Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zagubienie w czasie


Ronin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad 10 lat leczę się na nerwicę ( w tej chwili mam 37 lat ). Przeżywałem już różne głupie stany, ale ostatnio mój stan sięga apogeum nienormalności. Otóż od kilku miesięcy mam problem z poczuciem czasu. Ujmę to tak że moja osobowość nie ogarnia poczucia przeszości, teraźniejszości i przeszłości. Wydaje mi się jakby przeszłosć nie istniała, byłą zaledwie mgnieniem oka, nie potrafię zrozumieć że kiedyś mnie nie było na tym świecie. Mam wrażenie jakby cąły wrzechświat był jakąś iluzją czy sztuczką mojego "Ja". Bo jak mierzyć czas i przemijanie, co to wogóle jest ? Teraźniejszości też nie ma bo to co włąsnie powiedziałem to już przeszłość, a przyszłośc jest nieznana. Z tym też mam wielki problem bo mój mózg cały czas analizuje rzeczy typu co za chwilę ktoś powie, jaka reklama włączy się w TV, co ja sam sobię pomyślę. Momnetami ogarnia mnie przerażenie że nie łeb mi eksploduje od "ciężaru istnienia i myślenia". Nie potrafie się wyciszyć, leki tez słabo działają ( SSRI ).. Biore je od lat z przerwami i nie jest ani trochę lepiej. Próbuję z tym żyć ale jest cholernie ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz derealizację, jest to efekt uboczny długotrwałej nerwicy. Zbyt dużo myślisz, miałem podobnie. Tak, świat jest iluzją ale nie zastanawiaj się nad tym i nie filozofuj zbyt dużo bo i tak tego nie zrozumiesz, albo skończy się to ciężką psychozą. Rób co masz robić, co przynosi dzień, nie wiem idź do pracy, wyprowadź psa, ugotuj obiad, zrelaksuj się zamiast wkręcać sobie dziwne rzeczy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad 10 lat leczę się na nerwicę ( w tej chwili mam 37 lat ). Przeżywałem już różne głupie stany, ale ostatnio mój stan sięga apogeum nienormalności. Otóż od kilku miesięcy mam problem z poczuciem czasu. Ujmę to tak że moja osobowość nie ogarnia poczucia przeszości, teraźniejszości i przeszłości. Wydaje mi się jakby przeszłosć nie istniała, byłą zaledwie mgnieniem oka, nie potrafię zrozumieć że kiedyś mnie nie było na tym świecie. Mam wrażenie jakby cąły wrzechświat był jakąś iluzją czy sztuczką mojego "Ja". Bo jak mierzyć czas i przemijanie, co to wogóle jest ? Teraźniejszości też nie ma bo to co włąsnie powiedziałem to już przeszłość, a przyszłośc jest nieznana. Z tym też mam wielki problem bo mój mózg cały czas analizuje rzeczy typu co za chwilę ktoś powie, jaka reklama włączy się w TV, co ja sam sobię pomyślę. Momnetami ogarnia mnie przerażenie że nie łeb mi eksploduje od "ciężaru istnienia i myślenia". Nie potrafie się wyciszyć, leki tez słabo działają ( SSRI ).. Biore je od lat z przerwami i nie jest ani trochę lepiej. Próbuję z tym żyć ale jest cholernie ciężko...

 

 

Witaj

 

ja równiez lecze sie juz 10lat ( od 2003r jestem na lekach ) i brałem juz wszystko.. , od kilku miesiecy mam równiez stan kompletnego zagubienia w czasie.. z dużą przewagą przesuniecia w przeszłość , ze to co sie teraz dzieje to jest to z 2000r ale wychodze na dwór i patrze i widze dookoła co innego , ze koledzy którzy powinni byc np na stadionie i grac w kosza juz dawno maja zony , dzieci i po prostu ich tam nie ma.. , chyba sie zawiesiłem.. mam nadzieje,ze mi sie odwiesi szybko.. mam miec robione badania głowy takze moze cos wyjdzie ciekawego.. załamka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was bardzo serdecznie . Czuję się jakbym nie istniał na świecie , zatraciłem wszelkie przeżycia , to znaczy pamiętam tylko urywki zdarzeń . Całkiem zatraciłem poczucie czasu (zegarek nie pomaga) Odczuwam że wszyscy ludzie żyją w innym świecie niż ja . Nie mogę nic zaplanować .Czuję sie jakby nie było przeszłości ,teraźniejszości i przyszłości. Jestem w nicości i otchłani sam . Nie czuję godzin wcale . Czy ktoś z was ma takie objawy ? :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×