Skocz do zawartości
Nerwica.com

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?


d65000

Rekomendowane odpowiedzi

zmoriartyz masz coś konkretnego do powiedzenia?? Bo jak na razie twój post kompletnie nic nie wniósł do dyskusji. Spójrz na siebie, a jak czytałem twoje posty to sytuacja nie jest kolorowa. Podejrzewam, że zabolało Cię jak pisałem o 32 letnim prawiczki bo do tego wieku nie wiele Ci brakuje jak wywnioskowałem. Przykro mi, jednak jesteś następnym, który nie ma pojęcia czym jest PUA a się wypowiadasz. Jak ktoś jednak wierzy w ich metody to jest ten zły. Kobieta wie kiedy jest podrywana piszesz(Przez PUA), jedna tak inna nie, ale to i tak nie istotne, bo jej się to i tak podoba więc sprawa idzie dalej. Bo nawet jak się seksem czy związkiem nie skończy to może i fajną znajomością. A kobiety lubią być podrywane.

Nie jestem jakimś workiem kompleksów, tylko żyje w lęku i strachu przed samotnością. To jest różnica. Pisałem też kilka postów wyżej, że PUA mnie nie fascynuje tylko, że nie zgadzam się z opinią, że to sztuczka sprawa bo jakbyś nie zauważył geniuszu, to nie ja zacząłem bluzgać, ale inni stwierdzili, żę PUA to tandeta chociaż nie mieli pojęcia o tym absolutnie w ogóle.

Podobnie z feromonami, testuje, czytam, widzę, że coś w tym jest… to komuś się wydaje, że nie działają i zachowuje się jakby znalazł kogoś kto wierzy w świętego mikołaja.

Nie wiem w ogóle gdzie pisałem, że kobiety są głupie… tak niby uważam, to stwierdzam, że PUA działa?? Po prostu widać, że faktyczynie nie wiesz co to jest.

zachowujesz isę jak ekspert od kobiet. Może pochwalisz się zatem jak to u Ciebie z nim wygląda??

Skoro PUA jest złe, które mówi, że trzeba podchodzić i się nie bać, wygląd się nie liczy tylko to czy jesteś zadbany, że kasa , fura się nie liczy … to pokaż nam prawdę. Bo większość rad i pewnie i tka nie zdajecie sobie sprawy, pokrywa się z poradami PUA a tymi waszymi. Typu, podchodź, uśmiechaj się, miej poczucie humoru, ubierz się jakoś fajnie…

 

SadSlav… umówmy się, że najpierw przetestujesz a potem wystawisz opinie. Ja stwierdzam, że wszystkiego należy próbować, jeżeli ma pomóc w rozwiązaniu problemu.

Testy to tylko jedno, były one zresztą robione przez bezstronne agencje robione, prócz tego czytałem opinie też wielu osób, które je stosują i widza różnicę. Mi chodzi tylko o to, że to działa a ty mi wmawiasz, że nie działa. Pisałem, że błędne jest zakładanie, że od razu twoje życie się zmieni po czymś takim, pisałem że to tylko wspomagacz, który niczego nie gwarantuje ale w jakś sposób może ułatwić. To też to skrytykowałeś chociaż naprawdę nie masz żadnego praktycznego doświadczenia z tymi produktami.

Pamiętaj tylko, że sam feromon nie zapewni Ci sukcesu bo on jest jedynie środkiem do przyciągania uwagi. A tej chyba nie umiesz podtrzymywać u kobiet...

Jeżeli tak podchodzisz do sprawy to się z tobą zgadzam w 100% nawet 200. Nie wiem o co ta awantura.

Co do manipulacji to ty uważasz, że ja daje sobą manipulować, a ja uważam, że ty jesteś ignorant, bo sobie wmówisz, że coś jest tak i podtrzymujesz swoje zdanie, mimo iż nie sprawdzisz. Tak ma isę rzecz PUA chociażby czy z tymi feromonami(jak sądzę, bo ostatnie zdanie takie jakieś sprzeczne z twoimi poglądami).

