WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
172
65%

Nie
69
26%

Zaszkodziła
24
9%

Liczba głosów : 265

przez resilient 30 mar 2012, 15:22
Abstrakcja, cieszę się, że Ci trochę lepiej ;)
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milka89 30 mar 2012, 21:03
we wrześniu 2011 odłożyłam całkowicie Velaxin Er. Niestety miesiąc temu objawy wróciły i w ciągu miesiąca narosły tak strasznie, że nie jestem w stanie wyjść z domu i w środę psychiatra znów przepisała mi Velaxin ER w dawce 75 mg. Dziś zażyłam go drugi raz, mam pytanie po jakim czasie on powinien działać? Bo już nie pamiętam jak było dawniej, jak zaczyłam go zażywać, bo wtedy przechodziłam z innego leku na Velaxin, więc czułam się dobrze. A teraz nie odczuwam jakiś skutków ubocznych, tylko czekam aż zacznie działać, bo chcę móc w końcu wyjść na uczelnie....:(

do Velaxinu dostałam zamiennie Clonazepamum, Sedan i Zomiren. Po dwóch pierwszych jestem otępiona, jak zombie, ale lęki się nie zmniejszają, a po Zomirenie lęk się zmniejszał do czasu, teraz czuje, że już nie bardzo....i siedze w łóżku od kilku dni, bo boje sie nawet do sklepu wyjść.

I boje się, że tyle tych leków dostałam i psychiatra mi powiedziała, że mam próbować na zmianę zażywać, aż trafię, który będzie dobry. Tzn. oprócz Velaxinu, który mam zażywać codziennie....boje sie, ze cos mi sie stanie od tych leków...
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez resilient 30 mar 2012, 21:06
Ja odłożyłem chyba w kwietniu 2010, biorę od 1,5 miesiąca i zaczął działać praktycznie od 1 tablety.
Loża szyderców

przez milka89 30 mar 2012, 21:11
no to teraz troszkę mnie wystraszyłeś, bo ja dziś zażyłam drugą tabletkę, a nadal panicznie boje się wyjść na ulicę....a jak ten lek już na mnie w ogóle nie zadziała?:( i nic mi już nie będzie w stanie pomóc?:(

przez shinobi 30 mar 2012, 21:11
milka89, spokojnie, Valaxin zacznie działać. Ja też wracałem do tego leku po przerwie, w trakcie której się rozsypałem. Lek powinien zacząć działać dość szybko, a benzo może nie warto się truć.

przez milka89 30 mar 2012, 21:16
no właśnie tyle się naczytałam o tym benzo, że teraz się boję tego tykać. Już przypanikowałam, że się uzależniłam, bo zażyłam jak narazie 2 tabletki Clonazepamum i 1 tabletke Sedan-u i ze juz sie uzaleznilam. W sumie w krytycznych momentach chyba bede ten Zomiren brać. Tylko czy Velaxin spowoduje za kilka dni tak,ze ja nie bede sie bala wyjsc? Zadziala w ten sposob?

I mam pytanie, jak w czwartek i dziś zażyłam Velaxin koło 18, a chciałabym go zażywać rano, to jak mam to zrobić? Bo na ulotce jest napisane, że musi być doba przerwy w dawkach, więc może mi ktoś poradzić jak zacząć zażywać rano?

przez Dark Passenger 30 mar 2012, 21:18
milka89, Oj dżizas, nie przejmuj się tymi sztywnymi i zaleceniami. Bierz rano i tyle. Nikt od tego nie umarł.
sertralina 200mg
lamotrygina 200mg
amisulpryd 100mg
Moderator/ R2 - D2

przez shinobi 30 mar 2012, 21:20
milka89, to może weź następny Velaxin dopiero w niedzielę rano, skoro dziś już wzięłaś o 18-stej. Ja np. biorę o 8 rano.
Benzo to syf, brałem to wiele lat i byłem uzaleznionym teraz nie biorę. Ale spokojnie, tak szybko się nie uzależnisz. Skoro Zomiren jakoś tam doraźnie działa, to moze bierz w razie potrzeby ten Zomiren. Za parę dni wenla zacznie pewnie działać.

przez milka89 30 mar 2012, 21:20
a moge zazyć Velaxin rano i za jakiś czas np. Zomiren albo któreś benzo..? bo psychiatra mówił, że mogę je łączyć, ale jestem też hipochondryczką i wole się upewnić, że nic mi się nie stanie...

przez shinobi 30 mar 2012, 21:23
milka89, możesz łączyć. Możesz strzelic i to i to w tym samym czasie i nic się nie stanie. Tylko benzo między sobą nie mieszaj, to nie ma sensu.

przez resilient 30 mar 2012, 21:24
możesz łączyć.
Loża szyderców

przez milka89 30 mar 2012, 21:34
shinobi napisał(a):milka89, możesz łączyć. Możesz strzelic i to i to w tym samym czasie i nic się nie stanie. Tylko benzo między sobą nie mieszaj, to nie ma sensu.

w jakim sensie benzo między sobą nie mieszać? Czyli źle zrobiłam, że jednego dnia Sedan, a dziś Clonazepamum?Tak mi lekarz kazał każdego dnia próbować cos innego....ale ja chcę jak najmniej tego...bo nie chcę później przechodzić koszmaru z odstawianiem.

Teraz np. siędzę, cała się trzęsę, ale nie zażyje żadnego leku, bo wiem, że nie muszę wychodzić, więc przetrzymam to.

A co do Velaxinu, to w takim razie zażyje do jutro rano, może nic się nie stanie....bo nie mogę do zażyć dopiero w niedziele rano, bo będę miała już jeden dzień do tyłu, a chcę, żeby jak najszybciej zaczęło działać...

ale na prawdę nie mogę w to uwierzyć, że to tak zadziała, że nagle przestane się bać wychodzić z domu...

przez shinobi 30 mar 2012, 21:38
milka89, chodziło mi o to, żebyś np. nie brała 2 czy 3 różnych benzo na raz. :) Jeśli robisz tak, jak zalecił lekarz to na pewno jest OK. Nie myśl za dużo i głowa do góry.

przez resilient 30 mar 2012, 21:43
milka89, na benzo jest tolerancja krzyżowa. To, że jednego dnia bierzesz Sedam a drugiego clonazepam, nie ma większego znaczenia, ponieważ TAKŻE powoduje uzależnienie. To tak jakby jednego dnia pić piwo, drugiego wódke i mówić, że nie jest się w ciągu alkoholowym.
Loża szyderców

Sortuj wg