Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to poważana choroba neurologiczna, czy nerwica?


ketjow87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od jakiegoś czasu (ostatni miesiąc) cierpię na następujące objawy (z dnia na dzień jest coraz gorzej):

 

- zawroty głowy, które trwają od kilku miesięcy, a ostatnie tygodnie to znaczne nasilenie się objawów, także występują już ciągle (od rana do wieczora)

- problemy z równowagą: w zasadzie jak tylko leże to czuje się w miarę dobrze, mam problemy z chodzeniem (chodze jak pijany), nie moge ustać w miejscu nawet kliku sekund bo zaczynam się kołysać (problemy nawet gdy mam wziąć prysznic) i mam wrażenie, że zaraz upadnę. Podobne wrażenie mam jak siedze.

- bardzo duze bóle ud....jakbym miał poteżne zakwasy po jakimś dużym wysiłku fizycznym, a nic takiego nie miało miejsca (ostatnie 5 dni)

- zaburzenia wzroku: jak patrzę w dal to czasami faluje mi obraz, bóle oczu, czasami obraz mi się rozmazuje, ciągle bolą mnie oczy i mam wrażenie jakby były...bardzo suche

- inne objawy: problemy z koncentracja, z mówieniem (mówie nie wyraźnie), bóle szyi z tyłu i przodu, bóle głowy (na czubku i z tyłu), nudności występujące często przy bólach głowy

- takie dziwne krótkotrwałe zaburzenia świadomości (jakbym miał zaraz zemdleć),

- nagłe oslabienia, ataki senności (ciśnienie mam w normie)

- drżenie rąk, nóg, bóle stawów

 

 

 

Oczywiście byłem u lekarza:

- eeg bardzo dobry wynik,

- morfologia krwi, tsh, cukier, potas, magne itd(z grudnia) bardzo dobra,

- badania serca (ekg, próba wysiłkowa, holter, echo) ok

- rtg szyi: spłycenie lordozy od c4 do c7. Kształt trzonów prawidłowy. Przestrzenie międzykręgowe niezwężone. W pochyleniu bloknczynnościowy. W odgięciu ruchomość zachowana. Niewielka niestabilnośc c2/c3. Przestrzeń międzykręgowa c4/c5 zwęża się od tyłu

- usg jamy brzusznej, gastroskopia ok,

- rtg klatki piersiowej: nieznaczna prawostronna skolioza oraz równie nieznaczna rotacja. Nieznacznie klinowato zniekształcony trzon - najpewniej Th10. innych zmian nie stwierdza się.

- laryngolog stwierdził lekkie zapalanie błony śluzowej nosa

 

- czekam na badania: tomografia komputerowa, eng, wizyta u okulisty, ale terminy są odległe

 

Nie palę, pije tylko piwo, odżywiam się regularnie, bardzo dużo czasu spędzam przed kompterem

 

Moje pytanie jest następujące: jaka może być przyczyna takich objawów? czy są to objawy jakiś poważnych chorób neurologicznych np. stwardnienie rozsiane, czy guzy mózgu? od mojej ostatniej wizyty u neurologa objawy się znacznie pogorszyły, że w zasadzie nie jestem teraz w stanie normalnie funkcjonować, a kolejne wizyty mam zaplanowane na kwiecień. Pragnę jeszcze dodać, że mój lekarz rodzinny podejrzewa u mnie nerwice, ale nie wiem czy nerwica jest w stanie wywołać, aż takie uciążliwe objawy. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Twoje objawy faktycznie wyglądają poważnie i trudno wskazać jednoznacznie na nerwicę, ale tak jest w przypadku każdego z nas. Ja jednak pokusiłabym się o rezonans głowy, tym bardziej, że piszesz, że te objawy uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie. Wiesz, każdy z nas przechodzi nerwicę na swój sposób - u jednych objawy są lżejsze u innych silniejsze, u jednych okresowe u innych ciągłe więc może Ty jesteś po prostu tym cięższym przypadkiem. Tego Ci życzę (a nie choroby neurologicznej) :)

