Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :lol:

Lekarz przepisał mi jakies pół roku temu asertin/zoloft ,ale nie brałam ;)

Brałam tylko czasem xanax.

Naczytałam sie, ze ten lek naprawde pomaga, wiec postanowilam dac mu szanse.

Mam brać x2 razy dziennie rano 1 tabl 50mg i po poludniu połowka.

Zaczełam od x2 dziennie po dwie połówki(jakies 10 dni temu), ale przez kilka dni byłam chora (brałam febrisan) ,wiec odstawiłam asertin... moje pytanie

chce zaczac znowu od połówki ,czy jak po 7 dniach zwieksze do całej tabletki, bedzie ok? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phill

Świetnie , że opisujesz dzień po dniu jak "wchodzi" sertralina.

Zachęcam, abyś robił to nadal, dzień po dniu.

Ja mam od dawna zapisaną sertralinę ale po kilku już, na przestrzeni ostatnich lat , nieudanych próbach z SSRI nie potrafię się przełamać.( moje próby z SSRI kończyły się załamaniem samopoczucia tak silnym, że raz udałem się z linką do lasu- za każdym razem kończyłem w psychiatryku. No ale wtedy nie brałem jeszcze żadnego stabilizatora w postaci Litu czy lamotryginy-leków niezbędnych w CHAD )

Przepraszam , ale Twoje spostrzeżenia będę traktował jak eksperyment farmakologiczny :D:D z ktorego wyciągnę wnioski dla siebie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phill

Świetnie , że opisujesz dzień po dniu jak "wchodzi" sertralina.

Zachęcam, abyś robił to nadal, dzień po dniu.

Ja mam od dawna zapisaną sertralinę ale po kilku już, na przestrzeni ostatnich lat , nieudanych próbach z SSRI nie potrafię się przełamać.( moje próby z SSRI kończyły się załamaniem samopoczucia tak silnym, że raz udałem się z linką do lasu- za każdym razem kończyłem w psychiatryku. No ale wtedy nie brałem jeszcze żadnego stabilizatora w postaci Litu czy lamotryginy-leków niezbędnych w CHAD )

Przepraszam , ale Twoje spostrzeżenia będę traktował jak eksperyment farmakologiczny :D:D z ktorego wyciągnę wnioski dla siebie.

Powodzenia

 

 

 

biore sertraline na wlasna reke, nie mam nic na zasypianie do niej ale jakos daje rade. Sam szukalem cos konkretnego na jej temat dzien po dniu i ciezko znalezc wiec postanowilem zrobic grafik dla tych co sami sie leczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETALOFT DZIEŃ #4

 

25mg. Po wstaniu z łóżka na południe ciemno przed oczami i takie ciśnienie w głowie, myślałem ze zemdleje. Pozatym zadnych skutków ubocznych przez caly dzien nie bylo.

25 mg i takie akcje? U mnie 5 dzień na 100 mg i takie znudzenia, lekkie mdłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETALOFT DZIEŃ #5

 

25mg rano.

godz 10.40 lekcja w szkole, nasilenie lęków i takie poddenerwowanie, rece mokre, ale po godzinie zupełna zmiana nastroju totalne uspokojenie i wyluzowanie. Popołudniu lekkie otępienie. Zasypiam w miare dobrze.

 

SETALOFT DZIEŃ #6

 

25mg rano.

Cały dzień bez zauważalnych skutków ubocznych, można powiedzieć, ze praktycznie zadnej roznicy nie ma po zazyciu. Teraz tylko wieczorem ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

 

Choruję na zaburzenia depresyjno-nerwicowe. Znane wszystkim telepawki, lęki, zrywanie w nocy, strach przed wszystkim a przede wszystkim sobą.

Od ok. 5 miesięcy biorę Sertralinę (najpierw Asentra, potem, ze względu na niższą cenę Setaloft). Cały czas 50mg (mimo zaleceń lekarza psychitary nie zwiększyłam dawki do 100mg). I czuję się świetnie. Mam siłę do wszystkiego. Słońce całkowicie wyszło ok. 1,5 po rozpoczęciu dawkowania. Wszystko, wszystko mi przeszło. Łącznie z arytmią serca. Jestem spokojna, z wszystkim sobie radzę, na studiach przez nerwicę zawaliłam semestr, a teraz mocno drę do przodu i daję radę! Jest ŚWIETNIE. Mam wielkie oparcie w mamie, mimo, że cierpi na wstrętną chorobę zwaną alkoholizmem i depresję, babci (też ma depresję), siostry(depresja, DDA, autoagresja, próby samobójcze) oraz przede wszystkim w moim mężczyźnie.

Nie wiem, czi istotna jest tu moja waga, mianowicie biorę 50mg przy 47kg.

 

I teraz nasuwa się moje pytanie - czy po stopniowym ostawieniu, przy obecnym stanie (bardzo pozytywnym) mogą wrócić moje objawy?

Lekarze mówią tylko, że rokowania są dobre.

 

Pozdrawiam wszystkich :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że mogą wrócić, więc nie ryzykowałbym odstawianiem leku.

To bardzo częsty błąd, gdy po paru miesiącach, życie zmienia się pozytywnie o 180 stopni, przez co następuje odstawienie leku i powrót wszysytkich objawów, gdzie zdarza się, że po powrocie do leku, już nie działa tak samo. Brać cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam brać tego całe życie, tym bardziej, że mam dopiero 20 lat... chcę się wyrwać z tego syfu... Przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego pozbyłam się prawie całkowicie lęków, sama. Pozostała tylko derealizacja i depresja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerwałem leczenie, u mnie podobniee było jak u Ciebie: zlękniony, bojaźliwy ludzi, niska samoocena - wszystko to jak ręką odjął, dzięki kilkumiesięcznemu leczeniu. Przerwałem i wszystko wróciło. Tak więc, tym razem, zamierzam się z lekami zaprzyjaźnić na dłuuugoooo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×