Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się dziś zastanawiałem, jakie miałbym ciśnienie i objawy nadciśnienia/problemów z pompką, gdybym nie łykał przepisanych proszków... Jeszcze do lipca ub, zanim lekarze czarno na białym mi nadciśnienie "złapali" czułem się zarówno fizycznie, jak i psychicznie o niebo lepiej. I teraz problem, czy się objawy/choroba* nasiliły i stąd, mimo leczenia czuję się jak się czuję, czy dodatkowa potwierdzona informacja o nadciśnieniu całkiem mi zwoje poprostowała...

 

Choć dziś się sam do siebie śmiałem, że gdyby to co czuję było problemami z sercem ( nie piszę o ciśnieniu ), to już bym chyba dawno z kostuchą piątkę pod bramą u Św. Piotra przybił :hide:

 

 

* i to też problem- z pompką większych problemów nie stwierdzono, podwyższone ciśnienie pokazuje maszyna piekielna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też was z tyłu głowy, na karku prawie że uciska jak ciśnienie wariuje? bo mi neurolog powiedział, że to od tego.. :-|

 

Paradoksy, mnie boli z tyłu głowy i na górze jak mam typową migrenę, a jak mi skoczy trochę cisnienie, to czuję takie jakby "gotowanie" w głowie. Chodzi mi o to, że zawsze wiem, kiedy mam nieco podwyższone ciśnienie i wtedy uruchamia mi się lęk.

 

Powiem Ci jeszcze, że na mnie leki obniżające ciśnienie nie działają jak dostaję ataku lęku ze wzrostem ciśnienia. Działa na mnie za to hydroxyzyna :bezradny: . Od kilku lat biorę Beto 25 ZK najmniejszą dawkę. Lekarz mi powiedział, że jak już biorę go tak długo, to nie mogę ich odstawić do końca życia. Prawdopodobnie kilka dobrych lat temu postawiono mi błędna diagnozę, że mam nadciśnienie, a u mnie skoki ciśnienia były spowodowane lękiem... Normalnie potrafię mieć często nawet tzw. niedociśnienie. Zależy czy zaczyna się jazda czy nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam zagwozdkę. Boli mnie lewy bok żebra. Bój jakby promieniujący od żołądka. Nie jest silny ale na tyle wkurzający, że dziś wywołał u mnie atak paniki. Ażeby było dziwnie. Atak trwał ok 20 sek. I kiedy myślałem, że już zemdleję ustąpił natychmiastowo. Zażyłem xanax 0,25 na wszelki wypadek. Bok mnie jak bolał tak boli dalej. Takie akcje mam od czasu do czasu. I za cholerę nie mam nie mam pojęcia co jest grane. Umówiłem się do gastrologa może on coś wymyśli.

 

W załączeniu przesyłam wynik holtera EKG.

IMG-20120326-00029.thumb.jpg.b2d411f275e9303f70abaab5461510b8.jpg

IMG-20120326-00030.thumb.jpg.1714d85944f367bd05f6e5f2455d5b7d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Nie to raczej taki tępy denerwujący, wędrujący ból. Coś jakby trzustka lub nerwy międzyżebrowe. Taki świdrujący promieniujący od lewego boku aż do lewej pachy, łopatki.

Byłem dziś u lekarza mam zrobić wyniki enzymów wątrobowo - trzustkowych tak na wszelki wypadek. Kur.wa mać jak nie urok to straczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabełek- a Ty masz czas na coś innego niż bieganie po lekarzach? :oops:

 

Ja przyjąłem inną strategię- dowiedziałem się, który w danej materii jest dobry i tego się trzymam... Nawet jeśli moje pomysł/objawy są przed danego "olewane". Inaczej do nerwicy bym sobie hipochondrię do sześcianu i parę innych syfów dołożył.

 

Inna sprawa, że każdy lekarz z którym mam kontakt, pod koniec wizyty robi wrzutkę, że jestem mocno emocjonalny i zakręcony jak baranie rogi. Co w sumie potwierdza, że moje problemy z pompą i żołądkiem ( m.in. ) mają podłoże nerwowe czy emocjonalne. I tego się trzymam- nawet jak mną o ziemię ciska staram się ( z lepszym lub gorszym skutkiem ) tłumaczyć, że to stres, nerwy, emocje, zwoje, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabełek- a Ty masz czas na coś innego niż bieganie po lekarzach? :oops:

 

Oj ja mam dużo czasu. Ale masz rację popadam chyba w jakiś obłęd. Lekarzy to ja mam 2 stałych. Z czego jeden to psychiatra którego widziałem 2 lata temu. Drugi to kardiolog który mam mnie już chyba serdecznie dosyć :P

Tak czy inaczej aby móc w momencie jak mówisz " o ziemię ciska " miał wymówkę dla siebie i wyeliminować jak najwięcej tych znaków zapytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się od paru dni pasę... Eliceą.

 

Zobaczymy czy i jakie efekty to przyniesie. Na razie, to... nie ma ani +, ani -.

Nie zauważyłem u siebie działań niepożądanych, a na pozytywne/oczekiwane skutki muszę poczekać dłuższy czas.

 

Choć miło będzie, bo zauważyłem zmianę objawów nerwicy. Jeszcze niedawno, ciśnienie czy "kołatanie" dopadało mnie dość często, ale były to pojedyncze incydenty- raz czy dwa razy dziennie. Ryło to mózg na dłuższy czas, ale dało się przetrzymać. Od jakiegoś czasu, dla odmiany, objawy są "delikatniejsze" ( czyli słabsze skoki ciśnienia, pompka "boli" inaczej ), ale rozkładają się w czasie i potrafią ciągnąć się przez parę dni.

Cholera wie, co lepsze....

 

Może faktycznie Elicea coś poprostuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę...

 

Ja, dla odmiany, znów mam wyższe- nie schodzi z zegarów poniżej 145/85... Choć przy tętnie 55-65.

 

Tyle, że łażę wk...ny jest szerszeń, podminowany niesamowicie i chcąc-nie chcąc ( w tym może problem ) zastanawiając się co i jak. Żyć się nie chce i nie da, gdy we łbie kotłowanina myśli, obowiązków co niemiara, jakieś nerwobóle w okolicach pompki...

 

I teraz dodatkowa zmienna, czyli Elicea- co jest chorobą, jest jest schizą, a co jest efektem leków? Taki szybki quiz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda mnie rozkurwia. Od 4 dni chodze jak zombie. Zawroty głowy, osłabienie ogólne, senność.

Ciśnienie 110/70 p 60

Was też tak rozwala ?

 

tak, tak !! i ja już sobie wmawiam raka :roll: trochę mnie uspokoiło że ktoś jeszcze tak ma :D ale nie wiem jakie mam ciśnienie..u rodziców jutro sprawdzę bo u siebie nie mam. może to i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×