Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się przerzucę na mianserynę. Denerwuje mnie to zamulenie trwające do 12-13 godziny. Po mianserynie przechodziło zupełnie. 3 miesiące brania mirty i ciągle się utrzymuje... ;/ Zostało mi 1 opakowanie Mirtagenu. Skończe je i zmieniam na Miansec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina i mianseryna to w zasadzie to samo-różnica polega jedynie na tym ze mirtazapina silniej antagonizuje receptory serotoninowe 5HT3 i nieco słabiej wychwytuje noradrenaline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze ze wchłonąłes ją w trybie "rekreacyjnym" :D ...ale wyjscie zawsze sie jakies znajdzie,metylo czy yohimbina szybko stawia na nogi o niezawodnej mocnej kawie niewspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, byłem ok 3-4 tygodnie na samej mirtazapinie i jak pisałem na nerwicę słaby lek, na uczelni dopadały mnie objawy nerwicy. Dlatego dorzuciłem citalopram. Mirtazapina b.ładnie łagodzi niepokój i normuje sen, citalopram hamuje objawy nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, biore od niedawna Mirtor - czad, w koncu trzymam wage i spie. U mnie zawsze nawala apetyt i sen jednoczesnie takze w tej chwili jestem zadowolona. Kto ma problem wlasnie z apetytem i snem to polecam ten lek. Wczesniej prawie 2 lata bylam na wenla - tez ok/ to co podwyzsza serotonine i noradrenaline/adrenaline pomaga w w/w dolegliwosciach. Podkreslam:nie lek powoduje nadwage tylko zbytnie objadanie sie - warto na to zwrocic uwage...i hamowac apetyt ;-)) pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz 40 mlg serotoniny i 40 lub 50 miansegenu zalezy jak się czuję i zastanawiam się nad wenlą własnie by jedno łykac a nie dwa, wenla ma duzo opinii dobrych, do tego zolsana na spanie i doraźne beznzo, na aktywizację miałam supiryd setke, ale odstawiłam z powodów rozchwiana hormonalnego,a szkoda bo aktywizował super po prostu i jako psychotrop w małych dawkach zwiekaszajacy dopamine było super po nim, a ja jesze słyszałm,że leki zatrzymują wode w organiźme często jest to tzw. tycie pozorne czyli jak se schodzi z leków to waga odrazy spada u wielu osob bo woda w organiźmie schodzi,

mirtazapina to mianseryna taka ulepszona nowa, lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, zalezy jakie masz objawy...mnie wenla aktywowala b. dobrze - wracal humor i chec zycia, minely lęki, ktore tez mialam. Moge powiedziec, ze dzialala na mnie bardzo ok. Musialam odstawic ze wzgledow ginekologicznych - gdyby nie to brala bym dalej.

Mirtazepina widze tez jest ok co do moich przypadlosci. Generalnie im nowszy lek tym lepiej bo ma mnie uboczynych skutkow - chociaz to nie regula, co organizm to inna reakcja.

Z ta utrata wagi (chodzi o zatrzymanie wody) po odstawieniu antydepr. - racja. Po odstawieniu lekow w miesiac z okraglej zdrowej buzi zrobily mi sie dziury w policzkach - charakterystyczne dla osob z depresja... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało wenli (75mg), żeby to nazwać California Rocket Fuel..

 

"california rocket fuel (SNRI plus mirtazapine) is a combination that has a great degree of theoretical synergy, norepinephrine reuptake blockade plus aplha 2 blockade, serotonin reuptake plus 5HT2A and 5HT2C antagonism, and thus many 5HT actions plus norephinephrine actions.

Specifically, 5HT is quadruple-boosted (with reuptake blockade, alpha 2 antagonism, 5HT2A antagonism, and 5HT2C antagonism). Norepinephrine is quadruple-boosted (with reuptake blockade, aplha 2 antagonism, 5HT2A antagonism, and 5HT2C antagonism.) And there may even be a double boost of dopamine (with 5HT2A and 5HT2C antagonism.)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×