Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam problemy nerwicowe i derealizacje po trawie ( pisk w uszach, zgrzyty, zawroty głowy, dziwny stan psychiczny, ból, ogólnie padaka od 10 miesiecy lozko i tylko lozko jak kaleka brakuje tylko zebym mial w pokoju biale sciany) od kilku miesiecy staram sie dobrac razem z lekarzem rozne leki ale niestety dupa, skutki uboczne meeeegaaaa jestem ponoc bardzo podatny na to. Teraz czas na kolejny lek PRAMOLAN dzisiaj wzialem 2 raz ( 50 mg wieczorem, chociaz mialem brac 2 x 50mg) Jak na razie nie czuje zadnych skutkow ubocznych no moze problem ze snem? ale nie wiem czy to wina leku zzobacze co dalej, jak na razie jestem optymista bo 2 dzien biore i nie czuje ubokow mam nadzieje ze po 10 miesiacach meczarni i katalepsji zaskoczy wlasnie ten lek... A jak tam u Was? Pomogl pramolan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja przygoda z nerwicą zaczeła się rok tem po śmierci taty niemiałem "normalnego" dzieciństwa ciągłe awantury pijaństwo itp i teraz wszystko wychodzi. Najpierw bieganina po lekarzach że jestem chory tylko każdy lekarz niewie na co potem w międzyczasie wmawiałem sobie choroby wyrostek robaczkowy i zawały serca po niezliczonych wizytach u kariologów byłem u psychiatry przepisał mi asentre po pierwszej połówce odstawiłem źle namnie działał wymioty bardzo szybkie bicie serca, międzyczasie doszła nerwica żołądka gastrolog przepisał mi sulpiryd dawka 50 mg mała ale jakoś było odstawiłem sulpiryd bo zaczołem mieć ginekomastie, wizyta u gastrologa i przepisał mi właśnie lek pramolan mam brać 2 razy dziennie. Dzisiaj wziołem pierszą tabletke zobaczymy jak to będzie. Mam pytanie czy ktoś z Was bierze razem z pramolane propanolol ?? w ulotce jest napisane żeby skonsultować to razem z lekarzem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema werbin. Ja biore tez pramolan dzisiaj 4 dzien i jest ok poki co, tylko mam bezsennosc po tym leku i pytalem lekarza czy moge 'glupie, zwykle' atarax brac na noc zeby jakos spac to nie kazal mowil, ze nie mozna zadnych lekow mieszac uspokajajacych z pramolanem a jak z propranolem nie wiem ale.... propranolol zmniejsza czynnosc serca ( wiem, bo tez bralem ;p) ale, tak samo jest po pramolanie wiec no nie wiem, zebys czasem nie mial jakichs problemow, za niskie cisnienie itp. Moze sprobuj brac tylko sam pramolan i zobacz jak bedzie bo on naprawde uspokaja i serce i wszystko. To jest chyba jedyny lek, po ktorym nie mam wiekszych ubokow i biore go bez strachu przed nimi. Daj znac jak na Ciebie zadziala pramolan, na mnie mam wrazenie ( mimo, ze biore 4 dzien, dziala spoko) i jestem optymista do tego chodze na psychoterapie wiec mam nadzieje, ze w koncu lek bedzie trafiony i pobiore z 2 miechy, zeby zagluszyc objawy somatyczne, jak piski, zawroty, lęk, wrażenie ze zaraz zemdleje i odrealnienie i zostane przy psychoterapii samej. Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszy na lęki i stany napięcia("szybko przechodzi") jest Pramolan biorę już go 2 tygodnie i naprawdę pomaga.Rewelacja.Nie mam lęków :D Tylko gorzej ze snem 50mg na mnie już chyba nie działa,czy można od razu na sen wziąć 100mg?Spożywał ktoś przy pramolanie lub symparamolu alkohol?wszystko w porządku coś się dzieje?mówię o małych ilościach drinków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niesamowite Fazy po Pramolanie.

Biorę jedną tabletke na noc. Mam 20 lat.

Kiedy go wezmę mam niesamowicie realne sny. Jakbym była jakaś naćpana. Zapamiętuje bardzo dużo snów nawet około 6-7. Mają bardzo rozbudowaną fabułe jakby wszystko działo się naprawdę !

