Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie mogę jeść


aimx

Rekomendowane odpowiedzi

zielona miętowa, powiem Ci, że dałaś mi do myślenia. Może nie chce się sama przed sobą przyznać, że cierpię na ED...

 

może. ja do tego podchodze na chłodno: nie mam ed to ok, mam - tez ok, paradoksalnie pozwala mi to zyć (przeżywać w kryzysach). poza tym ED jak psów :) poza kanonen ana, mia, jest jeszcze ortoreksja, jedzenie 'chaotyczne', i wiele innych bliżej nieokreślonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izzie, Ty też :shock::(

bosz jak dużo nas :(

 

Chciałam dziś zjeść kolacje bo czułam głód.Sięgnęłam już do lodówki i...odłożyłam wszystko z powrotem bo do głosu doszła "małpa" że kolacji się nie je.Napiłam się wody i zrobiłam sobie kawy. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona miętowa, to chyba chodzi o spełnienie kryteriów anoreksji takich jak brak miesiączki i bmi poniżej 17,5,ale to pytanie raczej dla eksperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona miętowa, bulimiczki ogólnie jedzą normalne posiłki pomiędzy różnym atakami obżarstwa, lub się głodzą, chodzi tu głównie o wagę-na ogół ich BMI jest w normie lub nawet mogą mieć nadwagę w przeciwieństwie do osób z anoreksją.

Jest tez bulimia sportowa. Nie wymiotujesz, ale b. dużo ćwiczysz. To, że ktoś nie wymiotuje nie oznacza, że bulimii nie ma.

 

Laima, ano też. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy też tak macie. małe, drobne stresy --> wpierdalam wiecej niż normalnie. duży (ew. skrajny stres) - nie moge jeść.

Mam to samo - ponieważ ogólnie lubię jeść, sprawia mi to przyjemność, to małe stresy i smutek leczę zawsze dużą ilością dobrego jedzenia. Jeśli bardzo się stresuję, to tylko kawa. Dodatkowo przy hipomanii też tylko kawa i papierosy.

Poza tym często jem pierwszy6 posiłek koło 14-15, wcześniej po prostu nie mogę się zmusić. Za to koło 22-23 wyprawiam sobie uczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

girl anachronism, nic dziwnego skoro najesz się do syta o 22-23 to z rana nie chce Ci się jeść.

Ja odwrotnie,śniadanie zaraz po wstaniu,a zero kolacji tj. gdzieś tak od 16.00 nie jem do wstania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

girl anachronism, nic dziwnego skoro najesz się do syta o 22-23 to z rana nie chce Ci się jeść.

ja musze w tym miejscu przywołać przykład mojej matki :D (tylko absolutnie nie bierzcie tego do siebie, to żadna aluzja). moja matka cały dzień potrafi chodzić i stękać domownikom, że ma "ściśnięty żołądek, nic nie może jeść, cokolwiek zje zaraz przez nią przelatuje (cytat), itp, itd' budzi litość i współczucie, poczucie winy tak, jakby to od nas zależało, to, czy ona może jeść. a potem 1:00-2:00 w nocy na zegarze -jeb- drzwi od lodówki i mamusie wynosi z kuchni talerz kiełbas, wędlin, serów, co tam akurat znajdzie, do tego 2-3 pomidory opier**la z łupami, ze wszystkim, taki jej zestaw standardowy. Na rano wielkie larum, że brzuch ją boli i że ma raka :| Poza tym nigdy nie weźmie do ryja jak człowiek kawałka ciasta, które upiekła i proszę, żeby chociaż spróbowała. za to jak robi 'napad' wieczorny i znajdzie takie ciasto to ćwiartka blachy znika. a rano wielce zdziwienie, że ją brzuch boli :/ nienawidze jej. budzi we mnie agresję.

 

missgrabelinka, też mam okresy,kiedy zaburzenia odżywiania znikają na 3-4 miesiące,ale później znowu dają o sobie znać.Wracają jak bumerang

o proszę. a tego nie wiedziałam, ale to tłumaczy moje okresy 'wyciszenia', jedzenie "w normie" i braku zainteresowania kontrolowaniem wagi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×