Skocz do zawartości
Nerwica.com

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?


d65000

Rekomendowane odpowiedzi

Praca nad sobą to też praca i to bardzo ciężka. Kobiety nie zawsze wolą tych śmiałych i odważnych. I mówiąc szczerze, warto samego siebie zaakceptować takim jakim się jest i rozwijać swoje mocne strony.

 

Aha i nie uzależniać swojego samopoczucia od powodzenia ze strony kobiet - z doświadczenia wiem, że nie warto.

I nie ufać kobiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Pytanie w temacie wątku brzmi, czy mężczyźni, którzy są prawiczkami, nigdy nie byli w żadnym związku, mają szanse u kobiet. Czy mają szansę na stworzenie bliskiej relacji z kobietą? Jak najbardziej mają! Nie jest istotne czy facet jest prawiczkiem, czy nie jest. Co więcej, niejedna kobieta uważa, że bycie z prawiczkiem jest swego rodzaju nobilitacją :) Może poczuć się wyjątkowa, bo jest tą pierwszą dla danego mężczyzny. Ciężar problemu należałoby przenieść w tym kierunku - jak mężczyzna czuje się z faktem, że jest prawiczkiem, że ma zerowe doświadczenie w dziedzinie seksu. Czy źle się z tym czuje, czy się tego wstydzi, czy boi się, że nie podoła "zadaniu" podczas pierwszego razu? Kolejna sprawa to konieczność zdemaskowania przyczyn, dlaczego do tej pory nie stworzyłem związku z żadną kobietą - czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej czy jeszcze jakaś inna przyczyna? Trzeba pracować nad źródłami problemów w budowaniu relacji damsko-męskich. Fakt bycia prawiczkiem ma zwykle mniejsze znaczenie. Wydaje mi się, że często zbyt dużą wagę przywiązuje się do sfery seksualnej. Nie chcę jej marginalizować i umniejszać jej znaczenia. Seks w związku jest niezmiernie ważny, ale niektórzy mają o nim błędne przekonania. To nie ma nic wspólnego z "obrazkami" lansowanymi w mediach albo prezentowanymi w filmach erotycznych. Karmieni przeerotyzowanymi obrazkami wierzymy w jakąś iluzję i potem jesteśmy rozczarowani. Niepotrzebnie rozczarowani. Bo dwoje kochających się osób wie, że w seksie jest miejsce na zmęczenie, czasami nawet na rutynę, na dotyk, czułe słowa, pieszczoty, na odmowę, że seks to nie tylko technika i spektakularne jęki...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Kolejna sprawa to konieczność zdemaskowania przyczyn, dlaczego do tej pory nie stworzyłem związku z żadną kobietą - czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej czy jeszcze jakaś inna przyczyna? Trzeba pracować nad źródłami problemów w budowaniu relacji damsko-męskich.

 

Pozdrawiam!

 

Nie - po prostu nie spotkalo sie jeszcze tej jedynej - idac za glosem spoleczenstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobre miejsce ale chce rozladowac swoja frustracje. Jestem studentem uczelni medycznej i chcialem pojsc na spotkanie kola na innej uczelni. Tam powiedziano mi : sorry, nie mozesz tu chodzic , bo nie jestes naszym studentem

Co za bydlaki.

Moja frustracje podkresla fakt iz kolo jest psychologiczne, a na dodartek 98procent czlonkow to kobiety :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajajaj89 jako przyszły lekarz nie wiem dokładnie jakiej specjalności będziesz miał duże szansę na spotkanie kobiet, czy kobiety życia w pracy. Lekarze mają duży autorytet, wysoki status społeczny chętnych na pewno nie będzie brakowało, wiele kobiet marzy wręcz o lekarzach tak jak faceci o pielęgniarkach.

A co do studentek psychologii to byłem zakochany w paru ale bez wzajemności :evil: myślałem chyba podświadomie że mnie wyleczą z moich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze jak ukończysz tą medycynę i pójdziesz gdzieś na staż, praktykę to jako samotny lekarz nie odpędzisz się od kobiet no ale teraz też możesz przecież jakoś poznać kobiety spoza swojej branży chyba.