Nie doceniam żadnego 32-letniego prawiczka tylko widzę, że jego postawa jest jednak normalniejsza od Twojej bo nie ucieka się on do tanich i głupkowatych chwytów.

No on z kolei piszę, że nic nie robi. Wg Ciebie to lepsze??

Jeszcze jedno: też miałem okazję wcześniej "to" zrobić ale nie skorzystałem - czy to czyni ze mnie bohatera?

Nie wiem, czujesz się jak bohater?? Wiem, żę to na pewno nie jest wtedy stuacja jaką pisałeś

Mam wrażenie, że podchodzisz do wszystkiego zbyt agresywnie, na szybko i 'byle zaliczyć'. O to naprawdę chodzi? Taki płytki jesteś?

 

bakus, chciałbyś wszystko mieć podane na tacy, sprawdzone rady, które szybko i na każdą zadziałają, podpowiem Ci coś - nie ma takowych bo każda kobieta jest INNA ale Twój mózg nie dopuszcza chyba takiej możliwości bo wymaga żeby te same sztuczki działały na wszystkie. Traktujesz dziewczyny jak obiekt do podbijania ale zapominasz, że są różne i na każdą zadziała co innego. Przez to, że naczytałeś się tylu głupot o PUA i rewelacyjnym działaniu feromonów, maksymalnie spłyciłeś obraz kobiety w swojej świadomości. Znam co najmniej kilku facetów, którzy przestali być prawiczkami po 20 roku życia. Ale żaden z nich nie kombinował z feromonami i PUA. Nie obraź się zatem, ale skoro używasz tego wszystkiego (potwierdzonego naukowo i empirycznie) i dalej nic nie wychodzi to zdecydowanie coś jest z Tobą nie tak...

 

Ale chłopie to do Ciebie nie dociera, że PUA to nie są rzadne sztuczki. Oni mówią, powtarzają, wibjają do głowy, ze nie ma czegoś takiego jak sprawdzone teksty, które działają na każdą. Oni nie dają Ci nawet sprawdzonych tekstów do rozmowy, ewentualnie pokazują jak możesz ją rozpocząc...

Czy do Ciebie to nie dociera?? Czemu ty mi wmawiasz, że twierdze iż feromony to jakaś rewelacja skoro od kilku postów Ci piszę, żę to jedynie wspomagacz, który nic nie gwarantuje ale "coś tam pomaga"?? Nie rób ze mnie idioty chłpie. Jak Ci nie podoba się efekt, że "nie zaliczyłem" jeszcze mimo, że mam feromony to używałem ich ponad rok temu, a teraz "odnowiłem" ich stosowanie bo dostałęm napływ gotówki i pozwoiłem sobie. Od 2 tyg ich używam i widzę, że jest różnica. W pracy inaczej mnie traktują, ludzie stają się sympatyczniejsi z którymi rozmawiasz, na uczelni zaczepiają i próbują nawiązać rozmowę.

Miałem też sytuację, że jechałem na uczelnie autobusem, był prawie żę pusty a ja siedziałem na samym przodzie. Dziewczyna bardzo piękna zresztą usiadła obok mnie a wsiadła całkiem z tyłu i sama zaczęła do mnie coś mówic. Jak słusznie zauważyłeś, jak się jest kiepskim w rozmowie to trudno o cokolwiek, to próbuje zmienic, ale nigdy takiej sytuacji jak w aubousie nie doświadczyłem. Jak stosowałem ponad rok temu feromony to miałem okazje właśnie wtedy przestać być prawiczkiem, ale byłaby to tylko przygoda jedno razowa bądź max trzy razowa. WIesz co jest w tym wszystkim najgorsze?? Zarzucasz mi, że coś robię w kiernuku, żeby zmienić sytuację... Sam napiałeś, że ludzie to nie zwierzęta, o ile to kwestia dyskusyjna to samica nie rzuci się na ciebie tylko dla tego, że się jej spodobasz... trzba czegoś wiecej. Jeżeli wiec myślisz, że feromony mają za zadanie działania takiego właśnie to jesteś akurat typowym ignorantem w tej sferze. Takich nie brakuje. Mają jedynie pomóc a nie sprawić, że świat się obróci o 180 stopni.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, Twoja histeria na punkcie seksualności , inicjacji i kobiet zakrawa już na niezłą aberrację...

