Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

można łączyć, tylko będzię dosyć sporo noradrenaliny przez co może być nadmierne pobudzenie lub rozdrażnienie. A może też działać dobrze. Ogólnie bycie lekarzem psychiatra polega na wróżeniu z fusów :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiem tylko tyle, ze nadmiar noradrenaliny negatywnie wplywa na serce i jego prace. Poza tym pobudzenie nie jest jednoznaczne z motywacja, mnie sie kojarzy raczej z nerwowoscia. Jak dla mnie to wenlafaksyna wystarczajaco dziala na noradrenaline, wiecej mi nie potrzeba. Efectin to obecnie najskuteczniejszy antydepresant, a Edronax to raczej podpada pod stymulant lub lek do mixow, bo sam nastroju to on nie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłam się makabrycznie wyczerpana...sen mnie w ogóle nie regeneruje....to samo miałam na wenlafaksynie - nie mam siły, by zyć, dosłownie słaniam się na ulicy, najchętniej położyłabym się na przystanku...biorę sertralinę (200mg) i edronax (4mg) i sądzę, że to jest po edronaxie, sądzę, że leki działające na noradrenalinę tak mnie wyczerpują...czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noraadrenalina to nie tylko pobudzenie i zwiekszona chec dzialania (czasami)...Ostatnio przeczytalem u Bilikiewicza, ze ten neuroprzekaznik takze moze powodwac poprawe nastroju, zmniejszenie uzalania/rozczulania sie nad soba, redukuje negatywne mysli o samym sobie. Jakby ta wewnetrzna agresja jest kierowana troche na zewnatrz a nie w kierunku samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam i anafranil i sulpiryd i solian

Anafranil- wyszło mi uczuldenie na niego, miałam buraczkowe plamy na ciele

sulpiryd - bez rewelacji, problemy hormonalne, w dużej dawce niepokój (akatyzja???)

solian - akatyzja od pierwszej dawki, nie mogłam spać, z to jakby traciłam świadomość nie śpiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko... Szkoda szczególnie Anafranilu. A gadalaś z lekarzem, czy można by dodać do tego może jakiś lek na antyhistaminie? Wtedy by to nie wystąpioło, bądź ustąpiło po jakimś czasie. Tak sobie gdybam tylko... Może jakiś inny TLPD spróbuj? Np. doxepinę?

 

A Sulpiryd w jakich dawkach brałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałam odstawić reboksetynę, bo to był koszmar. Ja po prostu budziłam się wyczerpana, choćbym spała z 10h, miałam totalnie zmęczony mózg i całe ciało, zmęczenie niewyobrażalne, nie da się tego opisać. Oczywiście kawa, herbata, red bulle nic nie dawały, bo to nie było takie normalne zmęczenie. Nie miałam siły nic robić. Nie miałam siły wejść po schodach. Nie miałam siły nawet siedzieć przy stole ze znajomymi. Do tego miałam uczucie obrzęku i spuchnięcia całego ciała, nawet na mózg czułam taki jakby ucisk, obrzęk...to już było nie do wytrzymania, rzuciłam rebokestynę z dnia na dzień po tym jak cały weekend ze zmęczenia przeleżałam w łóżku. Trochę objawów odstawiennych miałam, pierwszego dnia pól dnia ryczałam i byłam bardzo przygnębiona, wzięłam pól lorafenu i było ok. Trochę na czas przejściowy zwiększyłam sertralinę i jakoś się kula. Dodam, że podobne zmęczenie odczuwałam po wenlafaksynie...niemożliwe do opisania zmęczenie i tak samo po fevarinie czułam zmęczenie i to spuchnięcie... nie wiem dokładnie na czym polega to spuchnięcie, bo lekarka mi dotykała żył i powiedziała, że ok, ja jednak czułam się cała spuchnięta i ważyłam też chyba więcej.Tak więc widzę, że chyba leki działające na noradrenalinę nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Wziąłem dzisiaj pół tabletki (2mg) i powiem, że trochę śmiesznie się po tym czuję. Troszeczkę jak taki robocik: wykonuję działanie bez żadnych myśli, rozkojarzenia, co jest w sumie nawet fajne gdyż nie biadolę nie użalam się nad sobie po prostu działam i nic mnie dookoła nie obchodzi, dlatego też uważam, że ten lek mógłby być niezłym medykamentem dla ludzi z adhd. Co mnie przy nim zaniepokoiło to to iż strasznie obniża mi ciśnienie i powoduje uczucie jakbym miał zaraz zemdleć do tego zauważyłem pewne problemy z układaniem mowy w logiczne zdania i tutaj może trochę przesadzam ale jednak mam wrażenie, ze jedzenie przestało mieć jakikolwiek smak i nie czuję za bardzo żeby mi wypełniało swoją konsystencja mój żołądek. W sumie to tyle co dzisiaj zauważyłem, zobaczę co będzie się działo za jakiś tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dzisiaj to sugestia? a ile razy bierzesz go, ja 2 x dziennie, mi po miesiacu zaczal jakby pomagac troche w tym sensie ze dostawalam lepsze samopoczucie po poludniu i nie moglam spac w nocy- to stalo sie po zwiekszeniu dawki.wczesniej moglam spac cale dnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie typowy jest strasznie jako NRI ,w sumie bym powiedział że lepiej się człowiek czuje jak po Wellbutrinie..... na ADhD to "można" wszystko a działą tylko Metylo/ ehhhh poza tym Rebox ma 2wady ,1sza to wstrzymywanie uryny u męskiej cześci userów-potwierdzam/ ....2ga to nadzwyczaj dziwne orgazmy.... masakra poprostu taki twist że czuję jak bym ...nie no niebede się rozpisywał :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Byłam dziś pierwszy raz u psychiatry z powodu obniżonego nastroju, ciągłego zmęczenia, apatii itd. i zapisał mi edronax. Jednak po przeczytaniu tych wszystkich skutków ubocznych i opinii użytkowników boję się go brać...już bez tego ciągle mam zaparcia i nadmierną potliwość, to jak to zacznę brać to nie wiem co będzie... Czy ten lek może wywoływać np. szczękościsk (mam bruksizm i strasznie ścieram szkliwo w nocy...)? Nie wiem co mam zrobić teraz... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, spokojnie; reboxetyna jest "prawie" bez jakichkolwiek s.ubocznych; to naprawdę świetny lek ,np to co ja pisałem o sajdach to raczej tyczy się męskiej części userów ;)

bieraj bez obaw :!: ,potliwości raczej nie podniesie , a proszę ciebie na zaparcia- tak btw ja niewiem co jest ,że chyba z 90% kobiet miewa zaparcia xd- na to POLECAM olej lnianny; lub siemię lnianne w jakiej kolwiek postaci; jako stały element w codziennym jadłospisie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×