trzymaj się ciepło

Justyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę tak : Mam dskopatię na różnych poziomach - lędźwia i szyja a najbardziej boli odc. piersiowy choć z rezonansu wyszło, że nic tam nie ma. Od lutego 2011 mam bardzo obniżone samopoczucie - zaczęło się od rwy kulszowej z promieniowaniem do stopy. Przed lutym 2011 byłam aktywną szczęśliwą osobą - co tydzień w górach szusowałam na nartach, uczestniczyłam w sportowych imprezach. Kiedy w czerwcu 2011 zaczęło mnie ściskać w szyi, zaczęłam obawiać się, że coś jest nie tak z moją szyją. Wcześniej w lutym postudiowałam dużo o dyskopatii.Wraz z obawami o szyję, zaczęło mi się wydawać, że mi się kręci w głowie, analizowałam każdy szczegół. Ale to nie koniec w grudniu dostałam potwornego bólu z promieniowaniem na całe plecy blok kręgów w piersiowym - fizykoterapeuta tak stwierdził. W styczniu miałam dwa rezonanse. do dziś nie wiem czemu bolą mnie plecy w odc piersiowym. Moi rodzice są po medycynie i już zdiagnozowali : mam nerwicę!!! Ale powiem tak, nawet jak ją mam- jestem człowiekiem takim jak inni i mój organizm psuje się tak samo jak innych.Moja rada nawet jak cierpisz na nerwicę, to i tak badaj się, ale weź pod uwagę fakt, że możesz chorować na nerwicę i zaakceptuj to by móc sobie z nią poradzić. Pracuj nad sobą działaj tak, by jak najwięcej mieć w sobie pozytywnych emocji. Jest to trudne gdy coś bez przerwy boli, ale trzeba próbować. W IMR szyji wyszła wypuklina, choć wolałam żeby nic nie wyszło i że mam nerwicę ściskającą szyję i gardło a kręgosłup zdrowy, niestety nie udało się. Ale wiem, że taka wypuklina nie daje zawrotów głowy, to może wynikać z mojej nerwicy - duszność, a potem zawroty głowy. Miałam badania przeróżne. Jednak, że masz magnez dobry we krwi to nie znaczy, że w mięśniach masz dobrą ilość. Mi polecono magne B6. teraz testuję. Mg nie zaszkodzi ci, a może drżenie ustąpi. Ja borę min. 300 miligram dziennie magnezu. Polecam. Z tym tylko, że ja nie pije alko, kawy i herbat tylko napary ziołowe i owocowe. Przy trybie pracy i życia 80 % społeczeństwa ma problemy z receptorkami:) stres i kawka a potem neospazminka;) Więc badaj się i też jak Justyna jestem zdania lepsza nerwica niż jakieś inne choróbsko. Mnie badania uspokoiły i w głowie mi się nie kręci już. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- rtg szyi: spłycenie lordozy od c4 do c7. Kształt trzonów prawidłowy. Przestrzenie międzykręgowe niezwężone. W pochyleniu bloknczynnościowy. W odgięciu ruchomość zachowana. Niewielka niestabilnośc c2/c3. Przestrzeń międzykręgowa c4/c5 zwęża się od tyłu

- rtg klatki piersiowej: nieznaczna prawostronna skolioza oraz równie nieznaczna rotacja. Nieznacznie klinowato zniekształcony trzon - najpewniej Th10. innych zmian nie stwierdza się.

- laryngolog stwierdził lekkie zapalanie błony śluzowej nosa

Zwróć uwagę na stan kręgosłupa i wylecz wszystkie stwierdzone zapalenia. To są rzeczy na które ja bym zwróciła uwagę. Oczywiście wykonaj wszystkie zlecone badania ale jeśli wyjdą dobrze to daj sobie spokój z drążeniem tematu i skup się na utrzymywaniu zdrowia fizycznego i psychicznego w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×