Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 5 dni biorę Aciprex. czuje sie strasznie otumiona,zagubion i bezradna. Zaburzenia widzenia kotre sie nasilily... Jakbym plynela... Zaczynalam od 5mg teraz 10 mg. Czuje sie jakbym miala za chwile zwariowac. Moze przez to, ze dodatkowo zaczął mi się okres? Najgorsze jest to, ze dzis wyjezdzam za granice. Wrocilam do pl tylko bu skonsultowac sie z lekarzem. Czuje sie obojetna na wszystko. Jak takimi uczuciami mam powitac chlopaka, jest mi tak przykro, ze jestem zupelnie inna niz kiedys... Boje sie, ze lek nie podziala, a ja tam w wielkim swiecie... Nastawiona optymistycznie poszlam do lekarza ( myslac,ze wszystko sie ulozy) , a teraz juz jestem tym wszystkim zmeczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi moi drodzy, jak Escitalopram działa(ł) na Wasze libido? pytanie głównie od męskiej części publiczności. moje skutecznie unicestwił :( póki co jestem na dawce 10mg + 900mg Depakiny, niebawem będzie mijał 5ty tydzień, więc początki leczenia. liczę na wycofanie się zabójczego działania na popęd, bo to cokolwiek frustrujące.

 

pytanie namber sekundo: zauważacie jakieś różnice w działaniu między przyjmowaniem leku rano/wieczorem?

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam czuc sie duzo lepiej... Dziwne , bo to dopiero 1 tydzien. W nocy zdarza mi sie jeszcze zgrzytac zebami, ale wreszcie przespalam cala noc... Przed wzieciem sie za ta chorobe, bylam bardzo obojetna... Poczatkowe dni-katastrofa. A teraz nadzieja i czuje po co zyje! Monotonna praca zabiera ta przyjemnosc, ale z tym tez sobie poradze... Libido? W najlepszym porzadku... Skutecznosc plecebo ? I slonce! Slonce daje sile do dzialania... Uporczywe mysli i zaburzenia wzroku, utrapienie, wierze, ze bedzie dobrze.

Straszne poty (pomaga magnez+b6 ), delirium,bezsennosc,rezygnacja wiele innych objawow sie naostrzylo w pierwszym tyg, ale teraz mam nadzieje, ze bedzie z gorki.

Zycze tego kazdemu z tego forum.

Najwazniejsze walczyc z kazdym z lękow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncze 2 tydzien połowkowy i ...od 2 dni zle sie czuje.zagubiona zdekoncentrowana spocona straszne nudnosc lekka biegunka musze spac w ciągu dnia.nie jestem w stanie opiekowac sie coreczką. nie podoba mi sie to.jutro zarzucam pierwsze 3/4 tabletki(10 zdaje sie).dziecia oddałam na cały dzien.zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaga escitalopramu nad innymi SSRI:

-najwyższa selektywność względem transportera serotoniny spośród wszystkich SSRI

-najmniejsza ilość interakcji lekowych wobec wszystkich SSRI

-najszybciej desensytyzuje autoreceptory 5HT1a z wszystkich SSRI

-działania niepożądane najmniej nasilone z wszystkich SSRI (co wynika z jej wysokiej selektywności i słabego udziału cytochromu C-450

w jego metabolizowaniu).

Wadą jest cena ,lecz wynika to z faktu braku refundacji leków zawierających escitalopram(oraz citalopram) co nie jest dla mnie zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzień Depralin w dawce 10mg... Jak na razie zero poprawy.

Nadal niestabilny chód, bujanie na boki, zapadanie się nóg, brak koncentracji w najprostszych czynnościach, ospałości mimo 10h snu i ogólna niemoc... Czy ktoś z Was tak miał ???

Ja też juz prawie drugi tydzień na 10 mg depralin.

Poprawy również nie czuję...

 

Poza tym biorę tabletki bodymax (witaminy i żeń szeń), bo właśnie stale ospały jestem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja oprócz objawów typowo psychicznych mam również objawy neurologiczne w postaci niestabilnego chodu, uczucia zapadania się nóg i wrażenie pchania w różne strony które nie mają żadnego pokrycia w badaniach MR... Stąd moje obawy i zapytanie czy ktoś też tak miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×