Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba ze 40 roślin do opisania.Pierwsza roślina i jestem zmęczona.Jeszcze to muszę się nauczyć tzn. ze 200 roślin.

 

ANTURIUM-ANTHURIUM

Pochodzenie i opis. .Roślina szklarniowa.Mieszaniec gatunek wyjściowy pochodzi z Kolumbii.Wysokość 50-70 cm.Pędy skrócone.Korzenie przybyszowe wyrastające z węzłów są w górnej części odkryte i podpierają wydłużający się pęd:są one bardzo łamliwe.Liście podłużnie sercowate,długości 30-40 cm,osadzone na ogonkach o takiej samej długości jak blaszka liściowa.Częścią ozdobną tych roślin jest osadzona na długim pędzie pochwa otaczająca kwiatostan zwany kolbą.Pochwa ta jest szeroka,sercowata, o powierzchni pęcherzykowatej.Kolba długości 6-10 cm,jest prosta,lekko zwisająca wzdłuż pochwy.Na kolbie osadzone są ściśle kwiaty obupłuciowe,które mają silnie zredukowany okwiat.

Pora kwitnienia.Główna pora kwitnienia przypada na luty- czerwiec,ale pojedyncze pędy kwiatowe pojawiają się przez cały rok.

Zastosowanie. Kwiaty cięte.

Wymagania. Anturium uprawia się w podłożu lekkim,próchniczym,przepuszczalnym o ph 4,5-5,5.Często stosuje się ziemię używaną do wysadzania storczyków lub mieszaninę ziemi „leśnej”(zawierających liście drzew liściastych i iglastych,mchy),torfu,kory ,zwietrzałej gliny i węgla drzewnego.Roślina ta wymaga temperatury 22-24’C,ciepłego podłoża (temp. 25’C),światła rozproszonego i dużej wilgotności powietrza.na jesieni (od września) i na początku zimy rośliny przechodzą okres spoczynku,temp. Powinna wówczas wynosić 15-18’C.W tym czasie należy ograniczyć podlewanie i zwiększyć dopływ światła.

Uprawa. Rozmnaża się przez pdział lub z nasion.Podziału dokonuje się podczas przesadzaniac starszych roślin po kwitnieniu.Nasiona otrzymuje się stosując sztuczne zapylenie.Ponieważ na jednej kolbie kwiaty żeńskie rozwijają się szybciej niż pręciki,dlatego na receptywne,lekkie znamiona (białe punkciki) pyłek przenosi się z kolb kwitnących co najmniej 10-14 dni.Jagody dojrzewają 10-12 miesięcy.Nasiona wysiewa się zaraz po zbiorze.Siewki wymagają starannego pielęgnowania.W ciągu dwóch pierwszych lat przesadza się kilkakrotnie,chroniąc kruche korzenie. Kwitną po 3-4 latach .Dobrze ukorzenione rośliny można zasilać nawozami organicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*,

no i gitara gra, przy upałach tosz to norma,

pustkaa,

czytaj sobie spokojnie te streszczenia idaj znac jutro co i jak,

Laima,

heh nauka jest dobrym usypiaczem lepszym niz niejeden proch, zaczynasz i robisz sie spiąca :zzz:

rozumem ,ze mam to przeczytać, zaraz kukne sobie, Ty tez dasz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laima,

to masz troche do dwustu :hide:

 

-- 04 maja 2012, 00:54 --

 

Laima,

ale jak to ładnie brzmi kwiatek,

przypomniał mnie sie taki wierszyk co do pamietnika sie wpisywało kiedyś

z kwiatka na kwiatek skakała świnka i mowiła ,ze Kasia to ładna dziewczynka,

troche czytnęlam o kwiatku, srednio na jeza jak dla mnie,

a tak apropo Wiola ma jeszcze Edka tak mi sie przypomniało? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tahela,

no czytam czytam boję się, że jak skończe to juz bedę musiała się szykować i się nie prześpię:P ale tak to jest jak wcześniej nie mogłam się w ogóle skupić na nauce, też mi się ten mój głupi nastrój pojawił przed maturą, cieżko to pogodzić z nauką

 

i prawda - nauka to najlepszy usypiacz :) ja już kilka razy musiałam wstać i pochodzić po pokoju, bo przysypiałam :P

 

Laima,

bardzo współczuje :( sporo tego, ale na pewno dasz radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk_dig

a nie dziękuje :)

 

właśnie czytam streszczenie Cierpienie młodego Wertera

nie wiem czy tematyka samobójstwa jest dla mnie teraz odpowiednia :pirate:

 

 

 

"(...) sytuacja Wertera rujnuje psychicznie i pogłębia w nim stany depresyjne. Sam stwierdza, że z trudem już zachowuje na zewnątrz pozory normalnego życia. Postanawia umrzeć, czując wokół siebie pustkę, którą próbuje sporadycznie zwalczać alkoholem. Często analizuje swoje stany psychiczne i coraz częściej zjawia się u niego pragnienie nieistnienia. W końcu cierpienie staje się nie do zniesienia."

Alleluja! Znalazłam swoje miejsce na ziemi, jestem postacią rodem z romantyzmu :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pustkaa,

oj chyba nie jest a lekture czytałas?

;)

Laima,

i masz racje , po co sobie życie utrudniac życie, a swoją droga jak kiedyś ludzie studiowali i te wszystkie książki i zyli bez ksero , jakoś mi sie to w głowie nie mieści, przekracza moja wyobraźnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, mi akurat zadziałał, odśwież stronę.

 

INSTRUKCJA:

1. Wyskakujące okienko (czy chcesz użyć aplikacji) -> kliknij [run]

2. Drugie wyskakujące okienko (pytanie o szyfrowanie połaczenia) -> kliknij [no]

3. Odczekaj kilka chwil

 

Jem curly orzeszkowe, popijam colą i palę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chory,

sęk w tym że klika na jedno i drugie i lipa

 

-- 04 maja 2012, 02:26 --

 

chory,

mozesz mi podesłac linka z wtyczka ,dano nie byłam na czacie i jestem zdziwona ,ze przestał działac, jak daję na biegnij nic sie nie dzieje, jak daje na szyfrowane też nic

 

-- 04 maja 2012, 02:27 --

 

na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chory,

w sumie szukam tej wtyczki ,ale nie chce mi jej znaleźć , więc chyba nie porozmawiamy na chacie, to znaczy czacie

 

-- 04 maja 2012, 02:34 --

 

chory,

nie denerwuj mnie z tym kiczem, ja rozumiem jak cos trzyma poziom,ale kabret mnie cieszy jak to jest kabaret,gorzej jak sie to zaczyna powaznie traktować bo wtedy to nie jest nawet śmieszne tylko staje sie karykaturą, ale to moje zdanie masz prawo do swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×