Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

No, metylofenidat to ma działanie podobno podobne do amfetaminy, tyle że bardziej uzależnia niektórych, poza tym jest makabrycznie drogi... A generalnie pochodne amfetaminy i podobne środki to pomoc na krótką metę (w dodatku poprzez dzialanie noradrenergiczne obniżają wydzielanie acetylocholiny, sic!), a mnie chodzi o takie dłuższe usprawnienie mózgu, bazujące raczej właśnie na acetylocholinie.

 

Ale masz rację Adamo, reszta propozycji godna skonsultowania i wypróbowania.

 

A nauka jakby mi wchodziła sama tak jak przeciętnemu normalnemu czlowiekowi, to nie szukałbym wspomożenia w lekach dla starców, chyba to logiczne. ;]

 

Pozdrawiam! Wesolych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukiwałam jakiś czas temu leku zmniejszającego objawy ADHA. Słyszałam, że na takie schorzenie mogą pomóc właśnie specyfiki polepszające pamięć i koncentrację. Do tej pory przeglądałam kilka forów internetowych i stron w poszukiwaniu tego typu specyfików m. in. apteki medyczne gazetka, ale bezskutecznie. Zależało mi przede wszystkim na tym, żeby był to produkt z naturalnych składników – najchętniej jakiś ziół, bo mam problemy z trawieniem. Czy żeń szeń pomagą również na to? bo rozumiem że hupercyna to już chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLECAM MODAFINIL.

Idealny lek na koncentracje nieporownywalnie lepszy od Nootropilu, Aniracetamu, Addrealu i innych dostępnych na Polskim rynku. Niesamowicie zwiększa koncentrację, pamięć oraz

możliwośći logicznego myślenia. Niweluje zmęczenie, senność. Dzięki temu lekowi nieprzespana

nocka nie stanowi problemu. Lek idealny na mature bądź na sesję. Bez efektów ubocznych, nie uzależnia. Poprawia samopoczucie. Znam przypadki osób u których ten lek zmienił pozytywnie życie.

 

Możliwość kupienia tego leku na polskim rynku, graniczy praktycznie z cudem.

 

Spróbuj a na pewno nie pożałujesz ? Twoje życie zmieni się diametralnie!

 

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami to proszę o kontakt:

 

email: bartusone@wp.pl, tel.: 515 581 030 (orange).

 

Opinie o leku: http://sprawdzlek.pl/modafinil/

Recenzja 1 : http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6330

Recenzja 2 : http://hyperreal.info/node/1248#axzz1jdlIhpXt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Concerta jest genialna. Brat cierpi na ADHD i niestety, w przeszłości miałam pod dostatkiem tego leku. Tak jak normalnie nie mogę się skoncentrowac nawet na 5 minut to po tym leku nie było problemu z koncentracją na godzinę, przeczytaniem książki, usiedzeniem w miejscu :P

Aktualnie wspomagam się miksem pseudoefedryny i kofeiny.

Wiecie coś o lekach zarejestrowanych w Polsce, które pomagają na koncentrację prócz Concerty i Piracetam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie biorę Piracetam 800mg. Chcę jeszcze bardziej wzmocnić swoją pamięć, więc dołożyłem do tego dwie kapsułki Omega3, jem pastę serową z lnem i olejem lnianym, które zawierają dużo omegi3, zażywam lecytynę 1200mg. Od dziś zażywam arktyczny korzeń, który również ma poprawić pamięć, poprzez zwiększenie produkcji dopaminy, serotoniny, noradrenaliny i acetyloholiny. Do tego jeszcze zielona herbata.

 

Czy stosował, ktoś podobne mixy na pamięć i koncentrację? Interesują mnie wypowiedzi osób, które stosowały przynajmniej miesiąc taką "kurację"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałam takie a nawet bardziej zaawansowane miksy>>efekt marny. Ale to mój przypadek. Teraz jestem na 1 gramie omegi 3 w płynie (zdecydowanie lepsza niż kapsułki), witaminie D w kapsułkach, magnezie i witaminach z grupy B, jest lepiej. Przestałam też jeść sztuczny cukier i ograniczyłam jedzenie tłuszczy nasyconych pod każdą postacią. Cukier utrudnia przyswajanie witamin z grupy B, a tłuszcze nasycone w nadmiarze uniemożliwiają przyswajanie omegi 3. Według moich doświadczeń jeśli suplementacja ma dawać efekty MUSI jej towarzyszyć zmiana diety!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet bardziej zaawansowane miksy
Jakie suplementy jeszcze jadłaś?