 

Byłeś kiedyś u seksuologa ?

Byłem u psychologów kilku. Pytasz poważnie, czy jesteś następnym zakompleksionym który chcę dowalić innem z problemami jak zmoriatz czy jak mu tam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie byłeś u seksuologa ? Sądzę, że psycholog to za mało, rozważ wizytę u dobrego seksuologa-terapeuty.

 

 

Ja ze swojego doswiadczenia napiszę tylko to, że znam co najmniej 10 osób, które swoje pierwsze związki miały po 25. roku życia i mają się całkiem dobrze...Niektórzy są już hajtnięci, dzieciaci itp itd.

 

Nie ma szablonu na to kiedy trzeba robić daną rzecz...

 

Bo tak naprawdę nie brak inicjacji jest przeszkodą, bo przecież nie od współzycia zaczyna sie relacje-związek z drugą osobą...

 

Jasne, że są odchylenie od normy (norma ma jakieś widełki ), ale bycie 20 paro letnim prawiczkiem/dziewicą to zupełnie normalna rzecz...co innego pozostawać w tym stanie np do 35 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też sytuację, że jechałem na uczelnie autobusem, był prawie żę pusty a ja siedziałem na samym przodzie. Dziewczyna bardzo piękna zresztą usiadła obok mnie a wsiadła całkiem z tyłu i sama zaczęła do mnie coś mówic.
ja bez feromonów miałem co prawda kilkanaście lat temu ale jednak taki przypadek gdybym był odważniejszy to mógłbym go wykorzystać bo ta dziewczyna była bardzo chętna.

Jeżdżąc metrem w kolegami do pracy koledzy mi często zazdrościli bo często przy mnie siadały ładne dziewczyny a przy nich nie no ale nie potrafiłem tego wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi carlosbueno dobrze ze sprzęt nie zadziałał bo jeszcze byś coś złapał albo co gorsza by Ci się spodobało i sam zostałbyś stałym bywalcem. A chodzenie do agencji to dla mnie dziecinada i /uwaga bakus !!!!/ totalna tandeta. A Twoje bakus podejście do kobiet ..... ........ przestaję sie dziwić, ze Cie unikają.

 

Pff... a jakie ja mam podejście do kobiet?? Nawet go nie znasz. A druga sprawa to ta... brawo carlosbueno. Jesteś cudowny wspaniały, Mimo, że masz 32 lata i jesteś prawiczkiem, podejście do kobiet masz wspaniałe chociaż żadna Cie nie chce, ale i tak jesteś super faceem bo nie zmieniasz ich jak rękawiczki... żebyś miał chociaż okazję na seks.. ale cóż, cudak to docenia. Chociaż będziesz prawiczkiem do końca życia i nigdy nie zaznasz miłości dla cudaka i tak jesteś bohaterem...

5 lat temu podobnie mi pisali jak carlosowi,ze jestem super wspaniały... i gówno z tego mam, zatem wsadź sobie te teksty, że traktuje kobiet tak czy siak, bo po pierwsze nie masz pojęcia a po drogie dobre ich traktowanie(zresztą które osobiście uważam, że posiadam) jak carlos gwarantuje ci bycie 32 letnim prawiczkiem.

 

bakus, po przeczytaniu tego stwierdzam, ze agencja towarzyska to coś dla Ciebie. Pani poudaje, że ma z Tobą 10 orgazmów patrząc jednocześnie na zegarek a Ty poczujesz się spełniony jako mężczyzna . Powodzenia. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek mądrze gadasz, dziękuje Ci za poradę, jednak nie mam zamiaru słuchać wypocin seksuologa, który bierze grubą kasę.

