Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

A ile bierzesz obecnie i o jakie efekty chodzi? Brak potliwości? Ok. tygodnia - u mnie i tak nie było tak źle, bo byłem na 60-90 mg (słabszego generyka - Deprexolet) kilka miesięcy wcześniej i w miarę suchy funkcjonowałem.

Sytuacja jest nieco komiczna, bo jeśli miałeś potliwość całe życie i nagle jej nie masz, to uważasz to za dziwne. Później się przyzwyczajasz do tego, że jesteś suchy i potliwość wydaje się czymś dziwnym. Poważnie zgłupieć można.

 

Nie rób nagłych skoków przypadkiem. Poza tym skonsultuj to z lekarzem prowadzącym. Być może masz inny profil zaburzeń i wdrożonego leczenia. Nic na własną rękę.

Ustabilizowałem sobie 90 mg Lerivonu (działa mocniej niż generyki - wcześniej Deprexolet) przez ostatnie dni/tygodnie i dzisiaj chyba spróbuję ponownie 120mg.

 

Odnośnie słabszego działania Deprexoletu od Lerivonu - potwierdził, to mój lekarz prowadzący. Wiem, że nie dot. to każdego leku, ale przy mianserynie ponoć tak już jest. Generyki są słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi zwiększał do 90mg, ale nie brałem aż tyle. Max 0,33mg na sen. Gdybym wiedział, że na potliwość działa... No nic mianserynki nie miałem w ustach z miesiąc, tak więc skoczę sobie do 30mg przez pierwsze dni. Jak nie pomoże dojdę 120mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak @err?

U mnie próba numer 2 - znowu na 120mg od kilku dni.

Sytuacja zaczyna się powtarzać...

 

Jestem suchy, ale znowu lęk napadowy jest (+ dzikie oczy), ale w mniejszym wydaniu...

Jutro zadzwonię do lekarza prowadzącego.

Mianseryna blokuje receptory adrenergiczne presynaptyczne alfa-2 oraz postysynaptyczne alfa-1. Receptory alfa-2 to tzw. autoreceptory, tzn. że w wyniku ich zablokowania na błonie presynaptycznej następuje zwiększone wydzielanie neuroprzekaźników do wnętrza synapsy – adrenaliny i serotoniny. Blokowanie receptorów alfa-1 powoduje dłuższy czas przebywania adrenaliny w synapsie. Lek ten słabo także działa na receptory serotoninowe.
Za wikipedią:
Lek u niektórych pacjentów może wywołać stany lękowe. W przypadku pojawienia się lęku w trakcie leczenia, należy lek niezwłocznie odstawić.
Nie wiem co dalej czynić, więc telefon wydaje się być niezbędny. Skoro mianseryna w drugim etapie działania (dziennym) powoduje zwiększone stężenie adrenaliny, to chyba nic dobrego, skoro człowiek chce być spokojny...(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze nie brałem, bo boję się, że zmiecie mnie z nóg (po 0,33mg spać mogę 24h), więc jakby 120mg tak działało to bym w pracy był zombi. Poza tym alkohol w weekend i jeszcze sprawozdanie w weekend pisać muszę a nie spać. Dziś wieczorem łyknę dużą dawkę o ile nie trafi się żadna impreza alkoholowa to zobaczę co w niedziele będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,33mg. A czasem nawet 1/4 tej najmniejszej 10mg tabletki mi pomagało na sen. Na samym początku przygody z Lerivonem brałem 10mg przez 14dni po czym spałem idealnie i przeszła mi depresja.

 

Teraz biorę na oko 1/3 tabletki czasem przed snem, jak mam jakiś problem. No niestety będę brał na własną rękę, wizytę mam w odległym terminie, a tak się złożyło może dobrze, może źle - że mianseryny mam dość sporo, ale dopiero za tydzień będę próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4 z tabletki 10 mg, to jest 2.5 mg, a nie 0.25 mg.

0.25 mg, to jest 1/40, czyli 2.5% (wątpię, abyś umiał tak precyzyjnie odmierzyć jej ilość z tabletki 10 mg).

 

Koniec offtopa :)

U mnie lepiej. Dalej na 120mg jestem. Puściły "dzikie oczy" i lęk napadowy. Jest pozytywnie, dawno tak dobrze się nie czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja analogiczna jak przy ostatniej próbie zwiększania dawki mianseryny do 120mg. Po niecałym tygodniu pojawia się lęk napadowy. Dzwoniłem do swojego lekarza prowadzącego. Powrót do 60, góra 90 mg mianseryny - nawet nie mam próbować przetrwać lęku napadowego na 120mg tylko od razu zmniejszyć do bezpiecznego poziomu. Szkoda, że wcześniej nie dzwoniłem tylko się katowałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili biore 15mg, fajnie się spi jednak rano ciezko wstac. Jesli muszę wstać wczesnie rano to nie biorę wcale tego leku.

Też zaczynałem od 10-15mg :(

Dość długo wytrzymałem na tej dawce, później zaczęło bardzo szybko nabierać tempa - do 90 mg włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak zasypiasz nie biorac zadnego leku?

 

Wiesz, jesli biore lek przez 2 tygodnie a pozniej przez 1 dzien nie biorę to zasypiam normalnie i mogę "trzeźwy" wstać wcześnie rano.

 

uzytkownik: W jakim celu bierzesz ten lek? Jako, że ma typowo nasenne dzialanie? Bo innego dzialania ( w mojej dawce) nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie nasennie + poprawa humoru. Nie dziw się, że nie zauważyłeś. Działania antydepresyjne pojawia się od 30-60 mg wzwyż.

Na bardzo wiele osób po prostu dobry sen po mianserynie poprawia samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że nie mam problemów ze snem. Podobnie jak 19_latek gdy brałem mianseryne lub mirtazapinę to mogłem pomarzyć o wcześniejszym wstaniu rano, a jest to dla mnie bardzo ważne ze względu na pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam cholerne problemy ze snem,biore escitalopram i szukam leku który poprawił by sen i nie powodowałby zarazem szczególnego zamulenia w dzień -agomelatyna przynajmniej w teorii spełnia ten warunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×