 

MUSI jej towarzyszyć zmiana diety!
Ja właśnie nie jem cukru, słodyczy, margaryny, odkroiwuję tłuszcz z mięsa i nie jem śmieci, typu zupki chińskie, frytki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś 1.5 miesiąca biorę raz dziennie łyżeczkę chlorku magnezu. Nie wiem czy wpływa też na pamięć i koncentrację, ale na układ nerwowy na pewno więc pośrednio może też. Dlaczego to piszę...od kilkunastu dni zacząłem zapamiętywać sny, zauważyłem też, że łatwiej mi się skupić na różnych rzeczach. Nie wiem czy akurat jest to związane z chlorkiem, bo jem też więcej owoców i jak czuję "moc" to ćwiczę w domu, ale warto się przyjrzeć, tym bardziej że nie jest to drogi suplement. No, a zielona herbata to ze dwa razy dziennie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałam, oprócz wszystkich wymienionych przez Ciebie suplementów, jeszcze: cordiceps, inozytol, l-teaninę, goji, noni (oczywiście nie wszystko na raz).....Chyba tyle>>jak sobie coś przypomnę jeszcze to dopiszę. W każdym razie w końcu stwierdziłam, że nie chce mi się szukać kolejnych wynalazków i skupię się na zmianie diety i suplementacji tego co jest niezbędne do życia, a czego z diety nie pozyskam w odpowiednich ilościach (tak jest właśnie z omegą 3, witaminą D-w okresie jesienno-zimowym i witaminą B12).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni biorę Memotropil (piracetam), ale nie zauważyłem wyraźniej poprawy koncentracji i procesów poznawczych. Zastanawiałem się nad Vicebrolem (winpocetyna), czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem, jak wypada on w porównaniu z Memotropilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecytyna dział dobrze na koncentracje warto ja brać w trakcie nauki, ja miałam tak do picia przed matura wiele lat temu i wypiłam całego litra nigdy w życiu mnie tak dobrze nie uczyło , później doczytałam ze ma ona coś około 8% alko więc jak wino i do tej pory się zastanawiam czy to lecytyna czy alko tak zadziało , w każdym bądź razie na drugi dzień ustna historię zdałam na piątke hihi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie magnez najlepiej jest wchłaniany z połączeń organicznych-mleczan,jabłczan,cytrynian,ew. chelaty.Piracetam zaczyna działać od dawek 1200-2400 mg na dobę,mniejsze nie mają sensu.Zielona herbata zawiera L-teaninę- aminokwas jednocześnie pobudzający i uspokajający,tonizujący-super działa na koncentracją i pamięć.Mój przepis (potwierdzony przez panią prof. z farmakognozji):3-4 torebki zielonej herbaty zalać wrzątkiem na 90 sek.(nie dłużej)posłodzić 2-3 łyżeczkami cukru i wypić ciepłe.Dzięki krótkiemu parzeniu teina(kofeina z herbaty)uwalnia się, i nie wiąże z garbnikami (utrudniają wchłanianie),teanina uwalnia się,a dzięki cukrowi szybciej przenika przez barierę krew-mózg.Efekt-delikatne pobudzenie,zniesienie senności,lepsza koncentracja bez gonitwy myśli przez 3-4 h .Skutek uboczny-zniesienie apetytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Piracetam zaczyna działać od dawek 1200-2400
Neurolog ani psychiatra, nie wie o tym a jakiś farmaceuta tak - dziwne :?

podoba mi się określenie "jakiś" ;) piracetam wprowadza się od małych dawek(400-800 mg na dobę),bo różnie pacjenci na niego reagują,niektórzy sennością,niektórzy nadmiernym pobudzeniem.Ogólnie jest to lek b.bezpieczny,stosuje się go do 6 g.na dobę.Są też interakcje,np z kofeiną,pochodnymi amfetaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czerwonej herbaty-pu -erh, na pewno nie zaszkodzi,ale nie sądzę,że jest to jakiś "pożeracz tłuszczu"Działa odtruwająco,oczyszczająco,delikatnie moczopędnie.Wg mnie lepiej działa zielona herbata- 4 napary dziennie z 2-4 torebek(3-6 g.)zielonej herbaty działają silnie hamująco łaknienie,pobudzają lipolizę i termogenezę(to delikatnie,ale zawsze) i moczopędnie(ułatwia usunięcie zatrzymanej wody,np kobiety przed okresem. Przy okazji działają aktywizująco,np przed treningiem.

 

-- 09 kwi 2012, 19:59 --

 

Nie ignoruję Ciebie,po prostu starałem się bardziej fachowo podejść do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do rodzinnego.Jak jest w porządku,to mówisz,że masz sesję,przed sesją brałeś i Ci to pomaga na koncentrację i bóle głowy.Jak mniej,to mówisz,że masz silne migrenowe bóle głowy,neurolog wypisał Ci Cinie (sumatriptan,tabletki połykane doraźnie jak zaczyna się napad migrenowy),ale to jest drogie i za bardzo Cię muliło.Potem dał Ci Lucetam 800(też piracetam,ale zamień w aptece na nootropil,bo lepiej działa) i to super podziałało.To nie jest lek refundowany,więc powinien Ci go wypisać bez problemu.Ale jak pisał kolega avest:jestem "jakimś farmaceutą"więc weź na to poprawkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×