przez to że będe czuł to palenie, ale zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Moim zdaniem neurolog koniecznie i psychiatra/psycholog. Jeśli problem jest bardzo drażniący lepiej najpierw wybrać psychiatrę, żeby dobrał jakieś leki (o ile neurologicznie będzie wszystko w porządku) i skierował potem do psychologa na psychoterapię. Naprawdę nerwica to wredna s*ka...potrafi z człowiekiem zrobić wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle mięśni/stawów/kości w nerwicy

 

Ponieważ męczę się okrutnie i nadal nie wiem, czy męczę się z jakąś okropną chorobą (tego się oczywiście spodziewam) chciałam się podpytać innych Forumowiczów, czy ktoś z Was ma z powodu nerwicy dolegliwości takie jak przewlekłe bóle mięśni nóg i rąk i sztywnienie mięśni/stawów tychże?

Nogi bolą mnie od ponad miesiąca, są słabe, sztywnieją w kolanach. Z dnia na dzień zaczęło mi towarzyszyć poczucie, że "ledwo chodzę". Dodam, że trwa to non stop...

Czy jest na forum ktoś, kto podobnie jak ja spodziewał się strasznych chorób mięśni, tocznia, RZS i miał realne objawy tych chorób a okazało się, że to jednak nie to i że to nerwy tak zadziałały...

Wasze doświadczenia będą dla nie cenne, już wariuję...

 

-- 17 maja 2012, 23:41 --

 

Ech, chyba tylko ja tak mam, więc to nie nerwica, tylko az się boję mysleć co :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ylva, musisz się diagnozować, najlepiej porobić szereg badań u kilku lekarzy. Najpierw wyklucza się choroby fizyczne, na końcu obstawia się nerwicę. Jednakże moja droga uwierz mi, że nerwica może powodować dosłownie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixi, wiem, że muszę się diagnozować, robię to od 2 m-cy...

 

Widzę, że chyba ludzie raczej nie mają takich objawów nerwicy, więc sądzę, że to nie nerwica a coś innego :/ Bo jak są tematy o kołataniu serca itp. to jest lawina postów a tu cisza totalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ylva,

jak ludzie nie mają takich objawów? Mają i to wielu...

 

George, jakoś tak czytam i czytam i wydaje mi się, że mało kto ma takie objawy, a jeśli już to napadowe lub przemijające a nie non stop... Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ylva,

Jeśli okres 2 miesięcy uważasz za non stop, to wybacz... Ludzie mierzą się z nerwicą latami... Dłuuuuugimi latami. W tym czasie przeżywają najrozmaitsze epizody. Niestety nie wszyscy skrupulatnie opisują swoje bolączki. Bóle kostno/mięśniowe są częstym towarzyszem nerwic o podłożu somatycznym, podobnie jak zaburzenia trawienia, wydalania, snu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ylva,

Jeśli okres 2 miesięcy uważasz za non stop, to wybacz...

 

George, pisząc "non stop" mam na myśli od rana do wieczora, cały czas - czyli tak, że nie popuści nawet na 10 minut.

Non stop czyli cały czas. Można mieć ból non stop przez 3 dni. A można nawracający z przerwami 3 lata.

I z tego co zaobserwowałam, ale mogę się mylić, nerwicowcy nie zgłaszają chyba zbyt często takich bóli trwających non stop nawet tygodniami. Raczej spotyka sie opisy, że poboli, popuszcza, poboli, nagle kłuje, ból sie przemieszcza itp.Nerwicowe bóle mięśni dotyczą chyba najczęściej kręgosłupa a nie kończyn. Z takimi wypowiedziami zazwyczaj się spotykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×