Co on mi może powiedzieć?? W czym on mi może „pomóc”?? Powie mi, że bycie prawiczkiem po 30 czy nawet 60 nawet nie jest niczym szczególnym i nie powinienem się przejmować?? Głupota,, która mnie wcale nie podbudowuje a sprawia, że czuje się gorzej bo boje się, że skończę tak samo. Będąc tu 5 lat temu myślałem, że w tym wieku będę w szczęśliwym związku i śmiał się z problemów jakie miałem. Będę w szczęśliwym związku i nie będę miał głupich myśli. Zapewniali mnie zresztą o tym inni… jak skończyłem :/

 

Carlosbueno wiadmo, że feromony to nie jest alfa i omega… że takie sytuację zdarzać się będą tylko po nich. Ale dzięki nim mogą zdarzać się częściej. Ja tak uważam. Mam powody by tak twierdzić, czytałem opinie osób, które zauważyły podobne sytuacje, badania pokazują, że coś w tym jest.

Nie znam twojej historii do końca, nie wiem czemu nigdy nie miałeś nikogo, odpowiedź bo jesteś nieudacznikiem w każdej sferze życia mnie nie zadowala. Jednak dla Cudaka, jesteś wartościowym facetem… tylko co z tego masz :( Pewnie Ci powie(może i na PW pisze), żebyś mnie nie słuchał, że jesteś wartościowym facetem i na pewno kogoś poznasz a ja jestem taki czy siaki(bardzo typowe, 5 lat temu miałem taką sytuację. Ja też "walczyłem" o dobre imie kobiet prowadząc dyskusję z jakimś typem co potrafił - a przynajmniej tak twierdził - podrywać. Mówił rzeczy o których raczej słuchać się nie chce bo przeczą naszym "wbitym do głowy" przekonanią, które między innymi PUA obala, to napisała do mnie jakaś panna, że jestem super, wartościowy i na pewno kogoś poznam a tamten to dupek... 5 lat i bez zmian) Myślę, że jesteś na tyle dorosły, żeby jakieś wnioski wyciągać.

 

Cudak a jeszcze kilka postów temu pisałaś, że jestem przystojny(chociaż mnie nie widziałaś) i miły… A teraz jaka zmiana :D

Jakbym miał sam się ocenić to uważam że jestem miłym człowiekiem, ale bycie miłym ma swoje granice, moje są takie, że jeżeli ktoś wobec mnie jest w porządku to ja wobec niego także. Wymagam szacunku dla swoich przekonań a tego szacunku tutaj nie otrzymuje. Jestem nerwowym człowiekiem i tego nie zaprzeczam, co pewnie jest widoczne na forach. Ale źle nikomu nie życzę. Co najbardziej przykre jest, że moja awantura rozpoczęła się o właściwie głupotę. Cała ta sprawa z feromonami. Na chłopski rozum… ja czytałem sporo opinii ekspertów, czytałem sporo opinii użytkowników, co więcej… sam stosuje i widzę pewne zmiany. Buduję sobie opinię, że to działa… to zostaje wyśmiany przez kogoś kto nie czytał nic na ten temat a co najważniejsze nie stosował i na podstawie niczego opinie wywnioskował. W sumie to dlaczego wyśmiany?? Bo co?? Bo próbuję coś zrobić?? Próbuję jakoś działać?? Jeżeli to ma pomóc to dlaczego nie??

Podobnie sprawa się ma z PUA. Ty sama napisałaś „Jeśli nie Wy, to kto ma podrywać” PUA ma podobne podejście. Skrytykowałaś Szablewskiego właściwie nie wiadomo dlaczego a powiedział dokładnie to samo. Pokazywał tylko wskazówki, jak pokonać strach przed podejściem i pokazał, że podejścia się udają. W końcu o to nam chyba chodzi, prawda?? Poderwał dziewczyne to stwierdziłaś, że jest tandetny. To mamy podchodzić i podrywać?? Czy nie mamy podchodzić i nie podrywac... bo jak podchodzimi i się uda(Szablewski) to będziemy tandetni??

