Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamiętam, w lutym b.r. płaciłem za 150 mg opakowanie Prefaxine 19 zł, ale możliwe, że coś mi się pomerdało i było to np. 22 zł . :)

 

ja kupuję axyven 150mg i kosztuje niecałe 15zł, jest też w cholerę innych Venlabaxow MR za 14zł czy Venlectine za 16zł, ale faktycznie trochę nachodzić się za nimi trzeba. ja zwiedziłam już ponad 20 aptek i tylko w jednej mają czasem axyven 150 (i inną w ogóle wenlafaksynę 150) na bieżąco na stanie, w każdej innej albo w ogóle 150mg nie mieli, albo na zamówienie sprowadzali na następny dzień ; ) ale da się. zapewne nawet w opolskim. choćby przez doz.pl (anyway -> coś poniżej 24zł na pewno i tak znajdziesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio lekarz się walnął i dostałem clona na zniżkę, która przysługuje tylko na padakę. Jak nie ma przy leku napisane 100%, to zawsze się dostaje na zniżkę.W aptece mi powiedzieli, że nie mogą mi NIE wydać na zniżkę bo ich ścigną, natomiast prawdopodobne jest, że sprawdzą lekarza i jego ścigną :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam wczoraj na necie i pisze wyraźnie ubezpieczony 100% a ubezpieczony-chory przewlekłe odpłatność 30% i to były leki z wenlą i SRRi również , i chory przewlekle to min. zaburzenia , choroby psychiczne, więc lekaarz przy nerwicy ma prawo wypisac bez problemu receptę na P i tak powinien to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy bierze ktoś z Was Wenlafaksyne na nerwicę lękową z napadami lęku? Ja już ponad pół roku jadę na tym, ale nie mogę powiedzieć, żeby działa jakoś rewelacyjnie. Albo jestem senny, albo rozdrażniony. Zszedłem z dawki 200mg, którą miałem przez tydzień na 150mg i teraz jeszcze na 100mg w dół. Przy 150mg zacząłem robić kilka rzeczy w jednym czasie i żadnej nie robiłem do końca. Masakra. Takie rozwalenie wewnętrzne na zewnątrz :) Może miał ktoś z Was podobną przygodę? Wydaje mi się , że Noradrenalina nie jest w moim przypadku wskazana, tym bardziej, że sam się potrafię nieźle nakręcić. . . Aż do hiperwentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lękowcem, ale z tego co czytam na różnych forach, noradrenalinowe leki często zwiększają lęki. Może być też paradoksalnie odwrotnie, ale z tego co piszesz, raczej bliżej Ci do tych drugich.

Za to lękowcy najbardziej chwalą sobie paroksetyne albo esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wenlafaksyna pomogła, zmniejszył się smutek i płaczliwość. Lek działał na mnie o wiele silniej niż jakikolwiek SSRI jaki brałem. Dopiero jak przestałem brać wenlafaksyne z powodu zaparć zobaczyłem jak silnie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×