Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa. Jak sobie poradzić? POMOC .


Szymon2402

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 13 lat i od roku cierpię na nerwicę. Moich rodziców nie stać na psychologów itp . Bardzo często się denerwuuje. Czuję się tak, jakbym miał zaraz zemdelć, a co gorsza umrzeć. Naprawdę boję się tego. Chciałbym jak najszybciej się tego pozbyć samemu . Wszystko się zaczęło, gdy grałem na w-f w piłkę nożna na dworzu (orliku) . Było gorąco i duszno . W pewnej chwili pomyślałem, że zaraz zemdleje i popatrzyłem w słońce . Rozszerzyły mi się źrenice i nie wiedziałem co się ze mną dzieje . Proszę o jakieś porady wskazówki jak temu skutecznie zapobiec. Przepraszam za moje wszystkie nie jasności . Bardzo, ale to bardzo byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premullo,

 

Leki w wieku 13 lat?

 

 

Szymon2402,

 

Nie cierpisz na nerwice, wkrecasz sobie.

Zemdlales juz kiedys? Jesli zemdlejesz to co wtedy sie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek, a skąd Ty możesz wiedzieć czy nie cierpi na nerwicę ? na pewno fajnie tak sobie wkręcać nerwicę... :shock:

 

Szymon2402, nie musisz chodzić do psychologa prywatnie, można chodzić z NFZ. Możesz jeszcze pogadać ze szkolnym psychologiem i pedagogiem, mi oni bardzo pomogli jak byłam w szkole i wszystko się zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon2402, było gorąco i duszno, do tego wysiłek fizyczny, nic dziwnego, że zrobiło Ci się słabo - to się czasem po prostu zdarza (może byłeś trochę odwodniony, niewyspany, bez śniadania itp??). Sytuacja wiadomo nie jest przyjemna i teraz po prostu boisz się, że się powtórzy i się nakręcasz (znam to z autopsji). Spójrz na to chłodnym okiem - to się mogło zdarzyć każdemu, nie przywiązuj do tego takiej wagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 13 lat i od roku cierpię na nerwicę. Moich rodziców nie stać na psychologów itp . Bardzo często się denerwuuje. Czuję się tak, jakbym miał zaraz zemdleć, a co gorsza umrzeć. Naprawdę boję się tego. Chciałbym jak najszybciej się tego pozbyć samemu . Wszystko się zaczęło, gdy grałem na w-f w piłkę nożna na dworzu (orliku) . Było gorąco i duszno . W pewnej chwili pomyślałem, że zaraz zemdleje i popatrzyłem w słońce . Rozszerzyły mi się źrenice i nie wiedziałem co się ze mną dzieje . Proszę o jakieś porady wskazówki jak temu skutecznie zapobiec. Przepraszam za moje wszystkie nie jasności . Bardzo, ale to bardzo byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

Dobrze, zakładam trudną sytuację materialną, ale ktoś tę diagnozę"nerwica postawił.Internista, kardiolog czy psychiatra?

Może ten ktoś rozszerzyłby diagnozę o typ nerwicy np. lękowa, natręctw, hipohondryczna, neurasceniczna, histeryczna czy nerwica wieku młodzieńczego jakaś? Jedno Ci powiem na podst. tak skąpych danych:

Twoje myśli a konkretnie stres wywołują reakcję układu hormonalnego i układu krążenia.

Stąd w sytuacjach nerwowych serce faktycznie bije np. szybciej, a ciało zalewa fala duszności

To przykre czasem, ale np. do ataku serca czy wylewu droga bardzo daleka. Więc faktycznie masz szybsze tętno i ew. może Ci się zawracać w głowie, ale szanse na zgon są 0%. A jak już dowiesz się, co to konkretnie za nerwica, wtedy może znajdziesz tu na forum posty ludzi opisujących podobne doświadczenia i będzie Ci lżej. Niewiele lżej, ale zawsze.

Tzn. nerwice wieku młodzieńczego ( bez urazy ale 13 lat to wiek młodzieńczy) to osobny rozdział w książce.

Zatem może warto uzbierać te 100 zł czy ile tam u Ciebie kosztuje wizyta u psychologa?

Wbrew pozorom lepiej zapobiegać niż leczyć, bo jak Ci się nerwica jakaś rozwinie,to psychiatra przepisze Ci lekarstwa, które mogą kosztować majątek. A skoro przy lekarstwach jesteśmy - jest taki lek bez recepty validol - pomaga na "kołatanie serca" czy co tam masz za objaw wegetatywny. Tani. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×