Niby gdzieś tutaj podałaś jak to ujęłaś „Sprawdzoną radę” ale ja jej nie znalazłem. Możesz ją przypomnieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testu to nie chce mi się go rozwiązywać z moim kiepskim angielskim to mordęga ale znalazłem inny polski test eq i wyszło inteligencja emocjonalna b. niska 20 pkt na 100 możliwych. Szczerze mówiąc tego się spodziewałem ale wg mnie każdy depresant, fobik społeczny i neurotyk będzie miał takie wyniki.

http://testy.nf.pl/Test/29/Sprawdzian-poziomu-inteligencji-emocjonalnej-EQ/?gclid=CO-41Pbb2q8CFQpd3wodpDUOEA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień mnie nie było,ktoś zaliczył?:)

Bakus ja jestem rok starszy od Ciebie,wiec mam gorzej,zolte zeby i smierdze,w dodatku jestem otyly i pryszczaty...i mam chory kręgosłup....a nawet w polowie nie marudze. W tej kwestii jak Ty..Pamietam Ciebie sprzed kilku lat,wtedy wydawales sie. Normalnym gosciem.

 

-- N kwi 29, 2012 10:33 pm --

 

Teraz zachowujesz się jak rozgoryczony czlowiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica przepraszam Cie ale ty nabiłeś ponad 6 tysięcy postów a przynajmniej połowa jest o marudzeniu. Więc nie wojuj tym mieczem...

Akurat ty sprzed kilku lat wyglądałeś źle(foto) teraz widziałem w czarnej kurtce to przyznam, że szacunek bo fajnie to wyglada, ubierać się zacząłeś porządnie jak wnioskuje. A jak śmierdzisz to się umyj i użyj perfumu. Pryszcze też bym miał gdybym twarzy 10 razy dziennie nie przecierał spirytusem salicylowym bądź wódką. Co do zębów to użyj "białej perły" działa cuda, ale plastrów a nie pasy.

 

-- Pn kwi 30, 2012 12:19 am --

 

Chociaż włosy mógłbyś porozczochrać, bo przypominać możesz Ziobro, a to nie jest komplement :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym marudzeniem chodzilo o to abyś olewał to?ze ktos pisze Ci jak ludzie 5 lat temu...niech sobie oni wierza w co chcą,prawda taka,ze jak sie ma mily charakter i okropnie sie wyglada to. Człowiek nie ma szansna poznanie kogos i chodzilo o to zebys nie ocenial innych na podstawie tego co pisza i prosze o to tez ta druga strone.Dla mnie nie ma ratunku?zawsze bede sam...nie nadaje sie do zycia wsrod ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-- Pn kwi 30, 2012 12:19 am --

 

Chociaż włosy mógłbyś porozczochrać, bo przypominać możesz Ziobro, a to nie jest komplement :P

 

Ziobro swego czasu był uważany za jednego z najprzystojniejszych polityków, pewnie wiele prawicowych kobiet za nim szaleje także podobieństwo do Ziobry nie musi być mankamentem. Ja jak byłem szczuplejszy to Giertycha przypominałem podobno nawet mi dali ksywkę Roman może czas wrócić do tego wyglądu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/nauka/te-choroby-sa-zmora-polakow-od-lat,2,5115642,kiosk-wiadomosc.html

 

"Depresja

 

Według WHO zajmuje 4. miejsce w rankingu najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Według prognoz, w roku 2020 może zając miejsce drugie. Przypuszcza się, że w Polsce dotyka już co dziesiątą dorosłą osobę. Z tej grupy aż 50-60% nie korzysta z żadnej pomocy medycznej. Główny problem to niska skuteczność rozpoznania zaburzeń depresyjnych w Polsce i ogólna niechęć do korzystania z usług psychiatrów. Powoduje to opóźnienie podjęcia właściwego leczenia. Lekarze podkreślają: trzeba mieć świadomość, że to również jest choroba śmiertelna – ok. 20% chorych popełnia samobójstwo, a 20-60% podejmuje taką próbę."

