Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poszerzona diagnostyka psychiatryczna- PET


zakręcona

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo od dawna, ze mózg osoby zdrowej wyglada zupełnie inaczej a niżeli osoby chorej np budowa czy funkcjonowanie. Od ponad 30 lat w badaniach nad patogenezą zaburzeń psychicznych wykorzystuje się metody neuroobrazowania.Zastosowanie nowoczesnych technik czynnościowego obrazowania otworzyło nowe, dotąd niespotykane możliwości badań żywego mózgu.Metody te zastosowane w psychiatrii dostarczyły ważnych informacji na temat zaburzeń funkcji mózgu w chorobach psychicznych.Celem pracy jest przedstawienie wyników czynnościowych badań neuroobrazowych, w tym także badańwłasnych m.in depresji, schizofrenii, ADHD i wielu innych chorób(zaburzeń),wywodzących się z nich koncepcji patogenetycznych. Badaniem czynnościowego obrazowania mózgu jest wlasnie PET-CT, u nas w Polsce rzadko (ale jednak) używany do diagnostyki psychiatrycznej. Ciekawi mnie czy ktokolwiek z osób korzystajacych z forum był poddany temu badaniu diagnozując się psychiatrycznie? Bo ja jestem osoba oczekujaca na to badanie i niewiem czego mam się dokładnie spodziewać.

 

-- 10 kwi 2012, 21:14 --

 

inaczej sfomułuje pytanie...Czy ktoś z Was ma zamiar poddać się temu badaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badanie PET woj.śląskie m.in -Chorzów (Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr Edwarda Hankego)

-Gliwice (Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach)

 

-- 10 kwi 2012, 23:52 --

 

-Katowice (Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej przy SPSK Nr 5 SUM w Katowicach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolny Śląsk-Wrocław (Dolnośląskie Centrum Medycyny Nuklearnej Euromedic) -mam w spisie ulotki.

Ja czekałam 3-tygodnie....

 

-- 11 kwi 2012, 00:12 --

 

Laima, województwo wielkopolskie- Poznań (Wielkopolskie Centrum Medyczne Euromedic)

-Poznań (Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie)

województwo kujawsko-pomorskie- Bydgoszcz (Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki warto sie rozejrzec i pokukać,

ja znalazłam fajna ksiazke gdzie wmiare prosto wszystko jest wytłumacozne kto nie czytał niech kuknie a kto czytał niech sobie przypomni- takie podstawowe informacje, wprawym gornym rogu są zaznaczone poszzegolne rozdziały i mozna sie poruszac, link:

 

http://www.is.umk.pl/~duch/Wyklady/Mozg/05-4-dzialanie.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×