Ja chodziłem do technikum a później na studia gdzie 80% to były dziewczyny, kobiety a i tak żadnej z nich nie poderwałem bo za nieśmiały byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej

Pani Ekspert,hmm a jak te wszystkie wymienione kwestie są przyczynami? ;(...(no może oprócz tej kwestii kompromisu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Pytanie w temacie wątku brzmi, czy mężczyźni, którzy są prawiczkami, nigdy nie byli w żadnym związku, mają szanse u kobiet. Czy mają szansę na stworzenie bliskiej relacji z kobietą? Jak najbardziej mają! Nie jest istotne czy facet jest prawiczkiem, czy nie jest. Co więcej, niejedna kobieta uważa, że bycie z prawiczkiem jest swego rodzaju nobilitacją :) Może poczuć się wyjątkowa, bo jest tą pierwszą dla danego mężczyzny. Ciężar problemu należałoby przenieść w tym kierunku - jak mężczyzna czuje się z faktem, że jest prawiczkiem, że ma zerowe doświadczenie w dziedzinie seksu. Czy źle się z tym czuje, czy się tego wstydzi, czy boi się, że nie podoła "zadaniu" podczas pierwszego razu? Kolejna sprawa to konieczność zdemaskowania przyczyn, dlaczego do tej pory nie stworzyłem związku z żadną kobietą - czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej czy jeszcze jakaś inna przyczyna?

Niechęć do rytuałów godowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaja89 nie wiem gdzie ty przeczytałeś takie kretynizmy typu „wg psychologów to warto czekać nawet do 40 i takie tam” ale to stek bzdur. Jeżeli ktoś w wieku 25+ lat jest prawiczkiem to najczęściej z powodu jakiś problemów z psychiką czy fizycznością, płeć przeciwna nie jest zainteresowana tą osobą. Mało kto czekać dziś do ślubu. Nie biorę wyjątków w postaci osób, które faktycznie mają okazje, dziewczyny\faceci za nimi szaleją a oni\one odmawiają bo czekają na tą właściwą osobę bo takich osób jest zaledwie garstka.

Czytałem artykuł z seks guru też czytałem kiedyś. Czy to jest ten na podstawie którego piszesz, że większość seksuologów\psychologów mówi?? Tacy pseudo seksuolodzy jak np. idiota Andrzej Batko, występuje w wp.tv i odpowiada na pytania 50 letnich dziewic zakonnic powinni mieć zakaz wypowiadania się. Porównaj sobie plusy z minusami tego artykułu. Niebo a ziemia. Plusy są tak beznadziejne, że aż czytać ich się nie da a wady tak poważne, że aż strach. Zwłaszcza ta ostatnia mówiąca o tym, że można nigdy się nie zdecydować na to. A wiesz dlaczego?? Dlatego, że człowiek z dnia na dzień się zamyka na płeć przeciwną i każdego dnia trudniej się otworzyć. Ponad to późna inicjacja seksualna załóżmy w wieku 35 lat u faceta sprawia, że on nie zna swojego ciała i już nie nauczy się przeżywać seksu tak jak rówieśnik w jego wieku który zaczął w normalny wieku. Weź też pod uwagę, że to było kierodwane bardziej ku kobietą. A jeszcze inna sprawa jest taka, że faceci po 35 roku życia już nie są tak „sprawni” jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet najsprawniejszy seksualnie jest między16- 25 rokiem życia ja to przegapiłem. Nie ma nic gorszego niż czekanie na ta jedyną taki facet który przed 25 rokiem życia nie uprawia seksu będzie miał na 90% zwichrowany umysł czego ja jestem potwierdzeniem :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet najsprawniejszy seksualnie jest między16- 25 rokiem życia ja to przegapiłem. Nie ma nic gorszego niż czekanie na ta jedyną taki facet który przed 25 rokiem życia nie uprawia seksu będzie miał na 90% zwichrowany umysł czego ja jestem potwierdzeniem .