 

Ciekawe kiedy zsyntezują skuteczne leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziobro swego czasu był uważany za jednego z najprzystojniejszych polityków, pewnie wiele prawicowych kobiet za nim szaleje także podobieństwo do Ziobry nie musi być mankamentem. Ja jak byłem szczuplejszy to Giertycha przypominałem podobno nawet mi dali ksywkę Roman może czas wrócić do tego wyglądu

Ooo bracie zło :D Nie idź tą drogą. Ja czytałem, że Kaczyński to mężczyzna idealny, którego każda kobieta pragnie xP

Mi raczej przypominasz aktora Alftreda Molina. Brzydki to ty na pewno nie jesteś.

 

Dla mnie nie ma ratunku?zawsze bede sam...nie nadaje sie do zycia wsrod ludzi...

Ale śmierdzieć nie musisz, pryszczy mieć też nie musisz. Jak jesteś tłusty to nie zmień dietę. I dla siebie to zrób a nie dla kogoś innego. Takie coś poprawi od razu samopoczucie.

 

bakus, Carlosbeuno z tego co pisał jest bardzo nieśmiały i to powoduje, że nie próbował nawet, więc nie można powiedzieć żeby był olewany...

 

 

Co do seksuologa...hmm przemyśl to...w końcu jest to jakaś dziedzina medycyny.

 

Nieśmiałość można zniwelować poprzez różnorodne ćwiczenia. Pisał jednak też, że nie ma motywacji by coś zrobić.

Nikt nikogo nie zabije jak podejdzie się do 60 dziewczyn dziennie i zapyta o godzine czy o drogę.

Ponawiam pytanie o to, co seksuolog może mi doradzić?? Prawictwa za mnie nie straci a ja nie mam słuchać, że bycie prawiczkiem w moim wieku jest czymś normalnym, a wiek nie ma znaczenia. Najlepsze lata straciłem i ich nie odzyskam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajajaj89, dziękuję za powtórkę, czym jest racjonalizacja :) Nie zgadzam się jednak, że terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym nie jest skuteczna czy też jest mało skuteczna. Być może trafiłeś na mało rzetelnego psychoterapeutę. Dobrze, że przynajmniej trafiłeś na odpowiadającą Ci alternatywną terapię w nurcie psychodynamicznym. Trzymam kciuki za pozytywne zmiany!

bakus, mi jakoś nie przykro, że jestem wśród „podejrzanych”. Nie musisz się o mnie martwić, tym bardziej o moją cnotę. Nie cierpię na samotność. Poza tym, nigdzie nie napisałam, że wiek nie ma znaczenia.

W takim razie bez sensu jest pisanie, że wiek 23 lata to jeszcze młody wiek i wszystko przed nim.

Kiedy to prawda. I żal mi Ciebie, kiedy czytam Twoje wpisy w stylu; „Najlepsze lata straciłem i ich nie odzyskam”. Piszesz, jakbyś był co najmniej w wieku geriatrycznym. A moje poglądy seksualne są „moje” i nic nikomu do tego. Nie każę nikomu żyć według moich zasad i przekonań ani ich nikomu nie narzucam. Uważam po prostu, zresztą jak większość osób w tym wątku, że za bardzo agresywnie podchodzisz do tematu, sprawiasz wrażenie jakby kobiety były odmóżdżonymi obiektami seksualnymi, które powinny krzyczeć z zachwytu na Twój widok i zapach (w końcu są po coś te feromony). Poza tym, wychodzisz z założenia – mam niską samoocenę, bo nie uprawiałem seksu, więc jak najszybciej muszę przestać być prawiczkiem, ale moja partnerka powinna być zakochana we mnie po same uszy i co najważniejsze (!) powinna być nieskazitelną, nienaruszoną dziewicą. Sorry, ale z takim podejściem to ani PUA, ani tysiąc portali randkowych, ani feromony, ani super ciuchy Ci nie pomogą. Niemniej jednak życzę wytrwałości i motywacji do starań uwieńczonych sukcesem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×