Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czerwona herbata.


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwona herbata

 

Ta odmiana herbaty pochodzi z chińskiej prowincji Yunnan. Znana była już za czasów dynastii Tang (618-907). Co ciekawe był to napój zarezerwowany tylko dla cesarza, zwykli obywatele za picie jej mogli zostać bardzo surowo ukarani.

 

Obróbkę zaczyna się od więdnięcia liści, następnie przechowuje się ją w wiklinowych koszach od czasu do czasu potrząsając, ułatwia to późniejszy proces fermentacji. Podczas niego związki chemiczne będące w liściach utleniają się. Po kilku godzinach proces ten zatrzymuje się susząc liście. Bardzo ciekawą właściwością jest to, że w odróżnieniu od innych herbat które mogą być przechowywane około roku, herbata czerwona nie traci nic z swojego aromatu nawet po upłynięciu 50 lat. Jedną z popularnych odmian jest herbata 13 letnia.

 

Herbata czerwona

 

Parzenie herbaty

 

Herbatę czerwoną można parzyć trzykrotnie, w temperaturze od 90 do 100 °C, przez 3 minuty. Czas można wydłużać o minutę przy kolejnych parzeniach.

 

Napar z herbaty czerwonej ma intensywny kolor, oraz mocny aromat i smak. Herbaty te są bardzo często aromatyzowane. Herbaty tej absolutnie nie wolno słodzić, gdyż zabija to większość jej dobroczynnych właściwości.

 

Herbata czerwona

 

Właściwości czerwonej herbaty

 

Właściwości czerwonej herbaty były wielokrotnie badane. Potwierdzono (uniwersytety we Freiburgu i Heidelbergu oraz w Paryżu) że wspomaga ona pracę wątroby, obniża poziom cholesterolu, oczyszcza organizm, pobudza procesy trawienne, wzmacnia organizm.

 

Herbata czerwona jest też nazywana „zabójcą tłuszczu”, dzięki regularnemu spożywaniu wpływa na spadek masy ciała. Co ciekawe działa ona jedynie na zbędne pokładu tłuszczu powodując naturalny proces odchudzania.

 

Pomaga w trawieniu, stymuluje pracę wątroby. Jej spożycie pozwala obniżyć poziom alkoholu w krwi (o 0,45 promila w ciągu dwóch godzin). Przywraca też utraconą jasność umysłu. Filiżanka czerwonej herbaty poprawia też samopoczucie.

 

Herbatę czerwoną można pić w zasadzie bez ograniczeń, zawiera niewiele kofeiny i teiny. Zaleca się spożywanie od 3 do 5 filiżanek dziennie.

 

 

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia z regularnym piciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobra jest. Smakuje jak naparzony czarnoziem z doniczki z kaktusem.

 

Ewentualnie da się wypić jeszcze taką z wiśnią i osmantusem, naprawdę polecam. Ponoć odchudza taka herbatka. Ale i tak wolę zieloną lipton (z mandarynką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę smakowo herbatę czerwoną niż zieloną choć nie jestem,ogólnie,zwolenniczką smaku herbaty.

Piłam po 2 litry dziennie,no bo jak odchudza... :bezradny:

nie schudłam bo od samego picia herbaty się nie chudnie,a ja miałam poważny problem z psychą i bumą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pije codziennie rano czerwoną herbatę od kilku ładnych lat i polecam :) czuję się po niej bardzo dobrze. Jak ktoś zaczyna ją pić to faktycznie może przeczyszczać trochę, ale potem organizm się przyzwyczaja i nie jest tak źle ;) przy moich wiecznych dolegliwościach żołądkowych ładnie oczyszcza. Poza tym jest dobra w smaku sama i oczywiście w wersjach smakowych (polecam z grejfrutem ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laima, nic nie szkodzi :) Za co Ty mnie przepraszasz? Głowa do góry ;) Niepotrzebnie przejmujesz się jakimiś drobnostkami :)

 

Link o czerwonej herbacie i jej odchudzających właściwościach zamieściłam, bo może ktoś będzie tym zainteresowany.

Szczupła jestem dlatego, że mam szybki metabolizm, trochę ćwiczę i nie jem zbyt dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lofenna, Powinno się jak najwięcej pić wody przy odchudzaniu. Nie potrafię na siłę wlewać w siebie 2 litry wody dziennie. Stąd kupiłem sobie mega kubek o pojemności 0,7 litra i piję 2 razy dziennie (2x2 torebki), ponieważ jest to znacznie przyjemniejsze od picia wody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie lubie pic samej wody. Za wyj. Muszynianki niegazowanej, czasami. Normalnie pije tylko herbaty ziolowe, ale i tak b. malo. Od dzisiaj zaczelam z 2 herbtami: czerwona (ile razy bedzie to mozliwe) i liscie lotosu 2 x dz.. Dam znac jak beda na mnie dzialaly.

 

Michuj, ten kubek to niezly pomysl.

 

Albo tez termos z przygotowana herbata na caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×