Tak czysto teoretycznie to wygląda. Wiesz, różnica odczówalna być za bardzo nie musi, jak ktoś prowadzi aktywne życie seksualne to nie będzie jakoś specjalnie się tym przejmować, nie zmienia to jednak faktu, iż samo to może dobijać. Wiem, że to banalne ale skupianie się na tym może zabić. Jak tylko możesz staraj się nie myśleć o tym.

Aczkolwiek to doskonale pokazuje jak skretyniałym jest gadanie, że "wiek nie ma znaczenia", bo w jakiejś mieć nie musi a w innej mieć będzie. Czy jak ktoś zapyta czemu nie ma erekcji a jest przed pierwszym razem a ma lat 90 to też mu napiszecie, że "wiek nie ma znaczenia" ??

 

reaktywowałeś ten temat pisząc, ze przez 5 lat nie udało Ci sie nikogo znaleźć. Możesz napisac cos więcej ? Domyślasz się powodu ?

Nie reaktywowałem go dlatego, żeby napisać tu o sobie ale fakt jest fatkem, że napisałem o sobie. Co chcesz więcej usłyszeć?? Tak, domyślam się z jakiego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus no wiadomo że aż tak czysto teoretycznie to nie wygląda że przed 25 rokiem życia będzie zawsze ok a po do bani.

Ja w wieku 18 lat myślałem że jestem ostatnim prawiczkiem na ziemi w tym wieku bo rówieśnicy mieli lub tylko chwalili się że mieli już to dawno za sobą i już w wieku nastoletnim mnie to bardzo uwierało bo człowiek w tym wieku nie chce być gorszy od innych. Wielokrotnie planowałem samobójstwo z tego powodu już w wieku 16 lat nawet. Szczególnie u mężczyzn,chłopaków bycie prawiczkiem strasznie podkopuje samoocenę bo przecież jest to podstawowy wyznacznik męskości wielokrotnie w życiu wymyślałem bajeczki o moich rzekomych dziewczynach żeby nie być odtrąconym przez kolegów bo dla większości wstrzemięźliwość seksualna jest nie do pojęcia i jest oznaką totalnego nieudacznictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w życiu wymyślałem bajeczki o moich rzekomych dziewczynach żeby nie być odtrąconym przez kolegów bo dla większości wstrzemięźliwość seksualna jest nie do pojęcia i jest oznaką totalnego nieudacznictwa.

Zupełnie niepotrzebnie.

Nie wiedziałam, że to wstyd ...bycie prawiczkiem...

:hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot jedno - mnie zastanawia czy moje prawictwo mozna nazwac patologia. Pewnie jest to kwestia dyskusyjna.

Ale jakos wczoraj pomyslalem sobie , gdy szedlem spac, ze jakos mnie chyba grzyb obchodzi czy uprawialem jeszcze sex czy nie. Zycie to nie bajka i brak sexu jest chyba 1 zw 100 nieprzyjemnych rzeczy z ktorymi stykam sie w zyciu i nie jestem w czolowce moich problemow.

Choc mnie zastanawia dlaczego moi koledzy tak pedza do lozka kobiety brzydkie czy ladne tylko po to by je wyruchac. I robi tak 80 procent facetow. Wg statystyk naleze wiec do mniejszosci. A mniejszosc najczescej jest patologia w psychologii.

Oczywiscie mozna tu dywagowac o tym ze czuje lęk przed dotknięciem dziewczyny . Lęk ten jest porownywalny do lęku przed wysokością. Nie mogę przez to spowodować aby związek rozwinął się z przyjaźni w coś bardziej erotycznego. No i pewnie na moje stosunki z kobietami ma wolyw wiele innych aspektów mojego życia - i gdzie to sie zmiesci w tym jednym poscie?

 

Karen Horney mówila ze aby zmienić jakis aspekt swojego zycia, trzeba zmienić calą swoją osobowość. Nerwica jest jak rak, a raka wycina się doszczętnie, a nie zostawia sie resztki w organizmie.

 

Tak samo mysle ze te osoby co tu pisza oprocz prawictwa mają jeszcze multum innych problemów. I trzeba skupic sie na nich wszystkich a nie tylko na kwestii prawictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×