Co najlepsze gdy wezmę i położę się i pomyślę o jakiejś piosence to gdy sobie ją przypomnę słyszę ją tak wyraźnie i realnie jakbym miała mp3 w uszach ! Kolory są o wiele jaskrawsze. Słońce strasznie mnie razi a zieleń jest przepiękna. Gdy brałam go wiosną świat wydawał mi się przecudowny , z mnóstwem barw kolorów o odcieni -no jak na haju.

Smaki potraw też mam wyostrzone , takie soczyste smaczne i ostre.

 

Czy wy też tak macie po tym leku?

Wiem że to od niego bo jak odstawiłam wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja go biore od 2 dni,nie wiem czy sobie wyobrazam ale dziwnie sie po nim czuje ,ucisk na skroniach glowy,niesamowity apety,jakby wyostrzyl sie wzrok.Moj lek to Opipramol .

Fakt kolotanie serca ustalo .....Ciekawe czy mi pomoze....

 

-- 12 kwi 2012, 20:43 --

 

Zapomnialam sie spytac czy mozna go w awaryjnych sytuacjach z Oxazepam laczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja go biore od 2 dni,nie wiem czy sobie wyobrazam ale dziwnie sie po nim czuje ,ucisk na skroniach glowy,niesamowity apety,jakby wyostrzyl sie wzrok.Moj lek to Opipramol .

Fakt kolotanie serca ustalo .....Ciekawe czy mi pomoze....

A ile bierzesz? I kiedy?

Ten apetyt to raczej nietypowa reakcja.

 

-- 12 kwi 2012, 20:43 --

 

Zapomnialam sie spytac czy mozna go w awaryjnych sytuacjach z Oxazepam laczyc ?

Mozna!

 

P.S. Mieszkasz w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy lek, zapisany przez lekarza pierwszego kontaktu, bo nie leczyłam się wtedy nawet psychiatrycznie. Wyciągnął mnie z głębokiej depresji, ale po kilku latach brania przestał działać i dostałam inne leki. Płakałam wtedy całymi dniami, bolała mnie non stop głowa, schudłam tak bardzo, że lekarze zdiagnozowali u mnie anoreksję, ale po pramolanie poczułam się od razu lepiej i szybko przybrałam na wadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lula221, nie biorę już pramolanu, bo po kilku latach brania go, przestał na mnie działać i dostałam silniejsze leki. Jedynym skutkiem ubocznym tego leku była na początku lekka senność, ale minęła po jakimś czasie brania. Generalnie bardzo dobrze wspominam ten lek. Lęki też likwidował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lula221, brałam pramolan przez kilka lat, nie wiem, dokładnie może przez 5 lat. Pamiętam, że jak się lepiej czułam przez pewien czas, to odstawiłam na jakieś pół roku ten lek, a później znów do niego wróciłam, bo było gorzej. Brałam regularnie ten lek, na początku 3 tabletki dziennie (150 mg), a później tylko jedną na noc (50 mg). Dla mnie to był rewelacyjny lek wtedy i nie brałam dodatkowo żadnych innych leków, pomagał też na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lula, możesz łączyć, a po tak niskiej dawce to nawet senna się pewnie nie zrobisz.

Nie no ale chwila? dwie dziesiąte miligrama? Chyba jesteś niepoważna hehe. Jeśli dwa miligramy to jeszcze zrozumiem ale i tak nie wiem czy w ogóle odczujesz O.o

Takie dawki to równoznaczne są i tak z placebo.

Lek pramolan to ogólnie jest jak jedno wielke placebo. Jadłem garściami prawie i dalej nic nie pomagało na lęki. Wyrzucony pieniądz albo na bardzooo lekkie postacie depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samuraxo oczywiscie,ze 2 mg.Może Ty potrzebujesz 10mg,eby cos poczuc,mi wystarczy tyle.Co do Pramolanu,to ja jakoś zauważyłam działanie,przynajmniej nasenne,zreszta równiez mnie wyciszyło,więc prawdopodobnie mamy zupełnie inne organizmy.Zreszta ja nie mam depresji,tylko lęk uogólniony z agorafobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opipramol byłby naprawde wartosciowym lekiem gdyby nie jedna cecha która go charakteryzuje-oddziaływanie na receptor H1, jest to najczesciej przepisywany lek na zaburzenia lękowe w Niemczech .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×