Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zwalczam nerwicę --> nasila sie depresja


ajajaj89

Rekomendowane odpowiedzi

:(

 

To moze zaczne od tego, ze jeszcze miesaic temu bralem 20mg Paroksetyny.

Ale za namowa psychiatry zrzucilem na 10mg

 

Równolegle prowadzę sobie autopsychoanalizę. W pewnym sensie ona pomaga. Tak jak mniej lęków, więcej trzymam sie w garści. Ale rownolegle im mniej jest objawow nerwicowych tym wiecej jest depresyjnych. Od tygodnia czuję : obniżenie nastroju,, utrata zainteresowań i anhedonia,

mniejsza energia lub wytrzymałość na zmęczenie,

problemy ze snem

 

+ uczucie dołu non stop, ledwo sie uczylem do wtorkowego egzaminy. W ogole jakby wyszla ze mnie cala motywacja./

W pnd zwiększylem dawje do 15mg. Teraz czekam na rezultaty. Bo wiadomo ze te leki nie dzialaja odrazu.

W toku autoanalizy ktora prowadze sobie od 3 miechow odkrylem iz mam naeurotyczne tendencje poczucia kontroli nad sobą i otaczającym mnie światem,. odkrylem iz poszukuję caly czas obiektu, któremu się podporządkuję, a ten w zamian przejmnie za mnie inicjatywę nad moim życiem. Utwierdzilem sie w przekonaniu ze zbyt mocno jestem pzyczepiony psychicznie do rodzicow.

Mieszkam sam. Marzę o tym by spotkac jakas dziewczynę, ale to chyba jest kolejna manifestacja mojej sklonnosci do znalezienia opiekunczego obiektu. Zauwazylem tez iz nagminnie sie staram dopasowac do golu , do zasad spolecznych , do glosu sumienia, a gdy staram sie od nich odchodzic to czuje lęk.

 

Ale najgorszy jest ten dol emocjonalny. Naprawde, czuję upadek życiowy, Nic mie się nie chcę. Jakąs anhedonią odczuwam:(

 

Poprosze tez o zdanie psychologa. Bo czuję się naprawde nietypowo smutnie :(

 

-- 25 kwi 2012, 19:06 --

 

Proszę o słowa otuchy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajajaj89, może nie cierpisz na "czystą" depresję i "czystą" nerwicę, ale na mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe albo depresję maskowaną, która przywdziewa dziwne maski, a teraz głownie manifestuje się pod postacią negatywnych objawów, jak anhedonia, pustka, smutek, spadek motywacji, zmęczenie, brak energii do życia. Oczywiście, przez Internet mogę sobie jedynie pogdybać. Więcej o mieszanych zaburzeniach depresyjno-lękowych przeczytasz tutaj: http://abcdepresja.pl/zaburzenia-depresyjno-lekowe. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×