Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szałwia


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

Co do szałwii (nie wieszczej,tylko lekarskiej ;) )jest jeden szkopuł - zbyt często stosowana w dużych dawkach działa neurotoksycznie (thujon)Jak kiedyś tańczyłem towarzysko i jeździłem na zawody to dostawałem zastrzyk z atropiny w dupę-nie ma możliwości,żebyś się spocił.Nie jedzenie mięsa podobno pomaga na nieprzyjemny zapach potu(ja tam wolę nawet śmierdzieć,ale żyć normalnie-zień bez mięska to dzień stracony)etiaxil mi trochę pomógł,nawet na czoło go stosowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej farmaceuta, każde zioło stosuje się pod kontrolą i nie dłużej niż 3-4 dni.

Dlatego dobrze byłoby stosować nieparzyste mieszanki ziołowe. Np z 3, 5, 7 ziół (te stosuje się nie dłużej niż miesiąc), potem zmiana składników/składnika i stosowanie od nowa.

W/w mieszanki są dobierane indywidualnie do pacjenta z uwagi na dolegliwości czy predyspozycje do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avest, No właśnie nie. Trzeba robić przerwy.

Nawet zielonej herbaty nie pije się dłużej niż czas, o którym wspomniałam wyżej.

To samo z miętą czy rumiankiem.

Myślę, że każdy naturoterapeuta zajmujący się ziołolecznictwem ma swoją teorię, którą wyniósł ze studiów.

Chodzi o to, że np. dziurawiec i pokrzywę najlepiej mieszać w kombinacjach z innymi ziołami by spectrum działania było szersze i działało bezpośrednio na dane schorzenie. Bo to, że np. mamy problem z nadmiernym poceniem nie wynika tylko i wyłącznie z tego, ze pijemy dużo płynów. Tu chodzi o gospodarkę hormonalną, regulację nerwów-hormonalną, dietę, pracę innych narządów etc.

Ale zgodzę się z jednym, że zioła pozytywnie wpływają na organizm. Trzeba je stosować przez dłuższy okres czasu i tak jak pisałam pod kontrolą.

Ja piję je od 3 lat. Co miesiąc inna mieszanka z 7 ziół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×