Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ketrel od kilku dni 3xdziennie po 25mg, śpi się super polecam!!! pani dr powiedziała,że jakbym nie spała po 25mg to zażyć 2tabl.czyli 50mg ale nie miałam takiej potrzeby, mam nadzieję, że wyciągnie mnie z tego doła do tego mam jeszcze anafranil na rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sen się może nadawać. Podobno jednych zwala z nóg. A inni nie śpią. To zależy od człowieka. Nie jest drogi, to mozna wypróbować.

 

Najpierw występuje przymulenie, potem najczęściej mija. Po tym czasie miałem już większe problemy z zaśnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam Rispolept 2mg

Olzapin i velaxin

Jesli chodzi o rispolept pomogl mi na objawy wytworcze oraz mysli natretne.

Niestety skutki uboczne sa nie do zniesienia.Zawroty glowy, sennosc, otepienie,problemy z wybudzeniem sie po zasnieciu, ciezka glowa, problem ze snami i w ogole ze spaniem, dusznosci.

Odstawilam ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam brać ten lek dwa razy, ale beznadziejnie się po nim czułam. Zawsze byłam osobą pełną pasji, wszystko mnie interesowało, lubiłam poznawać i uczyć się, miałam swoje hobby. A po rispolepcie straciłam wszystkie zainteresowania, nic mnie nie ciekawiło, wszystko mnie męczyło, życie było takie trudne, że musiałam zrezygnować z tego leku. Poza tym strasznie tyłam po tym leku, mimo że jadłam normalnie, a co tydzień miałam kilogram więcej. Na szczęście po zmianie leku na inny wróciłam do mojej prawidłowej wagi i wszystkie zainteresowania, pasje wróciły :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Rispolept 2 mg od listopada. Na początku było ciężko nie zasnąć. Przytyłam 5 kg, ale teraz zaczęłam zrzucać. Czasem mam wrażenie, że myślę tylko o jedzeniu. ;) Naprawdę mi pomógł. To, że utyłam czy że rano trudno mi się podnieść to nic w porównaniu z tym, o ile lepiej się czuję. Przestałam się "wkręcać", urojenia stopniowo znikają. Biorę go razem z setaloftem 50 mg. Rispolept biorę na wieczór, ale nie przed samym snem, tylko ok. 20:00, wtedy łatwiej rano wstać. Jest tylko jedno ale, od 4 miesięcy nie mam okresu. Powiedziałam o tym mojemu nowemu psychiatrze, ale to zignorował. Czy ktoś miał to samo? Proszę pomóżcie! Czuję się o tyle lepiej, ale nie chcę się kastrować chemicznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo. Taka mieszanka nieźle musi obciążać organizm. Rispolept to straszne gówno, które wywołuje wiele skutków ubocznych i jednym z nich może być przyspieszone bicie serca. Sprawdź ciśnienie rano, po południu i wieczorem. Może to gdzieś cię nakieruje. Ja nie łykałbym czegoś co jeszcze bardziej może mi zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... moj syn ma adhd i pol roku bierze rispolept a do tego medikinet, po tym zetstawie zachowanie syna sie zmienilo do tego stopnia ze chlopiec zaczol sie wylaczac,zwieszac. zglosilam to wszystko psychiatrze ktory prowadzsi syna,powiedziala ze to nie moze byc po lekach i kazala mu brac je nadal. co Wy o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispolept to bardzo silny lek, mocno wyciszający, tłumiący emocje (podobnie jak wszystkie neuroleptyki). Jest to bardzo możliwe, że Twój syn wyłącza się właśnie po rispolepcie, sama biorę neuroleptyki i też jestem wyłączona i mocno wycofana. Nie wiem, może warto skonsultować się jeszcze z innym psychiatrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo. Taka mieszanka nieźle musi obciążać organizm. Rispolept to straszne gówno, które wywołuje wiele skutków ubocznych i jednym z nich może być przyspieszone bicie serca. Sprawdź ciśnienie rano, po południu i wieczorem. Może to gdzieś cię nakieruje. Ja nie łykałbym czegoś co jeszcze bardziej może mi zaszkodzić.

 

biorę to trzy razy dziennie, mierze ciśnienie, ciśnie jest ok, ale serce sporo przyspiesza, do 110 na ogół, gdyby nie beta bloker ktory biorę to było by pewnie ze 130.... ale skoro to jest skutek uboczny to trudno :bezradny: jakoś dam radę... bałam się, że to jest jakaś nienormalna reakcja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi jest? Zespół paranoidalny...

 

Brałem rispolept przez kilka miesięcy i rzeczywiście wyprowadził mnie z psychozy ale potraciłem wszystkie zainteresowania.

Nic mnie nie cieszy rzadko się uśmiecham. Zero energii życiowej.

Nie mogę oglądać telewizji, siedzieć przed komputerem dłużej niż kilkanaście minut bo mnie to po prostu okropnie nudzi.Wcześniej uwielbiałem komputer i telewizję czy rozmowy z ludźmi.

Próbowałem na siłę czytać np. książkę ale to jest bez sensu. Nic tylko leże od rana do wieczora i nie mogę się doczekać końca dnia. Gdy koleżanki siostry przechodzą przez mój pokój udaję że coś robię. Nie chce by widziały mnie dzień w dzień jak tylko leżę :x . . Lekarz zmienił mi rispolept na solian ale nic nie pomogło. Dalej czuję się jak jakieś zwierze nie człowiek :(. Czy ktoś wie czy po rispolepcie czy może to wynik choroby?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym leku śpie strasznie długo nawet w dzień, a nigdy tego nie robiłam. Obrazy mi się rozmazują. Jedym słowem lek fatalny.

 

-- 29 cze 2012, 18:26 --

 

Ktoś może wie czy po tym leku się tyje? Bo ja nie mam apetytu i jestem ciekawa czy po samym leku grozi mi przytycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onaanonimowa,

Po leku sie nie tyje :P bynajmniej u mnie tego nie za iobserwowałem

 

 

Z innej beczki :D

Czy ktoś z was z szedł z rispolept i sie gorzej czuł,nie mógł spać, czyli powrót nie ktorych objawów, ja np mialem go przypisanego dodatkowo jako zmniejszenie myslenia o swojej osobie chorobach itp. nie mam schizofreni tylko zaburzenia lekowe i somatyczne i odczułem ze gorzej sie czuje jak go nie przyjmuje. Trzy dni temu go odrzucilem - tak kazał lekarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×